Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Myti aktivni penou z wapky?


h4wk3y

Recommended Posts

Já mám rád auto čisté. Používám jednou za měsíc obyčejný šampon s voskem, houbu, spláchnu. Když je pak auto za týden špinavé, tak stačí opláchnout nebo třeba zaprší a je čisté. Zdá se mi, že čím déle používám šampon s voskem, tím méně se auto špiní. Na panoramatickou střechu (i na ostatní skla) jsem zkusil tekuté stěrače a je to super. Zaprší a je nádherně čistá. Proti vandalům jsem Pežotky pojistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka většinu vandalských ataků neřeší, cena poškození se vejde do spoluúčasti nebo jí jen o málo převýší - za to se přijít o bonus nevyplatí. Mimo to je s vandalským poškozením spojena i časová ztráta + obecná naštvanost a bezmoc, to raději nebudu provokovat leštěnkou a pokusím se splynout s davem.

Dalším důvodem \"proč nemýt\" je to, že parkuju v ulici, která je oboustranně lemována lípami a ptačí obyvatelé větví si k vykonání potřeby neomylně vybírají ta nejčistší auta. No a když auto stojí pod stromy třeba týden bez pohybu, stává se z něj díky lípám cosi podobného lepkavému bonbonu - aby auto bylo vizuelně čisté musel bych být v myčce téměř trvale (nebo si pořídit garáž či parkovat úplně jinde)

[upravil dne 11/9/2011 09:49 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špinavý auto neláká ani škodící vandaly, ani loupežníky. Auto myju zcela vyjímečně (tak 1 - 2x ročně) a zatím mi teoretickou úvahu z úvodu příspěvku nikdo přesvědčivě nevyvrátil (laicky řečeno: půjde-li skupinka bojovně naladěných borců z hospody ulicí, kde bude stát moje schmutzig kára, pár obyčejných plechovek a vyvoněná leštěnka, a budou-li hoši mít potřebu vybít si nějak nashromážděný vztek, kterou plechovku si s největší pravděpodobností vyberou?).

Nic se nemá přehánět a návštěvou myčky cca 1x měsíčně bych považoval očistu auta za dokonalou

Kolikrát ti tvého puga zničili, poničili či ukradli vandalové, že se pořád oháníš tímto argumentem? Jako by jsi to měl na denním pořádku .... (škrábance neberu, to se stává každému, a nemusí to být od vandalů, viz. neohleduplné otevírání dvěří na parkovištích)

Jestliže své auto \"myješ\" (ano, v uvozovkách, myčka ti auto neumyje), v tom případě ho docela lituju, nechtěl bych vidět stav jako laku, o prodejní ceně (jestli se bude někdy prodávat, a to nemluvím jen k tobě) nemluvě = o x tisíc menší. Máš na výběr ze 2 tožných aut, jedno má lak poškrábaný, ošklivý, je špinavé, je vidět, že o něj majitel nepečoval - a druhé bude krásně umyté, naleštěné, ten lak bude vypadat v dobrém stavu - které si vybereš? \"Obal prodává\" - i když by to tak zřejmě nemělo být, bohužel plno lidí tuto frázi zastává.

Prostě když už mám jednou auto, je jedno, jestli je to nové nebo staré, tak se o něj budu patřičným způsobem starat (pro někoho to znamená mýt ho 1x týdně [pro mě], pro někoho 1x za měsíc). To minimum, co je pro to potřebné udělat, je koupit šampon (150Kč), houbu (50Kč) připravit si 30Kč na wapku a mít 10 minut čas. A věř mi, že uděláš lépe, než když dáš auto za min. 150-300Kč do myčky, holt tohle ale lidí nepochopí.

Na druhou stranu, někdo má auto jako přibližovadlo - je mu jedno, jak vypadá, hlavně že jede, hm? A někdo ho má prostě rád a záleží mu na tom, jak vypadá, jak se prezentuje.

edit: Viz. ti vandalové - ano, hloupí vandalové či zlodějové radši vykradou naleštěné auto aniž by se podívali na značku/typ, ti trochu chytřejší vykradou auto, které má pro ně větší hodnotu a z kterého by mohli mít více peněz.

[upravil dne 11/9/11 11:54 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas jak se zenskou... :D novou zenskou si clovek opecovava.. ale pak jak se okouka tak uz na ni sere :D

Já si meju i ty starší, maminka mi vždycky říkala nedávej do pusy nic co si před tím neumeješ...:myslim

Ale to platí pro ženskou. Jinak je pravda, že když je auto umyté a naleštěné, tak je to balzám a pastva pro oči:o:mrk ! A také lak dlouho vydrží + při dešti na karoserii není tolik vody = jsou na ní malinké ,,kapičky\".;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jeste, jak obecne myjete?

oplach wapkou, pak sampon a houba (nedre se tim ale lak?), oplach a pak nejakou lestenku?

Ja jednou pouzil lestenku a ta se zazrala do laku nasi Skody 110R a od te doby jsem lestenku nepouzil, takze mi postup moc neni znam...

Kdo mi to osvetli, jak tedy spravne myt? A kdyztak jmenujte i pripravku a zkusenosti... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne auto nejdriv namocim, na houbu dam autosampon s voskem, znacka Triplewax, kvalita asi zadnej Hollywood ale staci ;) pak auto zase oplachnu, pak lestim lestenkou od Turtlewax takova zelena pasticka a je to spise na skrabance a pak lestim cervenou lestenkou od Sonaxu, to je takovy cerveny krem dost tekuteho stavu... no a delam to rukou takze na mistech ktere uz jsou vysisovane od slunicka (strecha a kapota) je videt jak tam jsou smouhy... ale jinak je to lesk blesk :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to platí pro ženskou. Jinak je pravda, že když je auto umyté a naleštěné, tak je to balzám a pastva pro oči:o:mrk ! A také lak dlouho vydrží + při dešti na karoserii není tolik vody = jsou na ní malinké ,,kapičky\".;)

OKčko byl jsem u tebe na kontrole v 11:58 v garáži a nikdo nic nemyl :D, člověče autí tam brečelo přes dveře jak mu bylo smutno :fnuk

[upravil dne 11/9/11 15:23 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já ho loni myl skoro každej druhej den :D furt chodil se švédskou a otíral od prachu.. letos jsem ho od zimy umyl asi 2x :D a když vidím jak vypadá, nafackoval by jsem si :D ale v podstatě myčka je špatná věc, ale někdy když není čas, nebo prostor, je to jediné co zbývá ....

tak nebo tak je aktivní pěna podle mě zbytečnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jeste, jak obecne myjete?

oplach wapkou, pak sampon a houba (nedre se tim ale lak?), oplach a pak nejakou lestenku?

Ja jednou pouzil lestenku a ta se zazrala do laku nasi Skody 110R a od te doby jsem lestenku nepouzil, takze mi postup moc neni znam...

Kdo mi to osvetli, jak tedy spravne myt? A kdyztak jmenujte i pripravku a zkusenosti... :D

1. oplach wapkou

2. natočení vody do kýble, přidat pár odměrek šamponu (podle značky)

3. umýt auto šamponem + (zleva doprava od nejhoršího po nejlepší, nejšetrnější: houba [cca 50Kč] -> sasanka [cca 200Kč] -> rukavice z ovčí vlny [400Kč])

4. opláchnout vodou

5. vysušit (!)

6. nanést leštěnku na celé suché auto, většinou se nechává zaschnout zhruba 5-15minut

7. rozleštit mikrovláknem

8. navoskovat celé auto, většinou se nechává zaschnout 30min a více

9. rozleštit

10. to je zhruba pro začátek vše

[upravil dne 11/9/11 16:52 od Frozz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych se na podobny veci, asi zvlast u tebe.. vykaslal. To by se vyplatilo mozna tak nasemu sousedovi, kterej meje auto kazdej den, at je leto, nebo zima. Tobe bych spis doporucil to, co dela kamarad (a me na to taky trosku uci): najdi si nekde mycku na rucni myti a umyj si to tam. Odpadaj takovy veci jako je bahnita zahrada, fleku na ulici, kupovani vsemoznych vosku a samponu, ktery ani hnijou doma.

My jsme tam byly parkrat s jeho autem, cca v 1 rano (maji nonstop).. to tam celkem spolehlive nikdo neni, tak se to poradne vydrhne, navoskuje a jeste si tam muzem dat kafe, po dobre vykonane praci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jeste, jak obecne myjete?

oplach wapkou, pak sampon a houba (nedre se tim ale lak?), oplach a pak nejakou lestenku?

Ja jednou pouzil lestenku a ta se zazrala do laku nasi Skody 110R a od te doby jsem lestenku nepouzil, takze mi postup moc neni znam...

Kdo mi to osvetli, jak tedy spravne myt? A kdyztak jmenujte i pripravku a zkusenosti... :D

1. oplach wapkou

2. natočení vody do kýble, přidat pár odměrek šamponu (podle značky)

3. umýt auto šamponem + (zleva doprava od nejhoršího po nejlepší, nejšetrnější: houba [cca 50Kč] -> sasanka [cca 200Kč] -> rukavice z ovčí vlny [400Kč])

4. opláchnout vodou

5. vysušit (!)

6. nanést leštěnku na celé suché auto, většinou se nechává zaschnout zhruba 5-15minut

7. rozleštit mikrovláknem

8. navoskovat celé auto, většinou se nechává zaschnout 30min a více

9. rozleštit

10. to je zhruba pro začátek vše

[upravil dne 11/9/11 16:52 od Frozz]

Můj čas je na takové aktivity příliš drahý (nebo že bych si uměl najít i jinou zábavu?). Každopádně auto má sloužit mně a ne já jemu - na funkčnost auta jeho naleštěnost nemá žádný vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu tě, ale vzpomeň si, kolikrát musíš čekat frontu před mycím boxem, a že to není jen na 5 min :-).

\"Každopádně auto má sloužit mně a ne já jemu\"

- zde už opravdu závisí na tom, zda to někoho baví, či nikoliv, takže není potřeba už dál v tomhle diskutovat.

Já to mám třeba jako menší koníček a přivýdělek, takže jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde, h4wk3y se neptá jestli má auto umývat či ne;)

Ptá se jestli si má koupit aktovní pěnu, či ne;)

Máme v práci wapku za 120 000.-, je to docela mašinka, má snad vše co to má mít, a aktivní pěnu používáme na mytí služebních aut. ale že by to nějak zvlášť pomohlo se mě nezdá:myslim

Co je fajn je mycí kartáč na wapku, krásně umyje všechen bordel, hmyz a podobně, takže místo pěny bych si raději koupil kartáč, dá se sehnat nějak kolem 1000.- což není moc.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...