Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

1.6 HDi nebo 2.0 HDi?


alternativ

Recommended Posts

Nazdar pratele,

Mozna jste si vsimli ve vlaknu Auto - Koupim, ze shanim nejakou 407 v nafte.

Rocne toho sice moc nenajezdim, tak 15000km, ale mam naftu pod kuzi, tak tuto vec neresme;)

Chtel bych se zeptat, zda doporucujete do 407 dvoulitr nebo 1.6HDi? Dost jsem cetl, ze 1.6 jsou poruchovejsi a taky mi to prijde jako maly objem na tam velke a tezke auto. Na druhou stranu 407 se slabsim motorem, jsou levnejsi.

Samozrejme mam v planu motor pripadne nachipovat, takze treba z 80kW udelat napr. 96kW, coz by jiste pomohlo.

Rad si tetda vyslechnu nazory vlastniku obou motorizaci.

Diky!:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem volil před rokem stejně, vybral jsem 1.6HDi , z pracovních důvodů (100km denně na okreskách) , které nakonec padly...

když jezdíš předpisově tak průměr 4,8 není problém ... 90 km z jeseníků okresky, v obci 55, mimo obec 100 a spotřeba i s průjezdem Opavou 3,5 l / 100km

Dálnice není problém při 150 kmh 7,8 ...

Slabé to úplně vyloženě není, pro klidného řidiče nejlepší motor . Ale pokud tomu rád šlápneš tak ho neber...

Kazí se každý motor, který není servisovaný a koupíš to auto někde bez historie , já měl problém s hlučnými rozvody, a měnili je na náklady Citroenu ČR i po záruce ve 97tkm, kvůli hlučnosti ...

aha teď si čtu že to chceš chipovat , tak to je nesmysl , ber rozhodně 2.0HDi

[upravil dne 4/9/11 14:40 od ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za linky, prostudovano.

ajsik: diky za Tve postrehy, ale popravde spotreba 3,5l/100km se mi zda trochu nerealna. To mas asi z palubniho PC,ze?

Jinak mate nekdo nachipovanou 1,6? Jak to po chipu jezdi v porovnani se stavem pred chipem?

EDIT: Nevim, proc by mel byt nesmysl motor 1.6HDi chipovat? Pridas si tim vykon, zvysis kroutak a mozna trochu zredukujes spotrebu. To podle me stoji za to.

Navic 1.6 je v inzercich vice a za nizsi cenu, nez 2.0. Bohuzel nemam tolik penez, abych si mohl koupit neco za 180000 a vice.

[upravil dne 4/9/11 14:47 od alternativ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Experta v servisu tak teď jezdím s 207, nejprve 1,4HDI, to byla úplná tragedie - pro manželku na skákání do města OK, ale ven z města ani náhodou, teď mám 1,6HDI je to lepší, ale stále tomu něco chybí, pokud míníš jezdit a tunit, tak dle mého nedostatečný motor a to to vozím v 207, ve 407 si to nedovedu představit (nebo dovedu stejně jako 1,4 v 207).

Prostě stále platí, že objem ničím nenahradíš a myslím, že i chipem se nedostaneš na víc než 2,0 HDI v základu a ten chip bude dražší než koupě výkonnějšího 2,0HDI, není to jen o chipu je to i o dalších úpravách, jak píše Přéma, dvouhmota, dále přívod vzduchu, brzdy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Experta v servisu tak teď jezdím s 207, nejprve 1,4HDI, to byla úplná tragedie - pro manželku na skákání do města OK, ale ven z města ani náhodou, teď mám 1,6HDI je to lepší, ale stále tomu něco chybí, pokud míníš jezdit a tunit, tak dle mého nedostatečný motor a to to vozím v 207, ve 407 si to nedovedu představit (nebo dovedu stejně jako 1,4 v 207).

Prostě stále platí, že objem ničím nenahradíš a myslím, že i chipem se nedostaneš na víc než 2,0 HDI v základu a ten chip bude dražší než koupě výkonnějšího 2,0HDI, není to jen o chipu je to i o dalších úpravách, jak píše Přéma, dvouhmota, dále přívod vzduchu, brzdy....

Ale 1,6 v 407 ma 80kW.:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fifi: Diky za Tve konstatovani a jelikoz je toot vlakno zbytecne, tak uz jej prosim nenavstevuj, ulevi se Ti :)

DERT123: Na kolik to mas prosim nachipovane a co Ti to udelalo subjektivne s vykonem a spotrebou?

Jinak doufam, ze u te 2.0HDi nakonec skoncim, popr. nejaky Ford s 2.0TDCi, jelikoz to je stejny motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale 1,6 v 407 ma 80kW.:roll

Tak to snad nemyslíš vážně, samozřejmě že vím, že je \"silnější\" než v 207, jen píšu porovnání dvou motorů v 207, kde i ten silnější je \"slabý\" i když je 207 lehčí než 407, takže zvednutí výkonu na 80kW, vyrovná tak max váhový deficit 407, ale výkonově je to tak na skákání po a kolem města, ale bezpečně předjíždět s tím nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:rokerchlapi je zbytočné sa naťahovať mam 1.6 a som spokojný na naše cesty a pomery stačí mal som 406 1.8 16ventil 80kw a tiež nič moc 1.6hdi určite lepšia keď sa chceš normálne voziť a nie závodiť tak ti stačí otočil som Chorvátsko v pohode spotreba 5,3l:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...