Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 coupe 2.7HDi nebo 2.0HDi ?


ajsik

Recommended Posts

Vybírám kupátko a stojím před docela zásadní otázkou ...

výbava se dá sehnat plná v obou případech, takže je to jen o motoru + 2.0Hdi má elektrický sloupek řízení už v 2008.

s 2.0HDi jsem teď jezdil týden ve 407 sedan a přišlo mi to tak akorát (160 kmh @ 3000 ot.min.) a nebylo to vyloženě líné.

pro u mě hraje jednoduchost motoru, bezporuchovost manuálu

u 2.7HDi nevím co čekat , nejel jsem v tom a neznám ani spolehlivost toho automatu, ale jako velké plus beru kultivovanost chodu a hlavně ten motor svým způsobem ke GT kupátku patří....

Spolehlivost:

2.7HDi - jsou tam nějaké vyložené problémy a nebo zásadně drahý servis ?

AMVAR - jak je to se servisem ?

Spotřeba :

2,7HDi počítám 9-10 litrů město , 7-9 dálka ?

2.0HDi 7-8 město , 6-7 dálka ?

díky za každou radu a zkušenost , vybírám to na déle a ocením proto i vaše názory ....

[upravil dne 3/9/11 20:09 od ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.7 motor je trochu spolehlivější oproti 2.0

odchází řemenice na alternátoru, výstupní hrdlo chlad. kapaliny a občas zadní EGR. Pozor na ztrácení vody, to je potom trochu horší.

Celkově je s 2.7 míň takových otravných drobných problemů.

spotřebu město si oprav na 9-14 (horní hranice zima)

muj celoroční průměr je těsně pod 9

už jsem to tady psal , mám najeto 100 t km a měnil jsem kromě servisu 2 spodní čepy. Ted se přihlásil plynový pedál (omezovač rychlosti nejde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna oleje v AM6 se dá udělat. Ale je tady toho popsáno už dost, někde je na to vlákno. Ať tu nevznikne zase flame.

Já se držím výrobce , celoživotní náplň-jen kontroly. Dle aktualních info se z ECU převodovky vyčte hodnota opotřebení oleje a jak to překročí mez , tak výměna. Jenom se musí upřesnit hodnota, protože ta poslední je asi blbost, tak čekám na upřesnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna oleje v AM6 se dá udělat. Ale je tady toho popsáno už dost, někde je na to vlákno. Ať tu nevznikne zase flame.

Já se držím výrobce , celoživotní náplň-jen kontroly. Dle aktualních info se z ECU převodovky vyčte hodnota opotřebení oleje a jak to překročí mez , tak výměna. Jenom se musí upřesnit hodnota, protože ta poslední je asi blbost, tak čekám na upřesnění.

mám diagnostiku, takže si je napíchnu ať to vidím, až to bude aktuální, mohl bych pak přes SZ napsat s radou v jakém menu aopd to najdu ... ať tam 30minut neprojíždím kolonky ... ;) C5 znám ale planet peugeot jsem dělal naposled 206tku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...