Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna žároviček u AngelEyes za LED pásek u světel FK či DEPO


hYena

Recommended Posts

Hojte,

pro ty, kteří mají P206 a tyto světla, pro ty, kteří nemají rádi nejasný žlutý bodový svit světel.

NÁVOD NENÍ MŮJ, ALE UŽIVATELE \"handa\" Z TUNED-PUG.CZ :roker

A tímto se i ptám, kdo by to zvládl, byl ochoten udělat... Za nějakou tu odměnu..

NÁVOD

Co budeme potřebovat?

120cm Led pásku s bočním svitem

kousek dvojlinky, čím tenší tím lepší

pájku, cín

šikovné ruce a trpělivost

Do každého kroužku přijde 30cm LED pásku. Standartně má LED pásek šířku 5mm. To je ale moc, jelikož pod platovými kroužky není všude stejně místa, je potřeba ho ještě zůžit. Na to stačí dobré nůžky a pak už jen stříhat z obou stran viz foto. Potom se dostaneme na cca 3-3,5mm, které se nám tam už vejdou.

ff0c94be6d.jpg

Potom rozděláme světla. 2x šroubek + kovové spony. nic složitého. odpojime vnitřní konektor, který napájel AE do této chvíle a z zbyde nám je přední část světla. Vyndáme původní žárovičky i s kabelem. Nyní uvolníme tuším ze 3 západek platový AE kroužek, který nám tak vypadne dovnitř

cc3fa78d5e.jpg

Napájíme si na led pásek cca 20cm kablíku a sundáme ochranou fólii abychom mohli pásek nalepit. Budeme jej lepit na vnější stranu. Začneme od spodní strany, ale nikolik úplne ze středu, jedna by se nám to tam nevešlo a pak by nám to nevydalo na druhé straně. viz foto

dd2eb69c4f.jpg aa59c1eb38.jpg

Nyní doporučuji odzkoušet, jestli to opravdu svítí. Potom opatrně nasadíme zpět plastový kroužek a zajistíme západky. Půjde to trochu hůře. Já jsem západky potom heftnul zevntř světla pájkou, aby to fakt drželo. Jinak kablik jsem protáhnul dírou po původních žárovičkách a zajisil tavnou pistolí. Potom už jen stačí udělat to samé s druhým kroužkem. Následně přípojit oba kablíka na konektor co napájel AE a je hotovo.

bb48d0fa29.jpg 887be3c91a.jpg

Doufám, že jsem tímto handu neurazil a nebo nenaštval. Pokud ano, omlouvám se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentalne tady mam pasek bily studeny i teply ale s diodama 3528, pokud by jsi to chtel bez papiru tak se na cene domluvime. Kdyby chtel nekdo dalsi tak se mi toho tady vali asi 5m :) s 5050 bych mel do 14dnu kdo by chtel, s cenou se taky domluvime ;) kdyztak SZ

jen jeste upozornim ze 5050 maji pasek siroky 12mm, a nikdy to nedostanete na pozadovane 4mm, ty 3528 maji podstatne mene a jsou zalite v silikonu,takze samy o sobe uz nesviti bodove,ale svetlo rozzaruji

[upravil dne 3.9.11 12:48 od ChouLu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukam ze se tady vesele diskutuje nad mojim navodem. :) Ce se tyce LED pasku, tak musi to byt presne ten s bocnim svitem, jinej tam proste nedostanete, mam to vyzkouseny.

Jinak pokud by se dal LEDkama dovnitr a ne ven, tak se to taky bude odrazet od ty \"paraboly\" Tato varianta me napadalo az kdyz to bylo hotovy. Svetlo by bylo asi rovnomernejsi ale zas asi o neco min vyrazny.

LED pasky umim dodat za cca 21Kč/modul. Modul = 5cm. Tudiž 120cm = 24 modulů. Celková cena tedy 504Kč za sadu na 4 kroužky. Pokusím se je sehnat i za lepsi cenu, ale zatim je toto aktualni cena. Nejsou tak rozsireny a tak jsou drazsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...