Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapach z klimatizace


sampon

Recommended Posts

Já také nemluvím o pěně, ta je k něčemu jinému. Je to sprej s tekutinou, respektive se vytvoří aerosol a tan půl hodiny cikluje uvnitř vozu.

Pěna je na čištění větracích trubic a neměla by se do elektroniky dostat. Někdo tu popisoval že mu to i nateklo do rádia.

Mě to funguje v pohodě a profi firmy to dělají přesně takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se odsvěčil AJATIN nalil jsem ho do rosprašovače 10% ředění,vyndal pylový filtr,zapnul klima na plno,ventilátor taky na plno a asi 250ml jsem vystříkal do sání

po aplikaci sice v autě jak ve špitále,jinak po smradu či puchu ani památka

tady http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=133&rubrik=1

[upravil dne 22/9/11 12:23 od Haryk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, já to taky vystříkal (je to aerosol)a nešel ventilátor. Ale většina lidí s tím problém nemá. Asi je to načatý jako u BigbadJohna:papa

U jiných aut taky v poho(třeba 406)

Spíš mám podezření, jak to foukalo naplno docela dlouho, tak se tam něco vyhřálo..:myslim

[upravil dne 22/9/11 13:04 od jarmyl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Možná trochu OT ... ale jen částečně: k čemu je celá ta vanička s filcem a odtokem na dně na vstupu sání (za kterou je vzadu pylový filtr)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drzala by sa tam voda a bordel,ten sa tam sice aj tak drzi.

Ta se drží právě v tom filcu .... odtok vzadu .... není vidět ... až se ucpe bude tam stát voda a shnije to.

Tohle teda soudruzi v PSA nezvládli ...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, když se to takhle pravidelně čistí tak asi není problém. Ale viděl jsem 807 kde to nikdo nečistil a bylo to celý shnilý - ještě ke všemu to byla varianta s klikou heveru vlevo, takže to ani nebylo v plastu, tekla z toho voda skrz do motoru. Holt kdyby to  bylo celoplastový - něco jako mělkej obdélníkovej trychtýř, voda by rovnou odtékala i s případným svinstvem co propadne přes mřížku .... a zvuková izolace mohla být vnější, nalepená zespodu.

 

ferinko2: každý dva měsíce to celý vyndáváš a co děláš s tím filtrem? Nějak si neviem správně přeložit "fúkam"  :myslim  .... nemůžu si vybrat jestli ho profukuješ (třeba vzduchem z kompresoru) nebo vysáváš/luxuješ .... tak prosím prozraď ....THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě de zeptám abych si to ujasnil: nic mi nesmrdí a jde spíš o prevenci. Zda se ze nejčastěji se používá Valeo clima Pur nebo Spray. Pur je pěna do sání při vyndaném filtru a hrozí poškození ventilátoru a když se trochu strikne na filtr pak to voní? Aplikace při vypnute klime?

Spray se aplikuje v kabině při zavrenych oknech a klime naplno na min. teplotu a recirkulaci a auto pak smrdí dezinfekci? Co se stane když na filtr nastřikam nějakou vůni .... deodorant .... vodu po holení apod. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimu nevypínám a nesmrdí. Naopak, když jsem to jednou zkusil tak to pak pár dní smrdělo. Prý když to oschne pomalu a bez náporu vzduchu tak se odplaví nečistoty dolů. Nemohu to posoudit, ale fakt že jí používám celoročně furtumfurt a nesmrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...