Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Měl jsem rakovinu, už podruhé, co bude do třetice?


Pepito

Recommended Posts

V 12. 3. 2016 at 20:08, vendelinek napsal:

Tak jsem ti Pepito moc a moc držel pěsti aby ti to vyšlo a dobře dopadlo,a věř,že ti přeju aby ti to zdravíčko šlo furt prič jen k lepšímu,jsem rád,že ti to dopadlo dobře a obdivuju tvoji bojovnost,tak ať ti to vydrží :super

 

Zopakuji to ,co jsem psal před 4ma rokama,stále ti držím pěsti a věřím,že se ti podaří opět zvítězit 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tu sice teď jako nejsem... ale tohle si nenecháš ujít... :) dej mi ještě dva tři týdny... ;) přijde letní bomba... :D  sice léto moc není, ale počasí si nevybíráme, že... :(

Pepitooooo.... V listopadu na Křivoklátsku když né v září u Radima na Haničce... :)  A přestaň blbnout s doktorama... maximálně s doktorkama... :D 

 

Tebe to prostě nedostane.... ! :bacha:roker😘

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji vám všem za podporu a přání. :potlesk :super

Protože se snažím žít naplno a nechci se zabývat zdravím, tak hodně jezdím na kole, což mě velmi baví a i když moje postava na to nevypadá, tak se snažím sportovat, co mi tělo dovolí. Včera jsme se byli s kamarády projet na kole a abych neměl ten život tak jednoduchý, tak jsem si v lesním úseku v nemalé rychlosti nabil čuňu. :D🚴‍♂️

Mám naražené levé rameno, lopatku, žebra, bok, nohu od kyčle až po koleno a levou ruku. Protože už jsem starší, tak se to bude regenerovat trochu dýl než třeba před 20 lety, ale hlavně že nemám nic zlomené. Ale jak tu píšete jsem bojovník a jen tak se nevzdávám. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Oživení tohoto "mého" vlákna mne přivedlo k tomu, že upřesním některé informace o současném stavu po téměř 12ti letech.

Bylo mi tehdy odebráno 25 cm tlustého střeva a měl jsem 8 měsíců vývod. Byl jsem pravidelně sledován 6 let co tři měsíce a pak 3 roky jednou za rok. Před 2 roky mi bylo sděleno že už nemusím jezdit na kontroly do FN Olomouc, že už jsem pro ně zdravý. :super Stačí jednou za rok zajít k obvodnímu lékaři a nechat si udělat test z krve na onkomarkry. Paráda. :super

Mám sice následky po chemoterapijích a ozářkách, ale když si na to člověk zvykne, tak se dá docela dobře žít a život si užívat. :super

Jak už v počátcích tohoto vlákna psal Jirka @Scratch, polovina úspěšné léčby je víra v uzdravení. Nikdy to nevzdávat. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@Pepito Tak to je skvělé! 😉 U rakoviny tlustého střeva je to hlavně i o včasné diagnóze. Pokud je to brzy, tak jsou vyhlídky solidní. Překvapilo mě, že se bere jen část střeva. Že tam není riziko zasažení většího množství tkáně. Já mám chronický zánět tl. střeva a to když se bere, tak vždy komplet. Je to pořádný zásah a potíže pak bývají zase jiné, takže tak trošku z bláta do louže. Proto jsem to odmítl, dokud to nějak jde. Jsem rád, že ti to vyšlo chlape. Paráda 🍾

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR, děkuji. :super

Na to že jsi ještě celkem mladý, máš docela vážnou nemoc. :myslim

Tlusté střevo je docela náchylné na různé nemoci. Dle mne je to hlavně o tom co jíme. Bohužel tomu nelze zcela zabránit ani žádnou prevencí.. Bývalý kolega má tak tenké stěny tlustého střeva, že mu často praská a perforuje se. Má kolem 40ti let a už je kvůli tomu v plném invalidním důchodu. Život je občas boj o přežití a kdo nic takového nezažil, nepochopí. :myslim

Také Ti přeji aby ses z toho všeho dostal a byl zdráv. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Děkuji @Pepito, bohužel v mém případě to nejde nijak řešit, jen udržovat. Dokonce se ani neví z čeho to vzniká ale je to civilizační nemoc tudíž je to přesně jak říkáš. Bohužel, dnes je už i půda kontaminovaná tolika hnusy, že to Bio už pomalu ani nejde vypěstovat pokud to není někde mimo civilizaci. Díky Andreji a spol. Vše se žene chemicky a hormony. Bohužel, polí je osazeno čím dál méně a obyvatel je čím dál víc - jak je asi všechny nakrmit že...

Jinak o mě to tady není, já jsem v pohodě 😁 Tím, že to mám dlouho tak jsem si na vše zvykl a žije se mi dobře 😉👍

To vlákno je pro druhé co jsou na tom mnohem hůř, takže se pojďme na mě vykašlat 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak původně jsem se chtěl rozmáchnout, ale asi méně bude více.... 26.3.2020 v 16:00 mně odvezla RZ, ve 21:00 jsem usnul pod narkózou a ráno ve 4:00 jsem se probudil na JIP, lehčí o 12cm tlustého střeva.... Samozřejmě že problém nenastal takhle rychle, ale příznakům jsem nevěnoval dostatečnou pozornost.... A v podstatě to je důvod, proč jsem vtrhnul do tohoto vlákna.... Zejména (ale nejenom) pánové 50+ by si to měli hlídat.... Já se od jara 2019 cítil tak jako nafoukle, což jsem ale přičítal věku.... Nevyburcovala mně ani "stužkovitá" stolice, protože byla jenom někdy.... Klid ve mně navodily i dva negativní testy na okultní krvácení a dva testy CRP s výborným výsledkem.... Situace se začala pomalinku zhoršovat v prosinci 2019.... V únoru 2020 jsem se objednal na kolonoskopii, ke které už nedošlo.... Byla mi naordinována preventivní pooperační ambulantní chemoterapie, kterou jsem absolvoval v rozmezí květen - říjen 2020 (12 infúzí).... Od 28.3.2021 jsem opět nastoupil do zaměstnání.... V současné době se trošku potýkám s dozvuky chemoterapie (konečky prstů jsou málo citlivé a u chodidel se projevuje "syndrom shrnuté fusekle"), ale proti období prosinec/leden je to pokrok....

Takže nezanedbávejte JAKÉKOLIV divné pocity v krajině břišní a při pochybnostech jděte na preventivní kolonoskopii.... Já měl z kolonoskopie strach, ale nakonec to nic nebylo, samozřejmě dostat do sebe "čistící" roztok je trošku hnus.... Mnohem horší byl pro mně zážitek z PET MR (magnetická rezonance)....

Jo a ocenil jsem velmi dobře sestavenou pojistku, na tu také nezapomínejte....

Jestli někoho budou zajímat podrobnosti, tak nemám problém o tom psát, hlavně, když to někomu pomůže.... 

:papa

Jo a v podstatě bych se měl tak trochu omluvit těm klubákům, kteří se mnou byli v osobním kontaktu a asi na mně nic nepoznali a teď si to přečtou.... 

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolonoskopii jsem absolvoval v ledn a rozhodně to nebylo kino co bych chtěl vidět znovu. Ale za klid duše to stálo. Jsou jistě přijemnější věci, ale rozhodně to neodkládejte. Všem držím palce aby výsledek byl také negativní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@HafitySuper že jsi to zvládl a držím ti všechny palce, pěsti atd aby i do budoucna bylo vše OK.

Jinak co se týče kolonoskopie a endoskopie jako takové, je to pracoviště od pracoviště a člověk od člověka jinak. Vyšetření žaludku endoskopem a kolonoskopií jsem už měl mraky takže můžu posoudit že všude je to jiné. Těch pracovišť jsem poznal dost. 

Jinak obecně já říkám, že nejhorší na vyšetření střeva je ta příprava alespoň pro mne. Základ je si nechat napsat nějaký slušný přípravek např. Picoprep, Citrafleet apod. Nikdy ne Fortrans kterého se musí vypít 4 litry a ke konci je to masakr. Začátek v pohodě. 4 litry má člověk problém vypít něčeho co mu chutná natož roztok husté konzistence. Do toho celý den nic nejíst, max čirý vývar. Ale samozřejmě i to se dá ale proč si nevybrat lepší přípravek i za cenu doplatku. To jen kdyby to někoho čekalo. 

No a vyšetření žaludku je zase pohoda příprava - od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit ale vyšetření stojí za to když doktor říká - nezvracet a polykat endoskop jinak to bude trvat déle 🤣🤣🤣 

Jinak ne nadarmo má každý člověk 50+ absolvovat preventivní vyšetření tlustého střeva neboli kolonoskopii kterou hradí ZP preventivně. Nevím jak dnes ale delší dobu jsme patřili k zemím s největším výskytem rakoviny tlustého střeva.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...