Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

První výměna oleje po kolika km.?


ANDR11

Recommended Posts

Bylo 20000km u HDiček, ale už to kvůli problémům snížili na 15000km, což si myslím, že je adekvátní na diesel.Každopádně kámoš ma Supíka 1,6TDI a má výměny po 30000km.Jak ten olej asi po těch kilometrech vypadá a jaké mám mazací (ne)schopnosti, nechť si každý přebere sám.

... kvôli prvej vete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 8 měsíců později...
  • O 1 měsíc později...

Pánové, co máte motor VTI, jak vypadá Váš olej třeba po 10 nebo 20tkm? Já mám na druhém oleji (první měněn po 20tkm) najeto 13tkm a je černý jako boty:o

Pro srovnání - na obrázku tmavý olej je ten můj, světlý kamarádův z jiného auta, olej má najeto 6tkm. Nicméně olej se mně zdál tmavý už těsně po výměně (těsně po otření je navíc mnohem tmavší, na tom papíru časem zesvětlal). Kolik tak z VTI toho oleje při výměně vyteče? Jestli je to řekněme vlastnost, nebo mě třeba v servisu při výměně natáhli:myslim

[upravil dne 19/8/12 20:35 od Ajap]

post-36785-1410962632653_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiné auto a není náhodou třeba jiný motor, jiný olej, jiný režim jízdy...

Mimochodem to že je olej černý znamená, že dobře zabraňuje usazování karbonu takže je otázkou kde z vás dvou je na tom líp ;)

To si na druhou stranu říkám taky - je černej, takže evidentně funkční. Kouknul jsem víčkem oleje do hlavy a pravda všechno co bylo vidět bylo krásně čisťounké. Spíš si ale říkám, že mně možná natáhli v tom servisu - třeba vyměnili jen část náplně, nebo to prostě nenechali pořádně vytéct:myslim To už se asi nikdy nedovím, nicméně teď po 15tkm to nechám preventivně vyměnit spolehlivého kamaráda/mechanika (samozřejmě TOTAL Ineo Ecs a originál filtr), porovnám a uvidím. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci dát přesně to, co doporučuje Peugeot.

No a k tomu, že bys tam auto nedal - bohužel je to můje první nové auto, první Pežot a první serviska. Snažil jsem se o servisu něco vygooglit předem, ale nenašel jsem skoro nic - holt Peugeot zas tolik lidí nemá a přestože je tu servisů několik, tak jsem našel opravdu jen pár reakcí bez zvláštní informační hodnoty.

Kdyby bylo na mně, tak auto servisuju u svého kamaráda, ke kterému jezdím léta letoucí, který mně opravdu ještě nikdy nic nepokazil a který si za práci řekne asi třetinu toho, co autorizovaný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nechci sem psát jméno servisu, třeba udělali vše dobře a jen je v tom motoru hodně \"zbytkového\" oleje, případně se stihne i po výměně okamžitě zabarvit. Nevím, nechci nikoho napadat bez důkazů a třeba mu křivdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou mívá olej expirační dobu? Ve většině levném, mnou oblíbeném a osvědčeném obchodě www.oleje.cz ho mají za 1195Kč, ale našel jsem ho na spoustě jiných (i s velmi dobrými hodnoceními) od nějakých 750Kč. Za 5l. Tak si říkám, jestli není někde háček.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho našel tady:

http://www.autodily-cardo.cz/motorove-oleje/total-quartz-ineo-ecs-5w-30-5l-stitek-total/

Na Zbozi.cz mají výborné hodnocení, ale osobní zkušenost s nimi nemám.

Každopádně díky za doporučení, vždycky dám radši na dobrou osobní zkušenost, než vidinu ušetřených 50Kč:) (Kdybych dal, tak ten olej neměním po 15tkm:D)

[upravil dne 19/8/12 21:32 od Ajap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Tak nakonec jsem olej koupil tady:

http://www.merlinplus.cz/

Jedná se o autorizovaného distributora TOTAL, E-shop mají tady:

http://automobiloveoleje.cz/eshop/details/820/82/oleje-pro-motory-osobnich-vozu/5w30/olej-total-quartz-ineo-ecs-5w-30-5w30-5-l

Můžu doporučit, vyřídili vše promptně, olej byl naprosto v pořádku. Kamarád mně ho dneska vyměnil (přesně po 15tkm, tedy v polovině oficiální životnosti) a hned po výměně vypadá stejně, jako předtím z autorizáku. Vešlo se ho 4 litry. Takže vše OK a jsem rád, že si nemusím hledat nový autorizovaný servis.:)

[Edited on 18/9/12 18:14 by Ajap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale to je jak ten starej vtip:

Haló, to je zákaznická linka? Ten váš počítač nefunguje, jenom nám pořád píše \"Vložte disketu\"!

...

A zkusili jste ji vložit?

...

Tak to nás vůbec nenapadlo!:o

:D

[Edited on 18/9/12 19:02 by Ajap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...