Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

funkce el. sedaček


rinnegato

Recommended Posts

Dokázal by mi někdo poradit,jak fungují elektricky stavitelné sedačky?Jde mi o tu část,kdy sedačka řidiče sama odjíždí.Někdy se tak stane po zamknutí auta,někdy po otevření dveří a někdy vůbec.Potřeboval bych vědět,jak to má fungovat správně,abych to mohl dát do nějakýho normálního stavu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Nevím zda to funguje u Pežota, ale u některých Škodovek lze spárovat klíč s pamětí sedačky.

To znamená, že když odemkne řidič č.1. s klíčem č.1., nastaví se sedadlo do polohy pro řidiče č.1. Když odemkne řidič č.2. s klíčem č.2. - nastaví se sedadlo pro řidiče č.2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na starém modelu , kde jsou paměti 1 a 2 + M.

Po zmáčknutí čísla 1 se nastaví sedadlo dle uložených propozic a zakončí to seřízením zrcátek - poté zazní zvukový signál dvě zapípnutí , až poté můžu pustit tlačítko 1.

Pokud nepočkám na dvojté pípnutí a pustím dříve tlačítko se zvolenou kombinací ( 1 nebo 2 ) seřídí se někdy sedadla samy jak uvádíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no.. ono otazka :) ja treba u coupe, kdyz mam zavreny dvere a sklopim sedacku, tak mi nepopojede. Jinac tuhle vychytavku s klicema bych tipoval az na auta s BSI a velmi pravdepodobne i nejakym jejim novejsim firmwarem. S absolutni jistotou ale vim, ze stare modely 406ek toto neumi. A ani o podobne funkci se manual k novymu modelu nezminuje.

Jinymi slovy.. jakmile se sedacka pri cemkoliv jinem, nez zmacknuti prislusneho pametoveho (ci pozicniho) knofliku hne, pak je neco blbe. Mimochodem.. u coupe se mi samoztmivalo svetlo rychleji, nez bylo zdravo a pri ztmivani chrastily reproduktory. Nakonec jsem zjistil, ze u spolujezdcovych dveri bylo vytrzene svetylko a draty zkratovany. Nemas nahodou podobny problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam sedan r.v. 2002 HDi. Já právě počítám,že to má fungovat takhle:

přijedu na místo,vypnu klíček,otevřu dveře a v tu chvíli mi sedačka odjede do zadu,mírně nahoru a narovná se opěradlo.Počítal jsem,že to je aby se líp vystupovalo a pak i nastupovalo. Jinak ten zbytek funguje tak,jak píše Miku.

S tím,že je tam ještě rozdíl v tom,jestli při nastavování mam dveře otevřené,nebo zavřené (i podle návodu k používání).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Optám se, stala se nám taková nepříjemnost a to ta že nám vyteklo 5l vody za přední sedačkou řidiče u modelu viz. podpis... po vysušení sedačky sice fungujou ale už nejdou zpetný zrcátka v el., a otázka zní co stím maj společnýho ty sedačky? vím že se mi automaticky štelovali při nastavení sedaček podle paměti 1 a 2

Nějaká rada co mám omrknout? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ajaj to sem si myslel, že bude muset pryč celá sedačka :-( pač sem koukal zezadu pod sedačku jak oddělám ten kryt ŘJ a vepředu sem zahlídl taky nějaký šrouby a ty asi nepudou povolit, když pojedu se sedačkou uplně dozadu. chjo

jinak díkec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
ajaj to sem si myslel, že bude muset pryč celá sedačka :-( pač sem koukal zezadu pod sedačku jak oddělám ten kryt ŘJ a vepředu sem zahlídl taky nějaký šrouby a ty asi nepudou povolit, když pojedu se sedačkou uplně dozadu. chjo

jinak díkec!

Tak sedačku sem měl venku, vydělal ŘJ ale ta byla bez problémů ( teda jestli to je ta velká plastová s velkým konektorem viz. foto). zkontroloval pojistky, i podle el. schématu sou nějaký v motorovým prostoru, všechny ok, ale prostě el. zrcátka stále nic... :-( tak už fakt nevím co stím, někdo nějakej nápad, na co ještě mrknout, či co proměřit??

post-36120-14109623230141_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...