Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Disky - aké ET sa vlezie


ferrari

Recommended Posts

Zdravím páni,

som tu ponachádzal mnoho tém ohľadne alternatívnych diskov, ale mňa by zaujímali hlavne skúsenosti, aké disky sa na naše 306ky vlastne zmestia...ide mi hlavne o ET...skúste sem dávať príklady, čo sa vám zmestilo...

Totiž origo 5,5Jx14 ET24 sú značne utopené, čiže napr. mne by prišlo ideálne, že na 6,5Jx15 (ktoré by som chcel) ET nejakých 15? Napr. som našiel zaujímavú ponuku:

http://www.preauto.sk/akcia-aez-xylo-65x15-p-47505.html

Ale je to ET 26 a teda koleso bude cca o 1 cm hlbšie, ako origo 5,5Jx14 ET24 a to by mohlo už škrtať...

Zasa 6,5Jx15 ET15 bude o cca 2,5 cm viac von, ale to by nemusel byť problém...

Viem, záleží aj na pneumatike...predpokladám 185/60R15 (ale neviem, či sa to vôbec dá, aj keď priemerovo sú cca rovnaké s 185/65R14)

screenhunter01sep041142.th.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud půjdeš do R15, tam je rozměr pneu 195/55. Tolik nejde o šíři disku (pokud nebude širší než pneu). Když dáš ten divný rozměr 185/60, škrtat by ti to nemělo:myslim, ale disk bude zbytečně široký ... Originál Cyclony mají snad ET 18, to je tedy asi alternativa k R14. Toho ET26 bych se bál, bude to přeci o dva mm zapadlé ... já bych šel do ET 15 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Když to tady tak rozebíráte,mohl by my někdo poradit jestli můžu dát na 306kombi pneu 195/65/15 když tam mám podle tp195/55/15.Díky

Na Stk tě s tím vyhodí a pokud do někoho nabouřeš může s tím být problém,protože v ten okamžik máš technicky nezpůsobilé vozidlo.Jinak ten origo rozměr 195/55 R15 jsou nejdražší kola v patnáctce s touto šířkou.Pěkně mě to sere:bacha

[upravil dne 29.9.2011 10:13 od EXI.60]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
  • O 2 týdny později...

Díky za odpověď, jen jsem se rozhodl pro jiná kola. Koupil jsem kola od jednoho z uživatelů P-C a kola měl na P406. Je na tom pneu 205/55/16 a chci se zeptat jaký pneu na to mam koupit na 306. Přemýšlel jsem o 205/40/16 ale taky jsem viděl 205/45/16. Za radu budu vděčný, už bych je měl rád na autě ^^

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...