Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Snímač tachometru


Zodiak

Recommended Posts

Zdar borci!

Než jsem začal tohle vlákno, pečlivě jsem hledal a našel, nicméně zajímá mě i váš názor.

Stalo se mi tohle, jednoho rána nastartuju a ouvej, divně to píská a navíc smrdí spáleninou, přivolal jsem svého dvorního mechánu a shodli jsme se na tom, že odešla spojka. Tak jsem to k němu odtáhl a on to opravil. Asi za 14 dní začal blbnout tachometr - resp. ručička, nepravidelně, kdykoliv se jí zachtělo, mě zradila a spadla na nulu, taky se jí moc nechce ukazovat malé rychlosti kolem 30km/h a provádí trhavé pohyby. Počítadlo kilometrů poctivě funguje a i ostatní budíky jsou OK. Takže mne po hledání na fórech napadlo pět možností:

1. nejpravděpodobnější - jelikož byla demontovaná špajska kvůli výměně spojky, je možné, že mechána nastrčil špatně konektor do snímače při zpětné montáži převodovky.

2. méně pravděpodobné - poškozené kabely vedoucí od snímače do budíků

3. \"ohlomejzdané\" plastové kolečko snímače rychlosti

4. studeňák v konektoru tachometru

5. prasklá osička rafiky tachometru.

Jelikož su elektrikář, tak se na to zkusím juknout. Proč to vlastně píšu? Prolezl jsem vše možné i knihu \"Jak na to\", ale nikde jsem nenašel, kde přesně ten snímač na převodovce je, abych nemusel rozebírat půl auta. Takže odborníci, poradíte? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo, velkej zvedák v práci mám, a díky za odpovědi, snad to bude jen blbě zastrčený, nebo načatej drát, blbý by bylo to ohlomejzdaný kolečko..... Jo a nepoteče z té ďoury olej, kdybych to nedejbože musel vyndat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada diagnostikována. Bohužel ulomená osička ozubeného kolečka v motorku tachometru. Takže mikrovrtačka a měděný drátek coby nová osička, bude to to piplačka a mizérie, ještěže je tuhlevá návod http://www.pokryvac.sk/206/ , držte mi palce. :o

15:02 - dirka průměr 1,5mm úspěšně vyvrtána

15:05 - jako osička použit měděný drát průměr 1,5mm

15:17 - lepím osičku vteřiňákem

15:30 - slepeno, vycentrováno a odstraněny zbytky lepidla

16:00 - smontováno

16:10 - vyzkoušeno - bude potřeba doladit rychlost dle navigace

16:20 - balím a jedu dom.

Operace se povedla - pacoš nezemřel. :)

[Edited on 31/8/11 14:18 by Zodiak]

[Edited on 31/8/11 15:24 by Zodiak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj taky uz jsem opravoval na jedne 806, 0.8mm vrtacek a kus dratku, zalepil jsem ho zvenci pro jistotu epoxidovym lepidlem. docela se to povedlo opravit a funguje dal, ale trochu piplacka, doladoval jsem to po oprave jeste asi 3x nez to bylo uplne OK, trosku se cukala rucicka a tak bylo treba presne vycentrovat a dobre rozhybat kolecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj taky uz jsem opravoval na jedne 806, 0.8mm vrtacek a kus dratku, zalepil jsem ho zvenci pro jistotu epoxidovym lepidlem. docela se to povedlo opravit a funguje dal, ale trochu piplacka, doladoval jsem to po oprave jeste asi 3x nez to bylo uplne OK, trosku se cukala rucicka a tak bylo treba presne vycentrovat a dobre rozhybat kolecka

Jo, to centrování mě hned napadlo, proto jsem tam dal měděný drátek - jde líp ohýbat než ocelový a přitom je dostatečně pevný.

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doladěno podle navigace - rozdíl mezi skutečnou a tachometrovou rychlostí cca 4km/h, po delší jízdě nastaveno na teploměru 85 stupňů a palivoměr dle předem označené polohy ručičky. Celá procedura netrvala ani tak dlouho, ale byla to piplačka. Doufám, že jsem to dělal poprvé a naposledy. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
a da sa ta hovadinka aj kupit? lebo mne tiez pada ukazovatel rychlosti ale po chvili naskoci a pri dlhsej jazde stale ide....

Jo, sodruzi, to by mě taky zajímalo, případně, kde by se na vrakáči daly sehnat budíky, ze kterejch by se to dalo vypárat, už mi to zase blbne a nechce se mi s tím crcat. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...