Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nejspíš budu měnit ložisko uložení předních tlumičů 306ka, co budu potřebovat?


abio

Recommended Posts

jelikož trošku to tam křoupe když zatáčím tak to bude nejspíš ložisko.

no budu potřebovat nářadí apod, jasný!

ale je lepší vyměnit celé uložení nebo stačí jen ložisko

a co říkáte na uložení od starline??

mám čekat nějaké záludnosti při výměně???

Děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou je na kaši jenom ložisko. Uložení bývá v dobrém stavu (zjistí po demontáží ;)). Značku pokud možno SKF, to by měl být i originál :myslim Vím o uložení Monroe (v sekci 406 diskutováno) a ani nesedělo a vůbec nevydrželo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uložení na 406 mám Monroe a myslím, že je to OK, ale ložiska jsem dával SKF. Uložení nicméně měnit nebylo potřeba, takže asi i u tebe ( stejný ročník ) bude problém hlavně v ložisku. O Starline bych vůbec neuvažoval... Ložiska SKF stojí v A.K. 696,- bez slevy zbytek by mohl být OK. Z toho co potřebuješ jsou asi nejpodstatnější stahováku na pružiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Godzila SKF nevede, nabídne ti jiné. Ale SKF je jistota :myslim navíc jenom ložisko není tak drahé.

Starline nedělá tak špatné díly, mám od něj silentbloky a tyčky stabilizátoru /hledal jsem, co mi tam klepe a nebylo moc peněz/, je na nich 20tkm a vše OK. Nicméně ložisko horního uložení bych starline fakt nebral :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wooody: Brzdy bych určitě nekupoval starline. Jsou věci, kde si to dovolím, desky nebo kotouče fakt ne. U mě ty tyčky stabilizátoru držej ... Nicméně ty máš ten podvozek o dost tvrdší, ty se bez opravdu kvalitních věcí neobejdeš ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O kvalitách značky SKF bych mohl vyprávět, mám tu někde schované ještě reklamační protokoly a že jich bylo ... :)

Je fakt že SKF už neprodávám , ale neprodávám ho prostě proto že si nemyslím že je to kvalitní, nebo jsem spíš k tomu ztratil důvěru po těch problémech co sem s tím dlouhodobě měl .... Nehledě na to že to stálo nemalé peníze (neuznané reklamace od výrobce a podobně .... )

Kupujte si co chcete, ale nebral bych SKF jako nějakou modlu, určitě tam kvalita je to nepopírám, ale já sem s tím prožil dost špatných zkušeností a odmítám to už prodávat .... :)

Jsou jiné a dost kvalitní značky, například Francouzské SNR na které jsem reklamaci za tři roky ještě neměl a to taky o něčem svědčí .... :mrk:papa

abio : Jinak to SNR co jsem ti nabízel stojí půlku toho co to SKF a myslím že vydrží stejně ....

wooody : Tak dej železný tyčky od MOOGU na 306 se normálně dělají a vydržejí hodně.... Mám standartně skladem ... :) A nebo pak LEMFORDER to je kvalitně lepší jak origo díly, ale zase to něco stojí ... :)

P.S. Jestli se máte rádi tak si starline moc nekupujte..... Kvalitní díly odemne nestojí zase tolika a víte že budete mít v autě něco pořádného co vás jen tak nezklame.... :mrk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul jenom pro upřesnění, 6 let jsem pracoval pro firmu, která se mimo jiné zabývala průmyslovou diagnostikou, zejména diagnostikou ložisek. Takže poměrně úzká spolupráce s výrobci strojů i ložisek. Je pravdou, že pověst SKF je dost pošramocená, ale vždycky když se šlo po původu tak byl problém buď v šedém kanálu a tím i velkém procentu plagiátů nebo v tom, že se dostaly do oběhu šarže, které se vůbec dostat neměly. O kvalitě SKF netřeba pochybovat. Nicméně pokud se jedná o FAG, SNR, INA, Timken ... tak v segmentu Automotive se jedná o výborné produkty, kterých se netřeba bát.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...