Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vada baterie nebo nabíjení ?


KEDARBOBRY

Recommended Posts

ten kabel neni kostra,kostru tam namerias len v kludovomstave  v momente ked altik sa nabudi a zacne vyrabat prud bude na nom +12 volt 

kostru namerias cez diody v altiku  co sa neda nazvat tvrdou kostrou

ked prehodis hroty uz nenamerias nic lebo ta nepustia diody  lebo merias v zavernom smere

 

zmeraj este diody nastav si na meraku ten znak diody 

cerveny hrot na hrubu  stiftu (kabel odpojeny) odpoj aj tenky kabel  a cierny na kostru altika   nesmie ukazat nic

potom prehod hroty amalo by ti ukazat nejake milivolty  cca 0.5 volta co je 500 mv

 

v kludovom stave ma ake napetie baterka?

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku uz jsem dvakrát nabíjel, takže teď má zase 12,5 V jak klesne v klidu pod 11V nesu ji domu nabít. To zkusim, taky mě napadly diody, ale nevěděl jsem jak ze změřit... dík za pomoc. Tak jsem to změřil jak jsi psal a přesně jak píšeš nejdřív neukázal nic, pak jsem prohodil hroty a ukázal 644. Když to samé udělám s kontaktem kde má být ten tenký kabel ukáže 684... vyndal jsem bsi a nejeví žádné známky poškození, ale nevidím dovnitř, tak mi kámoš půjčí z vrakáče jinou bsi abych zkusil jestli ta moje není ko. Jinak jsou ty hodnoty co jsem naměřil v pořádku?

Upraveno uživatelem Brianbakki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterka má teď v klidu 12,5 V Vzal jsem kabel z plusu z baterky, zapojil místo tenkého kabelu nastartoval a na baterce bylo pořád 11,4V maximálně, takže pořád nedobijel... Na budikach se nerozsvítila kontrolka dobijeni... Pak jsem tam přidal tenký kabel a stále se nerozsvitila a ani to nedobijelo, pořád těch 11,3-4 V Nemohla by být v tahu volnobezka, že by třeba nespinala dobijeni? Nepomůže ani když seženu úplně stejný tip bsi? var c Cd4 HW 2.0 , SW 3.23 

Upraveno uživatelem Brianbakki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč řešíš BSI , když ti nedobíjí ani po nabuzení , navíc píšeš , že když si měl žárovku mezi přívodem a buzením , tak slabě žhnula - to by odpovídalo tomu , že jsou diody nebo relé v háji , takže altík ven a nechat ho repasovat ...

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hej altik kaput  nejde nabudit 

 

A po bsi nevím který kabel bych měl měřit to označení co jste psaly jsem na kabelech nenašel

 

ten tenky kabel  ide z altika do BSM  a z bsm do BSI  sak mas schemu  a v sz som ti napisal

prezvon  kabel od altika  po  pin 17   na zltom  konektore  na bsi  cislo kablu 1072 pisse to na nom blizko u pinu 

co je na tom zlozite ?

odpojis zlty konektor z BSi  odpocitas si pin 17 na nom  a merias na tom pine  oproti tenkemu kablu na altiku( kablik odpojeny)

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alternator ti odtestuje samo ze ho rozoberat nebude ak je ok 

ale nejde nabudit tak asi neni ok

bsi  ide  lebo ti dava hlasku  batery charge ci ako to tam vypisuje 

ten kabel si mal pomerat a ty stale nic nepises ci neni niekde rozpojeny nahodou 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel jsem měřil a psal jsem, že je v pohodě. Na zkoušečce normálně pipnul, ale jak jsem zkoušel nabudit altík natvrdo, tak na baterce bylo prostě pořád 11,4 V, takže to nedobijelo. Altík se prostě nenabudí, proto jsem to už hledal v bsm a bsi. Vyměnil jsem regulátor a nic žádná změna... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprime receno ...,proc ten altik nevymontujete a neodvezete k nejakemu "garazistovi" ktery se tim zabejva a dela to za rozumne penize ...?
U nas mame popsane dela to jako konicka po praci a naprosta spokojenost jak rychlosti tak cenou vs. kvalitou oprav  ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měřil jsem kabel od altíku do bsm z bsm do bsi jsem ho nenašel... O těch pánech co to dělají jako koníčka jsem slyšel, ale ještě mi nikdo nedal kontakt... Jinak bych ho tam odvezl asi už.... Když ten kabel odpojim, tak hláška charged fault zmizí, takže kabel bude v pořádku.

Upraveno uživatelem Brianbakki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K nam to mate trosku "vic" z ruky  :(

A co treba vrakoviste pripadne si ho hned na miste namontovat vyzkouset ?

Dnes uz to neni jen o prodeji ale hromada jich klidne dil vymeni nebo i vrati penize ...?

 

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...