Jump to content
Sign in to follow this  
Vítek1

Připojení ATA disk

Recommended Posts

jo to by asi slo ale koukam ze na ebay maji neco za 3USD ale nevim jestli je to dobrej napad mit na tom system mam tady 2 HDD ATA a muzu mit za par korun desku ale ta je bohuzel nema. Aby to nebylo cele hrozne pomale pres ten prevodnik?

no jo ale ja nebudu vyhazovat 1000 kč za HDD do pocitace co pustim 1x za mesic to radeji pridam do desky co bude mit ATA a az odejde HDD nebo po nekom zdedim jinej tak budu resit SATA. doma mame kazdej svuj notebook a tohle slouzi me pro zabavu ;)

ale on potrebuje IDE na SATA...

pozri sem, je obojsmerny, cize mozes pouzit SATA-ATA alebo ATA-SATA

http://datacomp.sk/redukcia-ide-na-sata-sata-na-ide-3-5-obojsmerny_d31937.html

[upravil dne 10/9/11 21:33 od Marcel00]

A co sem mu tam nabidnul, koukni se ještě jednou.

Jinak pokud to bude v PCI slotu tak na tom nejspiš npujde mit system, PCI sloty nabihaji až se systemem tudiž z toho počitač nenabootuje.

[upravil dne 10/9/11 23:26 od Radek Hurvajz]

Ahoj. Válí se mi tu jeden MB INTEL MU440EX včetně CPU a 512MB RAM a jeden MB MSI K7N2 - MS-6570 ver.1 rovněź s procesorem ale bez pamětí.

Tady jsou odkazy pro představu http://cz.msi.com/product/mb/K7N2.html a http://www.powerspec.com/support/system_boards/mu440ex.html

Pokud bys měl zájem tak za poštové.

A pak tady mám komplet CPQ DeskPro EN. ten by byl tak za 500,-

Pokud budeš mít zájem tak pošli zprávu na SZ

[upravil dne 11/9/11 11:27 od FrantaCV]

to mas pravdu to moc dobre vim ale proc kupovat neco starsiho? jde o to ze na AM 3 sezenu jeste za rok lepsi procesor a za 2 muzu klidne koupit nove ram DDR3. Kdyby jsi cetl cele vlakno tak je to pocitac co se pusti parkrat za rok. nevim proc bych mel kupovat treba AM2 ktera me vyjde draz, nema DDR3 a uz zkoncila?

Sorry ale je to zbytocne, bud tam daj aj poriadny disk aby to adekvatne islo, alebo ten pc cely nema zmysel lebo ho pustis raz za rok a pouzivaj iba vyssie spomenuty notebook , za tie peniaze si radsej kup externy disk na ktory nakopnes data z ata disku...

Taketo skladanie \"do buducna\" je nezmyslne, nikdy z toho nebude konzistentny stroj a nieto este suhra medzi komponentmi...uz terazje sata2 a sata3 startuje... btw.dosiek s am3 a ata estena trhu par je...

zbytecne to neni! obzvlast kdyz obcas potrebuju 2 pc navic na tom budu o vanocich hrat hry jako kazdej rok! proste me to staci i se starym pomalim HDD vim co to bude delat! i ted jsem mel pocitac ze zbytku co me nekdo nechal kdyz jsem mu stavel novej pc nebo prodal za par korun! Bylo to amd 64 3200 k tomu 1700mb ddr1 co zbyly takze dual ani nahodou grafika msi Rx2600xt a to cele na 300w zdroji a aby to zdroj zvladnul tak grafika podtaktovana :D vyslo me to asi na 800kč a jelo na tom aji METRO 2033, mafia 2 . fallout new vegas. tak proc ne, ja mam takove prasarny v oblibe. jestli si jeste pamatujes na hodne stare PC kde se operacky davaly - 4,8,16,32 atd. tak ja jsem mel 24mb :aut. timhle bych uzavrel tohle tema! proste jsem mel moznost koupit desku za 300 ktera nemala IDE tak jsem ji nakonec nevzal. ale AM3 do vanoc bude!