Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

benzínová sekačka


Scratch

Recommended Posts

Ahoj, nechci byt za blba, tak se radsi zeptam....

Mam na chalupe pomerne clenity pozemek, takoy, nahoru dolu, nekde vlhceji, nekde suseji.

Mam elektrickou sekacku, ale kdyz prijedu po trech tydnech, tak je sekani s elektrikou otrocina, furt se to dusi, seka (jako seka se trava v nozi) atp.

Uvazuju o koupi nejake levne motorove. Pozemek ma 600 m2 a neni to rovina, takze manzelka by bez pojedu byla asi uplne vite kde. Zaroven se mi nechce platit hodne penez za znacky Honda, Husquarna, ceny mi prijdou az zbytecne, na to, abych si honil pero pred sousedama, ze mam dalsi hondu :D

Mam tu par odkazu z aukra, co byste mi prosim doporucili?

http://aukro.cz/benzin-sekacka-abg-570-pojezd-mulcovani-4v1-drazba-i1805551321.html

http://aukro.cz/benzin-sekacka-vega-hwm46-pojezd-mulc-4v1-drazba-i1804476562.html

http://aukro.cz/vari-abg-490-sekacka-pojezd-nova-doprava-zdarma-i1795132770.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nechceš radu ohledně všeobecně sekačky,ale ty které jsou v odkaze,co?

No řeknu ti tahle že 600m je dost a 51cm obvod je málo...každej cm je znát....kolečka musej bejt v ložiskách jinak ten pojezd je na prd...kolečka se ti vylámou a nebudou jezdit...koš čím větší tím lepší protože stejně ho nikdy neuděláš plnej,ledaže by jsi sekal 3x/tydně,tam se ti to víc naskládá...ale zase aby to ten dotyčnej unesl....výkon min 5koní a když říkáš že sekáš po 3týdnech,tak každá se ti bude dusit,protože tráva je dost vysoká...tudíž výkon bude dobrej...3koně je hrozně málo,to se mi dusilo když jsem sekal 1týdně...záleží jaké šasí...plech bych už nikdy nebral...zrezneto,urve se motor...slitina je lepší ale dražší....ale to jsem na těch cenách co popisuješ Honda atd...prostě oni vědí jak to má být...Honda taky umí za pár peněz udělat sekačku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za radu, beru i vseobecne :), jsem zase chytrejsi

jde mi taky o to, ze na chalupe bude sekacka lezet a ja tam nechci mit drahe veci kvuli moznym potencionalnim navstevnikum :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kosou jsem to bral minule, sla kolem me nejaka babka stara a rika mi, ze to sekam jako hovado (a to doslova). Vzala mi kosu z ruky a ucila me pohyb. Tak sekam potom dal, a za chvili jde jeji dedek a rika mi, ze to mam tupy jako pr.... . No ostuda docela velka, Adela radsi zalezla do chalupy a zbytek dne se mi smala. Od te doby lezi kosa na pude :D

k te svazitosti: pozemek je vcelku rovny, sem tam hup, ale jsou tam mista, kde je to skoro jako svazita skarpa :D, hlavne u skarpy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten si planuju dat k vanocum, zatim jsem zjistil, ze na kroviny vyborne plati krumpac :D

pro vysvetleni, mam to na chalupu do podhuri a koupil jsem ji jaksi zarostlou vsim moznym a moje standardni prazska vybava se jaksi nechyta :D

[upravil dne 7/9/2011 12:18 od Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho, buď rád, že ti poraděj, aspoň se zbytečně nesedřeš...

kdyby radsi naklepali a naostrili, copa ja vim, jak se to dela :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátku léta jsme se rozhodli koupit konečně nějakou benzínovou sekačku s pojezdem, protože sekání křoviňákem a strunovkou mě dalo docela zabrat( zahrada 1900 čtverečních), chtěl jsem koupit tu nejlevnější pojezdovku od fa Partner, byla za cca 7000.- , pak jsem se ještě díval na Alko, ta byla cca za stejný prachy, ale u každé jen 2 roky záruka, nakonec jsem koupil v Bauhausu nějakou no name, prý to dělá čína přímo pro jejich obchod, výkon a ostatní parametry stejný jako u výše uvedených značek, alespoň to tam měli napsaný. Záruka 5 let u Bauhausu, což je super, po 5ti letech ju klidně vyhodím a koupím zase novou, má velký kolečka( uložený v kuličkovém ložisku) a seká parádně, i hlučnost a spotřeba je o.k. Zatím si na ni nemůžu stěžovat, uvidíme za pár let, zatím jsem s ní sekal cca 10x a v pohodě.

Cana byla 5000.- teď jsem se díval že ji mají tuším kolem 4 000.-:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrknu, videl jsem ted i neco v obi :)

potrebuju neco, co to poseka a poradi si to i s vhlci travou a zaroven me nebude tolik stvat, kdyz mi to nekdo nedej boze corne, nebo se zapomenu a polozim sekacku nabok, abych vysusil travu u kolecek zespoda :D:D

[upravil dne 7/9/2011 12:41 od Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je po kažkým sekání vzit sekačku hadicej, já mam na sekačce takovej nástavej na kterej se nasadí hadice nastartuješ, necháš chvíli bežet a je zase jako nová, ale nesmíš tam tu trávu nechat zaschnout. A když nebude mít nástavec na hadici tak ji můžeš strčit do díry kde sekačka nasává vzduch:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem letos nákup sekačky. V podstatě souhlas s John-Ice s parametry sekačky, které by měla mít. Jenom jsem je měl v jiném pořadí, které se mi potrvdilo:

- výkon - ten ocením vždy při vyšší trávě a když je případně vlhká, prostě se to nedusí a jede pořád (mám 6,5hp)

- s pojezdem + kuličkové ložiska, ty nejlevnější prodávané v ČR je nemají

- velikost - mám pozemek 1300m2, záběr tedy 53cm

- velikost koše - podle mne ne až tak nedůležité, pokud je velký, tak je pak při plnějším koši obtížná manipulace se sekačkou, musí být tak akorát, myslím že mám 55l?

- používám jednou za čas mulčování (při nízké trávě), naopak při vysoké v místech, kde mi až tak o to nejde, oceňuji boční výhoz, super věc.

Sekačku jsem v těchto parametrech sice v ČR našel, ale za nehorázné peníze. Nákup jsem realizoval v Polsku (Castorama), za méně než 50% ceny v obchodech v ČR, seřízená, s tříletou zárukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jbily : pořadí je zcela náhodné nebylo to psáno od...do.

Jinak s kosou to jde samo...musíš si koupit brousek,,,naklepávač,, ...ale dnešní době jsou i brusky takže ji přetáhneš bruskou a naklepávat ji vlastně nemusíš...a brouske sem tam přetáhneš...koukni se na nějakej film či pohádku jak ji brousej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...