Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oživení laku


GRiMx

Recommended Posts

Čafte uvažuju, že bych nechal trošku oživit lak... jde mi hlavně o odstranění lehkých oděrek od myčky (takové ty kruhové čmouhy) ... našel jsem pár firem co to mají v nabídce ale nikde jsem nenašel, jakou cestou se to dělá, jak dlouho to vydrží atd... atd... prostě informace jestli se to vůbec vyplatí...

máte někdo nějaký tipy ??:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To velmi záleží na tom kdo to dělá a co je to za lak. Pokud je to normální barva bez krycího laku pak je to poměrně jednoduché - odleští se poškozená vrstva laku a lak se patřičně ošetří. Potřebný úběr laku závisí na stupni poškození. U metalízy je to složitější protože vrstva krycího laku je mnohem tenší a tak se musí minimalizovat úběr laku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručně je to velká práce, pokud není lak příliš poškozený doporučuju i na normální lak použít přípravky na metalízu, jsou podstatně šetrnější i když to je pracnejší. Přípravků jsou spousty - různé leštící politury nebo leštící pasty. Ideální je samozřejmě leštička.... Po vypaštění je potřeba lak dobře nakonzervovat nějakým tvrdým voskem, ten navíc skryje další drobné škrábance a vzhled ještě vylepší.

[upravil dne 11/9/11 16:38 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš opravdu kvalitní (!) oživení tvého laku, doporučuji p. Matěj Vepřek. http://www.matejveprek.cz/

Je to jeden z mála lidí z ČR, co své práci opravdu rozumí.

Jestli to chceš dělat sám, tak si něco nastuduj a pořiď si leštičku, ručně takového efektu oproti leštičce nikdy nedosáhneš.

A vydrží ti to tak dlouho, jak se o lak budeš starat. Jestli budeš jezdit do myčky s kártáčema, tak třeba jen měsíc :roll:roll

[upravil dne 11/9/11 16:55 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš opravdu kvalitní (!) oživení tvého laku, doporučuji p. Matěj Vepřek. http://www.matejveprek.cz/

Je to jeden z mála lidí z ČR, co své práci opravdu rozumí.

Jestli to chceš dělat sám, tak si něco nastuduj a pořiď si leštičku, ručně takového efektu oproti leštičce nikdy nedosáhneš.

A vydrží ti to tak dlouho, jak se o lak budeš starat. Jestli budeš jezdit do myčky s kártáčema, tak třeba jen měsíc :roll:roll

[upravil dne 11/9/11 16:55 od Frozz]

Koukám, že ceny lidové, když to nemáš moc poškrábaný už od 7 150,- naštěstí tam má něco i pro mě, ale za cenu celolaku :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozzi pokud jsem si všimnul navštěvuješ detailing.cz takže víš, kolik lidí kolem tohohle serveru se tím živí. Cena kvalitní renovace laku se pohybuje od cca 4,5 tis do nějakých 8-10 tis. SwissWaxem ani podobnýmí přípravky mě nikdo neoslní ono karnaubský vosk, který je tam až v 80ti% stoji okolo 100,- za 0,1 kg... :D Většina těch předražených přípravků se jen přibližuje tomu co 3M nabízí za daleko přijatelnější ceny...

Jinak k té 24 hodinové renovaci .. osobně si nedovedu představit co by s tím 24 dělali. Konec konců když se podíváš do komentářů pod tím za 32 tis. tak tam majitel píše o tom, že za 2 dny zvládnul všechny jeho auta ( tedy předpokládám nejméně 3 )... Souhlasím, že kvalitní práce a kvalitní přípravky něco stojí, ale maximum času je cca 5-6 hodin ( myslím čistého pracovního času, nemyslím doba kdy to přes noc schne... ).

Nechci tu zakládat žádný Flame, pouze bych se rád vrátil tdo reality a splasknul bublinu která pro trochu normálního porvozovatele nemá smysl. Já se za toho normálního považuju, přesto, že jsem za leštičku, kotouče a prostředky utratil docela slušnou částku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k té 24 hodinové renovaci .. osobně si nedovedu představit co by s tím 24 dělali. Konec konců když se podíváš do komentářů pod tím za 32 tis. tak tam majitel píše o tom, že za 2 dny zvládnul všechny jeho auta ( tedy předpokládám nejméně 3 )... Souhlasím, že kvalitní práce a kvalitní přípravky něco stojí, ale maximum času je cca 5-6 hodin ( myslím čistého pracovního času, nemyslím doba kdy to přes noc schne... ).

Na těch stránkách píše doba trvání: 1 - 1,5 - 2 dny, tudíž nepředpokládám, že by na tom pracoval pouze 5-6 hodin. Tuším kolikrát jsem na zminovaném foru četl, že lidem kompletní renovace laku zabere i 12hod. čistého času (dobře, asi to bude s nějakýma přestávkama).

Souhlasím ale s tebou, že pro běžného provozovatele to asi nebude mít smysl, to už je asi lepší si za 30.000 nechat udělat fungl novej lak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...