Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nenadálé vypínání motoru na 406 HDi - rady, tipy, help


vranilinek

Recommended Posts

Dobrý večer milí pežoťáci.

Mám již delší dobu problém s autem. Spočívá v tom, že mi občas vypne motor. Jesště než se tak stane, tak auto reaguje jako kdyby došla nafta. Prostě začne cukat, když přidám plyn, tak se dusí. Pak vypne úplně. Když se tak stane, tak zhasnu klíček, a když jím opět pootočím do pozice před nastartováním, slyším jak bublá čerpadlo v nádrži. Pak na prázdno asi třikrát zkusím nastartovat. Pak se auto chytne a jede úplně normálně. Akorát zůstane svítit kontrolka ECU, která později zhasne.

Teď co jsem už zkoušel.Nechal jsem udělat všechny vstřiky, protože motor začal běžet jen na tři válce.

Potom jsem nakonec vyměnil celý blok motoru. Motor tedy má zvuk jako nový.

Při výměně motoru se pročišťovalo celé palivové vedení od nádrže až k motoru.

Potom problém přetrvával a tak jsem vyměnil čerpadlo v nádrži.

Takže opravdu nevím co by to mohlo být.

Celkem mne to štve, protože jinak pežotek jezdí výborně, na plyn reaguje normálně, zátah také v pohodě. Toto po výměně všech věcí se stává tak každých 2000 km třikrát za sebou, pak je chvíli zase klid.

Setkal se s tím někdo? Chci jen tipy, nebo rady. Uř jsem do ata nandal 50 000 (což je důkazem že ho mám rád) a je mi líto, že se na něj nemohu úplně spolehnout.

Děkuji předem za rady. Moc si Vaší pomoci vážím.

Jink specifikace:

Peugeot 406 2.0 HDi 81kW, r.v. 2001 new model

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No problém je, že jsme se to s kamarádem mechanikem zkošeli napíchnot na diagnostiku a prostě to nejde. Nechápu jak je to možný, ale zkrátka to blbne.

Chápu to správně, že DRV ventil je v podstatě regulátor tlaku paliva?

Kdyžtak mne opravte. Teď mi to vyplo zase asi třikrát, prostě začne ckat, podřadím, trošku se chytne, zase cuká až vypne úplně.

Ach jo, ničí mě to, protože jinak je to super auto.

Díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...