Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Diskuze ke srazum 2012


Pe.Tr

Recommended Posts

Medvěde: Když to zůstane po starém, bude dle mě opravdu na srazy jezdit čím dál méně lidí. Srazy by se měly zatraktivnit i pro lidi, co je orienťák nebere. To o těch malých dětech, co potřebují vodit za ruku, byl asi trošku úlet. Nikdo mě za ruku vodit nemusí. Jen bych rád viděl i nějaké jiné eventuality v pozvánce na sraz než to, že v sobotu je orienťák a večer vyhlášení výsledků. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tým zaškrtnutím políčka na stránke viem a maili na veľké zrazy mi aj chodia, a obdobným spôsobom by sa mohli rozposielať maily aj o pripravovaných mini zrazoch. Nie som počítačový expert alebo programátor ale možno by to šlo nejakým spôsobom doriešiť aby to nemusel organizátor robiť fyzicky a rozposielať to každému členovi osobne ale išiel by hromadný mail každému členovi či už v ČR tak aj v SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punkáči: Pokud sis všiml mé poslední věty příspěvku ve 21.20, tak tam jasně zmiňuji, že program by měl být starostí organizátora. Myšleno to bylo tak, že mně třeba vyhovuje současný model, ale je jen na organizátorovi a jeho teamu, jaký program do zvadla napíše a připraví. Třeba Pe.Tr měl v Mělníce celý jeden den věnovaný aktivitám v campu, které zase nebrali až tak mně a tak jsem si udělal program svůj. Stejně tak vím, že jedu-li s prckem, nebude ho bavit orienťák a tak jsem si v Kokoříně udělal program svůj. Co se mně týče - já na srazy jezdím hlavně pokecat s lidma, které běžně nevídám a to mohu zcela spolehlivě během obou večerů - přes den jsem se na srazu nikdy nenudil.

Každopádně i mně mrzí současný malý zájem o srazy a přijde-li někdo s nějakým nápadem, který reálně osloví větší množství lidí, určitě nebudu proti (ale sraz, na kterém bychom celé odpoledne honili mičudu z jednoho kouta kempu do druhýho, to bych asi odpískal předem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přijdu taky se svou trošičkou(fakt malinkou) do mlýna, za sebe bych zachoval současný model(ikdyž jako služebně mladší člen do toho nemam co mluvit), kokořín se mi líbil hodně, ať už vezmu spanilku, letiště atd... letošní šebetov se mi zase líbil komorností. Upřímně si řekněme, líbil by se někomu sraz o 1500 autech?

K programu: nebudu hanit, když nemůžu přijít s vlastní myšlenkou. Veřím že OZ se časem ohraje, a co zkusit třeba na jarním OZ, na podzmním třeba letiště nebo jiný věci?

A teď mě kamenujte:roker:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde o to jestli si služebně mladší. I mladší člen může přinést neotřelý a neokoukaný nápad (většinou to tak i je) takže naopak do toho s chutí mluv. Diskuze je jediný správný řešení. Sraz o 1500 autech je opravdu o něčem jiným. Já bych uvítal prostě něco jinýho než orienťáky. Zatim to mám tak, že 99% orienťákuje a já si sbírám po okolí kešky :D

Medvěde: taky bych se za mičudou nehonil. Líbil by se mi třeba pěší orienťák spojený s vědomostní soutěží atp. Proč jsem proti automobilorienťáku trošku vysazenej jsem psal už na začátku vlákna. Sedím v autě skoro pořád a už dávno mi řízení nedává takový požitek jako kdysy :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě napíšu já, i když se srazů neúčastním. V podstatě se všichni shodneme na tom, ža pokud by byl větší výběr aktivit, nebylo by to na škodu. Kdo chce, ať si jede orienťák, jiný může honit míč nebo sbírat kešky. Rodiny zase můžou mít třeba pohádkový les nebo jiné úkoly.

Problém je v tom, ža na každou zorganizovanou aktivitu je potřeba tým lidí (jak psal Medvěd). Nemusí to být zrovna placená firma, ale alespoň jeden organizátor s nápady a pak velká spousta pomocníků, kteří jsou na stanovištích, na startu, v cíli, kteří podávají informace účastníkům, kteří koordinují činnosti, ubytování, stravu,... Pak by byl sraz o 30 pořadatelích a 30 účastnících. To nemá efektivitu. Navíc dát do kupy sposty pořadatelů s různými zájmy, zaměstnáním, rodinami - to je docela těžké, když každý má jinak čas, byť pomoc chtějí všichni.

Takže klidně méně srazů s více organizátory a ještě více účastníky. Prostě se musí udělat první, kde se takový model odzkouší.

Ale můj odhad je, že zůstane stávající systém a bude čím dál míň účaastníků,, čím dál míň srazů... Prostě děláme všechno ve svém volném čase a přiznejme si, nebýt Pe.Tra, kde by klub dnes byl? Vidím to na sobě, dokud jsem byl \"volný\", neustále jsem vymýšlel aktivity pro dětský oddíl, v týdnu odpolední schůzky, o víkendech třídenní akce (klidně dva až tři víkendy v měsíci). Dnes? Nic ! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěší část orienťáku byla na jednom Šebetově, a myslim že to byla nejlepší část srazu. Pěkně lesem nelesem, cestou nějaký ukoly, prostě sranda. Sice naročnější teren v jedne časti, ale šlo spiše o to že šli rodiny s kočarky, jinak to bylo myslim super a hlavně se člověk hejbe;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na P-C.com srazu ještě nikdy nebyl, ale určitě bych se na nějaký přijel podívat a poznat nové lidi. Orienťák jsem nikdy nejel, takže nevím jak by se mi to líbilo, ale jednu spanilou jízdu o cca 15 autech mám za sebou, a hrozně mě to bavilo :super. A vědomostní soutěž třeba o peugeotech, ... proč ne :-). Za mě osobně bych třeba do programu přidal nějaký sranda slalom, ať se ukáže, kdo svýho miláčka umí taky patřičně dobře ovládat :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, diskuze se rozjela, to je dobře. Pro Béďu, Medvěda, Pe.Tra a další...

Toto vlákno bylo založeno proto, že se zakladatel dotazoval, jak na srazy přitáhnout více lidí, tak proč se tu řeší (Moby89), že by byl sraz o větším počtu aut na nic? :bojim

Já jsem přispěl do tohoto tématu (Béďa) proto, že se sem mají psát názory lidí, proč jsou srazy takové, jaké jsou, a nejsou jiné (lepší). Proto jsem pouze napsal svůj názor a nesouvisí to s tím, jestli budu nějaký sraz někdy pořádat nebo ne. ;) V tomhle vlákně přece jde jen a pouze o \"dost řečí od lidí, co sedí za klávesnicí\", protože takové lidi je potřeba natáhnout na srazy a jejich názory jsou důležité.

Co se týče Multipla klubu (Pe.Tr), tak je jasné, že si Mulťu nekoupí mladej kluk, ale právě proto jsem to napsal, aby ses nad tím takhle zamyslel. Jakožto zakladateli tohoto vlákna by ti pak mělo začít vrtat hlavou, že Peugeot-Club není jen klub mladých lidí, ale klub lidí všech věkových kategorií včetně členů s malými dětmi, proto je potřeba tomu přizpůsobit i program srazu a nedělat program jen pro \"univerzální\" generaci lidí. ;) K BMW BIG srazu (opět Pe.Tr), tam už záleží na organizátorech, jak se vypořádají s vysokou účastí a pokud vím, že budu mít na srazu 2000 aut, tak učitě nebudu zajišťovat nějakej kemp, protože já osobně neznám žádnej kemp, kam by se tolik aut vešlo a pro tolik lidí bych určitě zajistil něco víc než jen 5 TOITOIek, ale to se netýká našeho klubu, takže to je trochu mimo téma. Co se týče nedělního programu (opět Pe.Tr), tak je mi jasný, že Džáňa nebude v neděli ráno skákat v pytli, ale proto je právě potřeba udělat program pro kažýho, protože Džáňa bude zrušenej, ale bude tam spousta lidí, co třeba budou mít s sebou celou rodinu a ti asi zrušení nebudou, takže proč nemít program pro každého? ;) Co se týče uklízení po srazu a předávání kempu a dalších aktivit organizátorů - už je na každym, jak si to zařídí a kolik času mu bude trvat tohle zařídit. Navíc není problém, aby si každý po sobě uklidil a v pořádku předat svou chatku nebo jiné svěřené věci. A jestli je někdo prase a uklidit si po sobě neumí nebo spíše nechce, tak by se měl za sebe stydět a možná by radši na srazy ani jezdit neměl. :roll

Psal jsem o tom, že srazy nejsou atraktivní (Medvěd), proto je potřeba se zamyslet na tím, co udělat, aby se mnoho z těch klubem registrovaných členů, o kterých píšeš, zvedlo od počítače a na sraz vyrazilo - musí je to oslovit, doslova zvednout z tý židle a přimět je na ten sraz jet. Co se týče mateřské školky a vodění za ručičku (opět Medvěd), je potřeba si uvědomit, že na srazy jezdí i rodiny s dětmi a ty děti možná někdy nejsou ani v té mateřské školce. Ano, dospělí nepotřebují vodit za ručičku, dokážou si udělat program sami, ale co ty zmíněné celé rodiny? Nemyslím si, že by bylo potřeba nějaké teambuildingové firmy k tomu, aby se dokázala skupina členů Peugeot-Clubu na srazu zabavit. Navíc (opět Medvěd) nejsi sám, kdo si jezdí na srazy hlavě pokecat, ale zabít třeba celý den orienťákem moc k pokecu není - jedině si můžeš povídat s navigátorem. Mně osobně třeba zaujal nápad oddieho na pěší tůru, protože je to aktivita, která trošku zavání pohybem (ten na zdravém vzduchu neuškodí nikomu) a tudíž je vhodná pro ty, co tady píšou, že si rádi odpočinou od volantu i pro ty, co potřebují vystřízlivět po bujarém večeru a je vhodná i pro rodinky s dětmi (jak píše Radek H.). Při pěší tůře je program takový, že si mohou i členové během něho popovídat a zároveň by se mohlo hovořit i o nějakém tom teambuildingu. Která aktivita na srazu je taková, že i třeba dosud neznámí členové dělají něco společně, musí plnit společné úkoly, líp se poznají (a třeba i zkamarádí), než se jen bavit v hospodě o svých autech...prostě mi třeba tenhle nápad příjde mnohem společenštější než orienťák (je to jen můj názor, tak mě neukamenujte). Navíc i ta pěší tůra aspoň lidi zvedle ze židle nebo ze sedačky auta (většina programu srazu nebo třeba i celý program je v autě nebo se auta týká) a člověk na chvíli myslí na něco jiného než jen na auta...

Ještě jedna poznámečka ohledně srazů na Slovensku (Pe.Tr), přeju ti, že jezdíš na srazy na Slovensko, ikdyž to máš 400 km, ale když ti klub zaplatí benzín na cestu tam i zpět (někde se to tady na fóru řešilo, že je to reprezentace klubu, tak se to platí), tak bych jezdil taky na tyto srazy \"na otočku\" na jeden den. ;) Doufám, že to nebereš jako urážku, jen píšu, jak to je (jak to vím odsud z fóra). :cool:

Opět slohová práce, jejíž čtenáři si zaslouží obdiv. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Stiflere, ty nejsi v práci :myslim:D:D

Pro případné zájemce, o tom, co se dá dělat na srazu za aktivity, uvádím odkaz na náš poslední sraz:

Doksy - Poslův mlýn

Jen vyjmenuju pár tipů: trenažery od UAMK, pojízdný rychloservis/pneuservis, předvedení výcviku psů, plavba parníkem, soutěže v kempu, atd, no nafotkách je to k vidění. Berte to jen jako inspiraci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, nápad pochází ode mně, Oddie by ho připravil :D Ale jinak hezká slohovka, nechceš psát Svěrákovi diktáty? ::D:D:D Jinak kdyby se opravdu někdo zabýval tím pěším orienťákem, přidal bych ruku k dílu (kokořínsko nemám až tak daleko)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"...ale když ti klub zaplatí benzín na cestu tam i zpět...\"

\"...tak bych jezdil taky na tyto srazy \"na otočku\" na jeden den...\"

Stifler : Sorry, ale tohle ti prostě nevěřím ...:bojim

Byl jsem s Petrem na jednodenním srazu na SK a ikdyž to bylo vše super, tak musím říct, že jsem přijel z5 fakt unavený. A to jsem řídil jen kus cesty zpátky. Není to jen o těch penězích...

Navíc tenhle výlet šel z našich kapes, teda z větší části z kapsy Petra :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

punkac: omlouvám se, nevěděl jsem, že je to tvůj nápad. :mad:

MJSytic: Věř nebo nevěř, já bych jezdil. Včera jsem byl na otočku (né na celý den, ale jen na jednu hodinu) ve Zlíně, což je \"jen\" 265 km. Nevím, z čí kapsy to bylo, ale co mám já informace (mám dojem, že to snad byl i někdo z bývalého vedení), tak se benzín na cestu platil z účtu klubu. ;)

Vvitty a ostatní: Tak když Pe.Tr chce dělat ten megasraz v Kokoříně, tak se může udělat anketa, kdo by chtěl pěší tůru a hned by se vidělo, jak moc velký zájem o tento typ aktivity je. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stiflere, je jedno kdo tu myšlenku vyřknul jako první, hlavně že byla vyřknuta a snad se zrealizuje - na kokořínsko nemám problém s dojezdem a klidně pomůžu s přípravou, bude-li zájem......

To výše ber jako malé rýpání, aby bylo vidět, že stále sleduji vše, co se tu napíše velice pozorně :D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...