Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

První výměna oleje po kolika km.?


ANDR11

Recommended Posts

Já vyměnil olej u stejného motoru po roce provozu cca 20 000Km, bo jsem byl taky srab. Říkal jsem si ... nový motor, budou tam nějaké špony atd ... V servisu se divili, ale udělali mi to s tím, že při garančce po dvou letech tu výměnu neudělají. Teď půjdu až po třech letech (cca 50 000Km) zároveň s další garančkou.

Ale v servisu říkali, že i u nového motoru je u benzínu těch 30 000Km v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ten motor ti bude žrat olej , počítej 1l na 5000km, tzn že vymena za 30 tis je max v pohodě , resp až zjistiš co stojí 5W30ineo vyměnu po 15 tis km si rozmyslíš :D , ne vážně fakt je to zbytečne mrhani prachama pro nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ten motor ti bude žrat olej , počítej 1l na 5000km, tzn že vymena za 30 tis je max v pohodě , resp až zjistiš co stojí 5W30ineo vyměnu po 15 tis km si rozmyslíš :D , ne vážně fakt je to zbytečne mrhani prachama pro nic.
1l na 5000km:oprozatím jsem nikdy do žádnejch benzínáků nedolejval nikdy ani kapku oleje a to je moje pátý auto.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem nechat měnit olej před měsícem, jelikož to byl rok provozu auta a tak je to předepsané v servisní knížce, pokud nechci přijít o záruku (20 tis. km nebo 12 měsíců - co nastane dřív)

mám najeto jen asi 8000 km

nestačil jsem se divit, kolik ta výměna stála, i když jsem byl připraven na to, že do dieselu je olej dražší, tolik jsem nečekal :o

[Edited on 1/9/11 12:28 by TomJc]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr ví a očem mluví...hold si musíš zvyknout,že nějak to soudruzi s benzíňákama nedosmysleli....i já jsem jsem si musel zvykat a nešlo to,abych lil olej až na doraz(vrchní ryska) a po x km vzal litrovku a zase dolil...potom se nedivím,že prodlužují intervaly u výměně oleje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...