Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přestřihnutý tlumič


liza6

Recommended Posts

Nestalo se někomu, že se mu za jízdy přestřihl přední tlumič u hříbku kde je uchycený? Předevčírem jsem jel po dálnici a už sem cítil slabé vibrace a trochu klepání do volantu, a včera naštěstí ve městě(pomalá rychlost) bylo slyšet jen cvaknutí a začalo kolo škrtat o zástěrku u kola(zajelo do zadu) Když jsem se podíval na pružinu tak byla ohnutá uplně do zadu a tlumič zajel dovnitř, naštěstí se to stalo v malé rychlosti takže se snad nikde nic neohnulo ani se nevytrhla poloosa, doufám, že bude stačit nový tlumič. Nechci si ani domýšlet co by se stalo, kdyby se to stalo při 110-120km/h na dálnici.

Moje otázka zní jaká značka tlumičů se na P406 break old model 97rok dávaly origo, nebo co byste doporučili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cece, tak o tom jsem neslysel, dost caste je u 406 praskani prednich pruzin vlivem zarezleho horniho ulozeni (jen za tuhle zimu tu na klubu bylo asi 10 pripadu) ovsem mozna by to mohlo s timhle souviset, ze to zarezle horni ulozeni zpusobilo ukrouceni te pistnice tlumice

Ja jsem daval nove tlumice na svoji 406 asi pred 3 roky a daval jsem Monroe Reflex, jsem s nima spokojeny, urcite nic nezkazis znackou jako Sachs, Kayaba, urcite dat plynokapalinove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cece, tak o tom jsem neslysel, dost caste je u 406 praskani prednich pruzin vlivem zarezleho horniho ulozeni (jen za tuhle zimu tu na klubu bylo asi 10 pripadu) ovsem mozna by to mohlo s timhle souviset, ze to zarezle horni ulozeni zpusobilo ukrouceni te pistnice tlumice

Ja jsem daval nove tlumice na svoji 406 asi pred 3 roky a daval jsem Monroe Reflex, jsem s nima spokojeny, urcite nic nezkazis znackou jako Sachs, Kayaba, urcite dat plynokapalinove

Právě jsem se divil, že i pružina to udržela a nepraskla jinak by se kolo asi vylomilo, hodím sem foto co kolo udělalo když jsem to zvednul, momentálně stojím na heveru podložen špalkem a chtěl bych dnes něco obědnat. Ted porovnávám ceny z elitecat a autokelly v Kelly nabízí monroe obyč za 2500 a elite nabízí sachs supertouring2500 a advantage2700 Kayaba Excel-g 2500 Alko a starline předem zavrhuju;)

Když jsem řešil výměnu u bmw E36 tak my monroe byly vyvracovány ale stejně kvůli cenový nabídce jsem je vzal a byl spokojen, ale když jsem ho sundal tak tam byly sachs supertouring takže to bylo asi origo. Jaký je rozdíl mezi kapalinovým a plynokapalinovým???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to rýpeš zbytečně...,plynový tlumič neexistuje,jen plynokapalinový :papa

No logický to asi bude :D Takže to znamená, že mám koukat po plynovým => plynokapalinový? Ted koukám, že od sachsu supertouring je kapalinový a advantage je plynový, ale je o 200Kč dražší, mám si teda připlatit 400Kč za plyn, je to velký rozdíl? Budu totiž měnit oba dva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No koukal jsem, že tam budu muset vzít očkový klíč a podržet imbusem, tak to dnes asi prostříknu a uvidim snad to povolím. Jako naschvál se to stane, zrovna když nejsou prachy a to se mi vysypal ještě pc :( Prostě když se to s*re tak se to s*re :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě,součástí horního uložení tlumiče je ložisko--takové ploché, cca 800kč

A jak je možné že tam nic nemám??? Prostě když se ze shora kouknu do uložení tak bych měl vidět ložiska, ale tam je jen díra že vidím na kotouč, po ložiskách ani ránu. Jinak ta stabilizační tyč stojí 1000Kč/ks ???? To do toho asi slušně zalítnu ne?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se na obrázek,co jsem dal--musíš mít pro složení všechny misky,dorazy,kryt pístnice,ložisko atd.

pružina přežila celá O.K.?

[upravil dne 1/9/11 12:41 od ozzy56]

Tvojí přílohu jsem zkoušel otevřít ale nevím co to je za soubor protože pc nevěděl včem to otevřít. Jinak pružina přežila celá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...