Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

6-ti kvalt


KarelHDI

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Já teda mám ještě (přítelkyně má) Golf IV 1.4 benzín..

To auto jede celkem slušně na to,že to je 1.4,akorát se to musí hodně točit..

Ale na dálnici už je to horší..130-140 se ještě dá,ale chtělo by to taky 6tku ....

Proto mě to tak zajímá.

Zásadní otázka je,kolik by to stálo,jak moc je složitý to předělat a jestli se to vůbec vyplatí,protože co si budem povídat-kolikrát jede s tím autem po dálnici a další věc je,jak dlouho to auto ještě bude mít..(i když je celkem v dobrým stavu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle slabé auto delší kvalt neutáhne. Kouzlo 6-kvaltu je využitelné spíš u silnějších motorů pro dosažení plynulejšího zpřevodování a eliminaci \"děr\" mezi kvalty. Typicky 406 80kW - původní pětka je skoro stejně dlouhá jako šestka u šestikvaltu, neznamená to prosté přidání jednoho stupně, ale zmenšení těch děr. U 66kW varianty to je jiné, tam je původní pětikvalt o dost kratší, s původním výkonem by ale ten motor tu šestku ve 406 taky neutáhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje 206 je po chipu a mám tam danej intercooler, jinak by se mi to přehřívalo, jede to hezky na to že to byla 66kw, jede to zhruba jak fábie RS v základu a šestku by to vzalo v pohodě, ještě dám větší brzdy a chci dát jiný turbo a pak by byla ta šestka ideální

[upravil dne 21/9/11 19:22 od KarelHDI]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle slabé auto delší kvalt neutáhne. Kouzlo 6-kvaltu je využitelné spíš u silnějších motorů pro dosažení plynulejšího zpřevodování a eliminaci \"děr\" mezi kvalty. Typicky 406 80kW - původní pětka je skoro stejně dlouhá jako šestka u šestikvaltu, neznamená to prosté přidání jednoho stupně, ale zmenšení těch děr. U 66kW varianty to je jiné, tam je původní pětikvalt o dost kratší, s původním výkonem by ale ten motor tu šestku ve 406 taky neutáhl.

Rozumím tomu tedy správně že s 1.8 benzínem u 406 bych si s 6-ti kvaltem vlastně nepomohl při vyšších rychlostech ale jen bych musel víc řadit? To je naprd...Sestra pracuje ve Fordu a tuhle přivezla Kugu S nějakejma 180 koňma a 6ti kvaltem - a v 55KM/h to na mě řvalo ať tam dám 6! Jízda poměstě je neskutečný kvedlání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ale ty mas 66kw!! vem si treba 406 66kw a 80kw maji rozdilne zprevodovani a kdyz dam priklad z octavie ii tak stejnej motor 5kval toci stejne na 5 tku jak 6ti kvalt na 6tku a uplne stejne to delaji vsechny automobilky! predpokladam ze pocitaji nejdelsi rychlost na vahu a vykon auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...