Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Laserová tiskárna + scanner


Dadadavid

Recommended Posts

na ceny spotřebního materiálu jsme koukali, a ještě stále hledáme

tisknu tak nějak podle potřeby jak potřebujeme,někdy je to jen taktak a někdy se to sejde a tisknu jako v tiskárně i s obrázkama a to už potom jede barva do prič

měli jsme tudlentu rok a půl

post-10416-14109622652928_thumb.jpeg

tady jsou náplně drahý jako prase,a za ty peníze je lepší koupit jinou tiskárnu a ještě zbude na rohlík se salámem:)

[upravil dne 8.3.2012 17:21 od vendelinek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těhdle tiskáren je poměrně standardní, že cena tiskárny je podobná jako cena 4 jednotlivých barevných tonerů do ní. K tomu připočti jestě OPC Unit, případně další materiál. Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že startovací tonery bývají cca poloviční kapacity jako standardní. Případně se standardní prodávají ve 2 objemech.

Já dostal laserovou tiskárnu zadarmo i se 2 tonery přesto jsem jí vyhodil, protože ani na Aukru jí nikdo nechtěl pokud nemá všechny tonery ;)

[upravil dne 8/3/12 17:22 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych chtěl vidět z té jehličkovky vytisknuté fotky. Ale budeš se divit také tu mám jednu Star ZA 200 jehličkovku a ta má dokonce i barevnou (4 barvy) pásku pro barevný tisk. A na faktury s průklepem je nejlepší.

Jinak barevný laser je dobrý tak na prezentační grafiku na fotky je nepoužitelný.

Jinak doporučuji skouknou nové Work multifunkce od Epsonu, super inkoustový barevný tisk lacinější než laser, právě díky tomu, že nepotřebuješ žádný válec, žádnou pec a také žádnou dobu na nahřátí a tiskneš podstatně zeleněji. A rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak máme vybráno a objednáno ,nakonec to vyhrala tadlenta

HP LaserJet Pro CP1025 3 494,– Kč

post-10416-14109622665711_thumb.jpeg

Technické parametry

Tiskový systém

Barevná: Ano

Rozlišení - barevné normální [pixelů]: 600 x 600

Rozlišení - černé normální [pixelů]: 600 x 600

Rychlost barevného tisku - normální [stran/min]: 4

Rychlost černého tisku - normální [stran/min]: 16

Techologie tisku: laser

Tisk první strany po [sec.]: 27.5

Další technické informace

Formát tiskárny: A4

Hmotnost v kg: 12,1

Maximální hmotnost tiskových médií [g/m2]: 220

Podporované operační systémy: MAC OS;Windows 7;Windows Vista;Windows XP

Rozhraní: USB 2.0

Rozměry [š x v x h mm]: 400 x 402 x 223

Spotřeba [W]: 295

Velikost maximální paměti [MB]: 8

Velikost standardní paměti [MB]: 8

[upravil dne 10.3.2012 05:47 od vendelinek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Taky jsem teď řešil tiskárnu. Kupoval jsem laser, tiskne se vlastně jenom černě. Doteď jsem měl inkoust, Epson a neustále zaschlý. Naposled jsem projel dva tonery za týden a pořád pruhy. Laser se koupil HP LaserJet 1102, startovací toner cca 200 stran oboustraně. Objednal jsem samotnej prach, 70g za 250,- a s tím stejně natisk cca 300 stran. Těch udávaných 1600 normostran je prostě nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že na win7 ti určitě nebude tisknout. A to ani přes paralerní port. Mě se to tedy s Star ZA200 nepodařilo rozchodit. A že by někdo dělal ovladače pro tyhle vykopávky pochybuji. Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem jí převedl do emulace IBM printru a tam to tisknou začalo, jen hodně si vyhrát s nastavením aby to tisklo kam má. Používáme jí na tisk do formulářů a tak to byl opruz, ale zase na jeden průtah vutiskne 4 kopie, to ani laser a ani inkoust neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele OKčko, toho tvýho Bratra ( Brothera ) jsem se sebezapřením právě dodělal. Tiskne a kopíruje. Za odměnu chci slib, že už to nikdy nebudu muset opravovat :D

PS: jeslti jsi ještě nekoupil to HPčko, tak si prosím napřed důkladně projdi ceny spotřebáku. Tiskárny samotné mají mezi sebou minimální cenové rozdíly, ale fatální rozdíl je v pak v ceně spotebáku. Respektive v ceně náplně a počtu vytištěných stran na ní !!!

PS: aspoň jsem si zavzpomínal na doby kdy jsem tiskárny servisoval. Pod pojmem tiskárny myslím značky jako HP, Canon ... ne Brother ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš že jo, napíše ti do SZ a kdopak potom bude vědět jak je úžasně šikovnej a ochotnej. hihihi

Je pěkně si koblížku postěžuj, ani nevíš jak Tě chápu. Opravovat něco co je staré 7 let už chce hodně velkou chuť a obětavost.

Prosím Tě abych to nezamluvil, mám tu jednu OKI 4e a k ní ještě asi dva tonery ale špiní válec, tak když jsi v tom opravování. :bojim:grr:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni prosím na cenu těch náplní, nevím jak to u týhle tiskárny vychází. Stejně tak je dobré si ověřit, že lze případně použít kompatibilní náplně....

Jinak pro zajímavost pár informací ze servisního módu:

10x se ti tam zaseknul papír.

Celkem jsi vytisknul 1584 stran poslaných z PC

Udělal jsi 232 barevných a 366 ČB kopií.

To jen tak pro orientaci při nákupu nové tiskárny. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...