Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PROBLEMY S 407 - servisna prehliadka


falkom

Recommended Posts

a cena za 1 l oleja TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 23 EUR !!!! :myslim:bojim:myslim a minule mi naucotavali 4,3 l oleja cize cena oleja bez prace je nehorazna cena a rozhodol som sa ze si kupilm olej sam a ak dostanem zlavu na originalne filtre tak mam to skoro na rovnako ako keby som filtre kupil sam len ci mi ten moj olej aj vymenia :DDD

Olej ti vymenia, neboj sa. Len ťa obťahovali skoro o liter oleja. Veľkosť náplne je 3,5 litra aj s filtrom.

[upravil dne 6.9.2011 20:32 od AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

75e za palivovy filter? to by musel byt z titanu , takto ako rodeny michalovcan ti silno neodporucam tzv. znackove servisy v MI a blizkom okoli viem ako to tam funguje ... uz len to ked ti typek zapoti ze original peugeot filter svedci o ich kompetentnosti ... chod normalne do neorigo servisu tam to budes mat za zlomok ceny ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a cena za 1 l oleja TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 23 EUR !!!! :myslim:bojim:myslim a minule mi naucotavali 4,3 l oleja cize cena oleja bez prace je nehorazna cena a rozhodol som sa ze si kupilm olej sam a ak dostanem zlavu na originalne filtre tak mam to skoro na rovnako ako keby som filtre kupil sam len ci mi ten moj olej aj vymenia :DDD

Olej ti vymenia, neboj sa. Len ťa obťahovali skoro o liter oleja. Veľkosť náplne je 3,5 litra aj s filtrom.

[upravil dne 6.9.2011 20:32 od AnotherOne]

cize mi stacia v pohode 4 l. oleja? ja som medzi prehliadkami nikdy nedolieval olej lebo sa mi nestracal ved mam iba 3 r. auto ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzduchovy: 21,5 eur

Peľovy : 33,62 eur

olejovy: 17 eur

palivovy : 75 eur

a cena za 1 l oleja TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 23 EUR

som zvedavy ake filtre su tie originalne nakolko mi hovorili ze ich vyrava peugeot a maju ich z centralneho skladu z Viedne :D

To s tým centrálnym skladom majú pravdu až nato že Peugeot nevyrába filtre, menil som palivový na mojej 2.0 HDi a bol tam originál od Purflux (len filtračná vložka) a menil som ho za taký istý ale podstatne lacnejší v predajni autosúčiastok než v origo servise. Tak isto aj ostatné filtre keď chceli za peľový filter ako píšeš ca 33€ tak som si ho išiel kúpiť inde za cca 17€, vzduchový cca polovica ako v servise.

Ten olej si kúp buď v predajni alebo cez internet máš to podstatne lacnejšie a vyberaj podľa špecifikácie, ako som už písal vyššie z toho štítku ACEA --/--.

Keď budeš mať tie filtre a olej potom tu na fóre pohľadaj príspevky ako sa tie veci menia prípadne sa opýtaj a ochotne ti tu poradia.

Skoro som zabudol , po výmene si nezabudni vynulovať servisné počítadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo olejovy pre peugeot 407 HDI vyraba purflux

palivovy pre 2.0 HDI - purflux, pre 1.6 HDI - delphi

minimalne tieto 2 filtre by som sa snazil zohnat co najkvalitnejsie.

inak by ma zaujimalo, ci si delphi vyraba tie vlozky do filtru sam alebo ich beru od subdodavatela a od ktoreho.

[Edited on 6/9/11 21:09 by jojosavi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo olejovy pre peugeot 407 HDI vyraba purflux

palivovy pre 2.0 HDI - purflux, pre 1.6 HDI - delphi

minimalne tieto 2 filtre by som sa snazil zohnat co najkvalitnejsie.

inak by ma zaujimalo, ci si delphi vyraba tie vlozky do filtru sam alebo ich beru od subdodavatela a od ktoreho.

[Edited on 6/9/11 21:09 by jojosavi]

a KDe sa daju kupit tu na Slovensku ci v cesku ? vsade mi doporucuju MAN . daju sa na Slovensku pupit tie filtre?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este furt nic? ze som sem klikol :D:D:D

falkom daj si to do servisu spravit a mas to z krku... dva dni nevyriesit filter a vsetci ti tu

radia a ty sa stale vracias k tomu istemu znova a znova...

keby si klikol aspon na jeden z tych e-shopov co sme ti tu poradili tak sa nespytaas taku blbost ci sa da mann filter kupit na sk... :ticho

nic v zlom vela zdaru. :D:papa

[upravil dne 6/9/11 22:22 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes so menil olej a filtre vratane paliveho ,pelovy - kabinovz nemenim

Od poslednej vymeny mam nabehane 30000 km auto bez problemov naj.mam 158 000km

menim si to sam a cele mato vyslo tych 80eur

Vsetky filtre MANN olej total 5w-40

A olej som kupoval olejposta sk

A filtre priamo v autokelly sk

l

:papa:papa

[upravil dne 6/9/11 21:44 od staco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este furt nic? ze som sem klikol :D:D:D

falkom daj si to do servisu spravit a mas to z krku... dva dni nevyriesit filter a vsetci ti tu

radia a ty sa stale vracias k tomu istemu znova a znova...

keby si klikol aspon na jeden z tych e-shopov co sme ti tu poradili tak sa nespytaas taku blbost ci sa da mann filter kupit na sk... :ticho

nic v zlom vela zdaru. :D:papa

[upravil dne 6/9/11 22:22 od Marcel00]

no nemysli si si ze nechodim na tie e-shopy olej uz som si vybral odporucany vyrobcom 5w30 ze vraj je pre 1.6 hdi lepsi ako 5w40 a ze vraj je aj novsi cize olej uz neriesim uz mi ide len o tie filtre ci ich kupit originalne ak sa vůůbec daju inde ako v peugeotu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes so menil olej a filtre vratane paliveho ,pelovy - kabinovz nemenim

Od poslednej vymeny mam nabehane 30000 km auto bez problemov naj.mam 158 000km

menim si to sam a cele mato vyslo tych 80eur

Vsetky filtre MANN olej total 5w-40

A olej som kupoval olejposta sk

A filtre priamo v autokelly sk

l

:papa:papa

[upravil dne 6/9/11 21:44 od staco]

a a aky mas motor 2.0 ci 1.6 hdi ? lebo vzduchovy sa nemeni jednoducho na 1.6 hdi tie filtre si dam vymenit do servisu uz len objednat ze ktore :DD bud ten man alebo ci nezozeniem originalne :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj si do gugla purflux site:sk...

akurat na tom robím a hldam odkial by sa dali kupit ite filtre ale zatial nic:( a vsade po forach pisu ze su to najlepsie filtre pre peugeot cize chcem tie filtre kupit na moje auto

nasiel som prvy : vzduchovy za 19,45 eur

http://olejposta.sk/?f=7269&o=7582&c=7590&g=4&k=&y=2&s=36&m=124

[upravil dne 6/9/11 22:32 od falkom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 2.0HDI

Toto som si vytiahol podla servicebox

potom das do google alebo iny vyhladavac a uz ti to najde

alebo chod priamo do autokelly a oni ti to najdu podla tvojej motorizacie

407 BREAK 5PTES 2.0 HDi 138 FAP BVM 6

filtr olejový MANN - MF HU711/51X

filtr vzduchový MANN - MF C32108

filtr palivový MANN - MF PU1018X

[upravil dne 6/9/11 22:37 od staco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...