Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PROBLEMY S 407 - servisna prehliadka


falkom

Recommended Posts

takže chcem sa aj ja podeliť s problémami s mojou 407 tak ja som ju kupoval pred 3 rokmi ako novu a najazdil som na nej 67 000 km a zajtra mi ide do servisu na výmenu oleja a vsetkych filtrov objednal som sa do autorizovaného servisu v Michalovciach no ale uvažujem ci to nezrusim lebo sa mi vidi ze su neako nekrestansky drahy. ked som volal technik mi povedal ze tato vymena oleja ma vyjde na 150 eur + vymena palivoveho filtra asi 70 eur ostatne filtre ako vzduchovy doplnenie brzdnej kvapaliny a a neviem este co ale vyratal to ze ma to vijde na okolo 300 eur tak ma skoro trafilo . je ta cena primeraná na jednu servisnu prehliadku ?

mam tieto problémy s autom :

2. neskutocne mi pistia brzdy , pri 40 000 km kontrole a vymene oleja mi ich vyčistili za co som zaplatil neviem asi 60 eur a teraz to tak pisti ze az to sa neda neako vyriesit inak ? a a s tym to problemom ma súvislosť aj dalsi ze prave zadne koleso mi pri voľnobehu a do jazdu strašne pišti ako keby bolo zabrzdene to iste mi robilo aj pri 45 000 km cize ked idem s voľnobehu na dojazd strašne pišti.... co s tym?

3 . no sem tam mi vypadne elektricke otváranie a zatváranie okien a uplne ale samo to aj nabehne som zvedavý dokedy to bude ist

4. chcem sa spytat asi kedy sa menia brzdne dosticky pri kolko a co ma to bude stat som zvedavy kolko v autorizovanom servise zase odomna vypytaju .

5. a este by ma zaujimalo ci sa mi oplati oreg. filtre menit alebo staci aj neorganizovane vymenit ? a ktore na 1,6 Hdi odporučete ?

6. mozem pouzit aj iny olej ako olej total ? ja menim olej pri 22 az 23 000 km je to neskoro ? teraz bduem menit po 23000 km cital som ze skor sa neoplati co je na tom pravdy?

7. pri akych otackach mam radit rychlosti nad 2000 ? lebo ked idem na 5. 80 tak mam iba 1800 ot. za min.

8.nepaci sa mi ani spotreba auta mam ju strasne vysoku priemerne cez 6,3 l na 100 km a to jazdim aj na shel V-power ale spotreba sa vôbec nezniži

Oprava: motor mam 1.6 HDi rocnik 2008 16 \" disky

[upravil dne 5/9/11 15:33 od falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty měníš olej až po 23000 km? :o :o

Jinak já platil za palivový, olejový, vzduchový a kabinový filtr + výměna oleje 2700,- což je cca 110 EUR ;-)

Hej, ale u teba sa mení len vložka pal. filtra.

Přema: Na konci to doplnil až potom. V strede textu to mal aj pedtým.

[upravil dne 5.9.2011 16:41 od AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přema, v texte ma spomenuté 1,6.

Cena je primeraná. Najväčšiu položku tvorí olej. Kúp si cez internet, je oveľa lacnejší a dones si ho tam. Ja to tak robím. Prehliadka potom vyjde na cca 230€.

odkial si ho mam kupit ten olej kde je najlacnejsi nech nehladam vsade po nete a o kolko je lacnejsi asi ako v servise? a co tie filtre kupim ich tiez a ich si dam vymenit v servisu :DD trochu blbe nie? :D ci daju sa kupit tie oreginalne inde ako v servise? alebo mi stacia neoreginalne ?

[upravil dne 5/9/11 15:56 od falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty měníš olej až po 23000 km? :o :o

Jinak já platil za palivový, olejový, vzduchový a kabinový filtr + výměna oleje 2700,- což je cca 110 EUR ;-)

ano po 22 000 km menil jednak je to originálny olej TOTAL co tak davam a po druhe som videl proste jednu reláciu ze nie je potrebne menit olej kazdych 20 000 ale stači 23 az 25 000 km

olej sa tak neopotrebováva a ze je to marketingovi tah aby mali ziski aj servisy

[upravil dne 5/9/11 16:05 od falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupoval na olejcetrum.sk a olejposta.sk v oboch prípadoch Total Quartz 9000. Na filtroch nič neušetríš tam je rozdiel minimálny, skôr na robote. Skôr ma zaráža, že si dal za auto kopu peňazí a šetríš na servise.

ja ked som kupoval auto bol som v inej financnej . situacii ako teraz :D a bohuzial som ho kupoval pred krizou za tazke peniaze + 150 000 sk co bol lacnejsi o 3 mes. na to :(( no a ten olej co si pisal je na moj naftovy motor a v pohod emi olej vymenia ak ho donesiem ale to mi spravia aj v inom servisea tiez aj ked donesiem filtre a nemusim ist do autorizovaneho servisu 40 km odo mna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

www.damoslovakia.sk

kup tam vsetko co potrebujes... kurier gratis, olej lacnejsi ako na olej.sk

na vsetky ostatne otazky najdes odpoved na fore v sekcii P407.

skus pohladat, je tu toho hodne, aj stylu jazdy co sa tyka aj brzd aj typu oleja...

skoda sa znova rozpisovat ked to uz bolo spomenute niekolkokrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kľudne ti vymenia za donesené. Mne raz vrátili starý olej blbci, lebo som doniesol vlastný. Treba si ale overiť ako je to potom so zárukou, ale myslím, že v prípade filtrov nič nehrozí. Motor mám rovnaký ako ty. Na novšie motory s FAPom odporúčajú Total Ineo ECS, je trochu drahší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

www.damoslovakia.sk

kup tam vsetko co potrebujes... kurier gratis, olej lacnejsi ako na olej.sk

na vsetky ostatne otazky najdes odpoved na fore v sekcii P407.

skus pohladat, je tu toho hodne, aj stylu jazdy co sa tyka aj brzd aj typu oleja...

skoda sa znova rozpisovat ked to uz bolo spomenute niekolkokrat...

dakuej viem ze to tu niekde nie poprosil by som ta aspon odkaz uz som hladal na fore ale nenasiel som zatial ja viem ze su to zaciatocnicke otazky ale aj tak dakujem chcel som aby to tu bolo pokope aj pre inych co budu mat podobne problemy ako ja a to som tu zatial nenasiel a s tym pisanim brzd a kolies ako na to ?

[upravil dne 5/9/11 16:21 od falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kľudne ti vymenia za donesené. Mne raz vrátili starý olej blbci, lebo som doniesol vlastný. Treba si ale overiť ako je to potom so zárukou, ale myslím, že v prípade filtrov nič nehrozí. Motor mám rovnaký ako ty. Na novšie motory s FAPom odporúčajú Total Ineo ECS, je trochu drahší.

dakuejm olej ti dali asi an to aby si mal v rezerve :DDD a zaruku uz nemam :((( no ale ja mam uz FAP filter v aute cize ten druhy olej je pre mna ? v servisnej knizke alky mi menili olej nenajdem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to su palky :D

olej Total Quartz 5w40 - 5 litrov - 30€

vlozka olejoveho filtru peugeot - purflux - 13€

medene tesnnie pod zatku - 30 centov

vymena max. 30 minut + cakanie na vytecenie oleja.

ked si to spravis sam, tak mas istotu, ze to spravis riadne. Ja moc SK a CZ servisom neverim. Som pocul vselijake veci od mechanikov, jak to chodi v niektorych servisoch. Vypustia liter oleja, filter pre istotu ani nevymenia doleju liter oleja. Hotovo. Zaplat 150€. :D Ze sa ti casom znici motor ich uz nezaujima.

vzduchovy a pelovy filter vymena max. 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No keď vymeníš v 1,6 vzduchový filter za 10min tak starý zhltnem :D

Falkom:

Inak nejde o záruku na auto, ale záruku na výmenu tých filtrov a oleja. Obe oleje čo som písal sú pre teba. V knižke olej asi nebude, možno na nejakej nálepke v aute. Ale keď si chodil do Mi tak to bol buď Shell Helix alebo tento Total Quartz/Ineo.

[upravil dne 5.9.2011 17:27 od AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...