Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapach z klimatizace


sampon

Recommended Posts

Nevypínám, nesmrdí .... spíš mě zajímalo jestli má smysl nějaká prevence (Valeo clim spray) a jestli to bude vonět dovnitř když něco nacákám na filtr - ty stromečky a podobný blbiny nesnáším a lahvičky do mřížky akorát překážejí a buď nevoní vůbec, nebo naopak agresívně nějakým šeříkem nebo - kdo pamatuje - podobným hnusem jako živý květy a růžovej olejíček z Bulharska dohromady. Voňavkou politá Ruska je proti tomu odvar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou za čas, tak za rok, když se vyměňuje kabinový filtr tak to nastříkám do vstupu  a nechám to kroužit po voze.

Ten spray stříkás do vstupu? Nějaký důvod proč to podle návodu nenechávás vystříkat v kabině při recirkulaci?

(www.youtube.com/watch?v=OCD3oBKjJ6E)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě tak nasátí vnitřní cirkulací, ta jde také na výparník, ale stříkat to do výdechů je alespoň podle mě o ničem. Ale pozor jdou dva prostředky, tedy dva druhy. Jedno je na výparník a druhé, myslím, že pěna na cesty vzduchu, tam se to aplikuje dlouho hadičkou co se postupně vytahuje ven. Ale jak je to účinné to fakt nevím. Já používám to první a v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, tak já dnes nechal dezinfikovat klimu ozonem + ještě předtím do výdechů stříkli pěnu, tak jsem zvědavej jestli bude nějakej rozdíl proti Sonaxu, teda kromě ceny. Dezinfekce ozónem mě stála 300,-kč , Sonax stojí teď v akci 160,-kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je samozřejmost, celoroční provoz klimatizace. Proč bych jí jinak měl vůbec mít.  V létě udržuje nastavenou teplotu a v zimě odvlhčuje vzduch a nepotí se nikde okna. Nevím ani k čemu tam to tlačítko na vypnutí je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi chcete povedať, že keď je výparník Non-Stop mokrý od kondenzátu, tak sa nebudú v potrubiach a v priestore výparníka tvoriť plesne a množiť baktérie? Videli ste niekedy rozobratú klimatizáciu, aký humus sa tam pousádza aj keď to má "peľový" filter?

Dezinfekcia patrí ku bežnej údržbe nie len automobilových klimatizačných jednotiek, ale všetkých klím. (budovy, chladiarenské zariadenia).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to na co se ptám od začátku - ne co dělat když už to smrdí, ale jestli něco používat jako prevenci aby to smrdět nezačalo, co použít a jak.

Věřím že stačí stálý provoz klimy (dnes a denně 5-6 dní v týdnu po celý rok) aby to nepáchlo (viz MotoMoto), ale nechci se dočkat smradu v případě, kdy např. v létě dva týdny nevyjedu (a auto bude stát ve 40° na sluníčku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi chcete povedať, že keď je výparník Non-Stop mokrý od kondenzátu, tak sa nebudú v potrubiach a v priestore výparníka tvoriť plesne a množiť baktérie? Videli ste niekedy rozobratú klimatizáciu, aký humus sa tam pousádza aj keď to má "peľový" filter?

Dezinfekcia patrí ku bežnej údržbe nie len automobilových klimatizačných jednotiek, ale všetkých klím. (budovy, chladiarenské zariadenia).

ano to chcem povedat.

pokial je mi znamo, akonahle bezi klima tak je vhanany suchy vzduch cez potrubia a to znamena co? to znamena ze zivna poda v suchom prostredi pre plesne je takmer nulova a teda aj na vyparniku.

takze staci pouzivat celrocne vyparnik v rezime auto, vymenit pelovy filter podla potreby a o ostatne sa postara suchy vzduch a omyvany vyparnik.

:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud přijedu do cíle, zastavím a vypnu motor, tak se mi nic nepotí a kondezovaná voda steče svisle dolů a smyje lépe nečistoty než když je sušeno pod tlakem proudícího vzduchu. Ale máš pravdu, ž ei tak tam bují hodně věcí a stejně jako u jiných klimatizací je třeba jakási údržba, ale daleko důležitější je včasné měnění kvalitního filtru a nevypínání klimačky.

To jsou moje zkušenosti. Také celoroční provoz prospívá, respektive snižuje množství úniku chladiva.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano to chcem povedat.

pokial je mi znamo, akonahle bezi klima tak je vhanany suchy vzduch cez potrubia a to znamena co? to znamena ze zivna poda v suchom prostredi pre plesne je takmer nulova a teda aj na vyparniku.

takze staci pouzivat celrocne vyparnik v rezime auto, vymenit pelovy filter podla potreby a o ostatne sa postara suchy vzduch a omyvany vyparnik.

:super

teoreticky to mas zmakly, ale prakticky to tak neni, delal jsem servis klimatizaci(v budovach), tam se to nevypinalo vubec(ani na tu dobu co to tobe stoji na parkovisti) a kdyby jsi vydel tu cistotu, tak by ses poblil... Pouzivat klimu celorocne, urcite super, ale desinfekce nutna. Nehlede na to ze ozon ti vycisti cely auto, nejen vyparnik, ale i sedacky, tapec, atd... To pustena klima neumi...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a vypínáte klimu cca deset minut před dojezdem do cíle a necháte ji jen větrat? nejvíce těch breberek co vytvářejí ten smrad se tam zabydluje v momentě, kdy vypnete klimatizaci těsně u baráku...

 

Samozřejmě nevypínám, proč bych to dělal? Je to horší než dojet a když se vypne motor tak se vypne i klimačka. Tak je to udělané a nevidím důvod na tom něco špekulovat. Dělám to tak už 18 let a funguje to bez problémů.

 

Lukas.407, máš pravdu, údržba je nutné, ale proč tam stříkat něco když to prostě nesmrdí. Naschvál jsem to zkusil podle rad odborníků jí vypínat před dojezdem a houby, pěkný pach se linul po opětovném zapnutí a trvalo to pár dní než to zmizelo. Tam kde je klima automat je to jednoduché. Prostě si nastavuješ teplotu. Tam kde je manuál to láká k tomu abych to vypnul když nepotřebuji chladit a to je ten problém.

Prostě doporučuji vyzkoušet, jezdit s klimou stále zapnutou a uvidíte sami.

A to že se tím někdo snaží šetřit, tak pak víc zaplatí na tom čištění než na spotřebovaném palivu.

A stejné to je s únikem chladiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...