Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jezdíme na PLYN


Fusion

Recommended Posts

......Cena za repas jednoho vstřikovače u mě je 500,-Kč a dělá se po ujetí cca 100 000km.

:xvul Když nás bude tolik předělávat svoje vozy na plyn , tak nám ti političtí šmejdi ještě ten plyn \"zdaní\" :bacha

[upravil dne 10.2.11 08:55 Miku]

No já s tím počítám,že s tím ujedu 100 000km a potom podle stavu auta nechat -pryč tak todle moc neřeším,teda,když budou ok,stát se může ledacos.

No plyn už je bohužel zdaněnej spíš aby ho nezdražili na stejnou cenu jak beňo :bacha

[upravil dne 10.2.2011 09:11 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funkcnost toho ukazatele benzinu zalezi, jestli je v aute pritomna sit MUX nebo ne, u novych modelu 406 do 2003 neni, takze tam neni problem, u tech nejnovejsich 406 uz pak jo, (stejne jako treba u C5 od 2003), u 407 uz MUX je u vsech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funkcnost toho ukazatele benzinu zalezi, jestli je v aute pritomna sit MUX nebo ne, u novych modelu 406 do 2003 neni, takze tam neni problem, u tech nejnovejsich 406 uz pak jo, (stejne jako treba u C5 od 2003), u 407 uz MUX je u vsech

neuměl jsem to říct odborně,ty o tom víš víc ;)

ale LPG systém na to vliv přece nemá,to jsme snad řekl správně ;) (že to bude dělat jak u 20,tak i u 100 000kč systému)

včem je vůbec MUXu výhoda? :myslim

[upravil dne 10.2.2011 09:50 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj typ systemu LPG na to vliv nema, rozdil je v tom, jak se v danem aute zpracovava signal od benzinoveho palivomeru, u tech starsich modelu je stale odecitan analogovy signal z plovaku, tedy v kazdem okamziku se zobrazuje skutecna hodnota z plovaku.

U tech novych modelu s MUX se odecte stav jen jednou za urcity cas a pak uz se hodnoty pro zobrazeni na budiku digitalne vypocitavaji z udaju RJ motoru o vstrikovani (delka vstriku - mnozstvi vstriknuteho paliva), osobne mi to prijde ponekud blbe reseni, takovy skrabani se pravou rukou za levym uchem, neprijde mi logicky pocitat si, kolik mi zbyva v nadrzi z udaju o tom, kolik se spalilo paliva v motoru, napada me jen, ze asi chteli predejit napriklad stavu, kdy se zasekne plovak a ukazuje stale stejne, ackoliv palivo ubyva

osobne mam ale radeji okamzite mereni analogovych hodnot, nez nahrada nejakym digitalnim signalem a vypoctem

sit MUX prave v aute nahrazuje vetsinu te analogove komunikace komunikaci digitalni ( je to takove spolehani se na pocitace, sice u MUXu muzu hodne veci zjistit pres diagnostiku, ale nekdy se pak na to servisy prilis spolehaji a zapominaji na doby, kdy nejlepsi diagnostika byla vzit multimetr a merit skutecne hodnoty a nespolehat se na to, co mi predhodi predzvykane nejaky pocitac)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo už jsem opět chytřejší ;)

tak vstřiky jsou keihin

Jo chci se zeptat,jestli Vám to smrdí jinak....když mi to jde na plyn,tak vůbec necejtím rozdíl prostě to smrdí stejně.Ale vím,že u někoho to smrdí jinak :blicismajlik

[upravil dne 10.2.2011 12:17 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok!:D mě to taky nesmrdí...a nepřepíná mi to nikdy pokud nedojde plyn,to mě dřív otáčky shodí omezovač v 6500.jinak to jede pořád na plyn...a můžu to drtit jak chci....jinak jsem ted bral LPG v Polsku a 16kč/l a koncem února by měli zlevnovat...:D,jinak nejlevnější LPG Trutnov a to Shell za 16.30 jinde 17.50 a víc a pak brečej ,že nejsou tržby a lidi nejezdí....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to mi říkej...v okolí Kolína je to vše od 17 a vejš...

nechápu jednu věc,že to žere cca stejně,když to trochu honím a nebo když jezdím lehce :myslim u beňa to je rozdíl jak sviňa...buď za 8l a nebo i za 20 ;)

a jak se říká že v zimě je větší spotřeba než v létě,tak to jsem zvědavej kolik to bude žrát...ještě to nemohu pořádně posoudit,ale zatím mi to vychází,že to žere o cca1l a to jezdím o trochu víc,abych zjistil zakolik,než na benzín ,tam jsem si to trochu vychutnával a držel jsem se na ,,uzdě,, , protože jsem už věděl čeho je to schopný,na LPG ještě ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Charlie: ad MUX, jj budes mit pravdu, bylo to uz od 2002, trochu jsem to spletl

Jinak me to pri zahratym motoru nesmrdi v podstate vubec, mam cca rok starej kat - univerzalni, z vyfuku jde para, no mozna jen lehounce nakysla \"vune\" :)

ad spotreba: za poslednich 10 let mam vsechna tankovani zapsana a pristupna pres ikonku spotreby na strankach spritmonitor.de

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ty emise to je děs,kdyby se to nemuselo dodržovat,určitě by ty motory byly stavěny na větší výkony :grr

tak jsem ještě něco našel na ty vstřiky pro zvědavého charliho ;)

vyrobce udava zivonost vstriku 290 millionu cyklu (ale vůbec nevím co si pod tím mám představit :mad: )

[upravil dne 10.2.2011 20:52 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jezdím zatím za 12,5...ale taky ručička otáčkoměru mě běhá pomalu k červenému poli...za těch 8 000km na benzín to nepocítilo pořádně...takže vlastně nemojhu pořádně srovnávat o kolik mi to žere víc,ale vím že za 13l LPG si konečně v tom autě vyřádím :mad: jojo přiznávám se sice jsem nejezdil na spotřebu,ale taky jsem ho vlastně tak trochu šetřil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak už jsem to psal jinde ve vláknu po 1měsíci mám 2000km a zatím ,,spokojenost,, rozdíl 1,7kč/km a ,,jezdím,, ;) ale je to irelevantní(jestli se to sem to slovo hodí),protože jsem opravdu ten plyn šolichal a teď na to dupu.

Taky někdo tu měl pravdu,že vlastně s LPG neušetříš,protože tě to nutí jezdit...měl jsem nájezd tak cca 1000km/měsíc ted jak to vypadá 2000km/měsíc,takže stejně náklady na spotřebu jsou přibližně stejné :D (větší)

1000km/měsíc=11l-34kč=3740kč/měsíc (benzín=šetření jízdy)

2000km/měsíc=12l-17kč=4080kč/měsíc (LPG,ale musí se k tomu připočítat starty na benzín)

kdyby bylo naftové auto,přiměřeného výkonu(110a více kobylek)

1200km/měsíc=7,5l-34kč=3060kč/měsíc (měsíční nájezd co jsem měl než jsem koupil auto na benzín)takže když dám nájezd stejnej jako na LPG

2000km/měsíc=7,5l-34kč=5100kč/měsíc

[upravil dne 10.3.2011 11:04 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale je tu ta pridana hodnota, ze si v pohode zaridis vice veci a nemusis premyslet, jestli jet nebo ne a vymyslet jiny alternativy ;) a to se vyplati :super

me se taky zvysujou najezdy ;) byvalo to tak 15 rocne, pak 20, 25, 30, ted uz jsem pres 25 najel jen od lonskeho zari :D

vsechna tri auta, co byla v rodine od roku 89 jezdila jen na LPG, ted jsem tak zrovna odhadoval v Lubkove vlakne o 1.6 16V motoru odhadoval, kolik asi tak km to uz na LPG mohlo byt ( tedy usetrenych penez) :)

[upravil dne 10/3/11 10:00 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jo já to vím,jenom ale u mě problém je,že auto mě vlastně neživí,mám ho jenom na pohodlí.Ale na super pohodlí a teď ji na pořádní ježdění.

opravdu jak jsem psal jinde,nafta zbytečně předražená nalítáno hafo a na ježdění do města(cca10km+město)zbytečnost.Větší objem benzín ,,levnější,, nákup i auto málo nalítáno.

Už mě zastavili cajti a hned kde mám samolepku a jelikož mám tmavé zadní skla tak pořádně není vidět a tak jsem jim ji ukázal,na to nic neřekli a v poho.co mohli říct,že když jsem ji tam měl,ale hold to není vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě kontrolovali příslušníci nálepku na skle :myslim , to slyším poprvé.

Jak se tak dívám , tak kolem mne přibývá aut předělaných na plyn ( když autobus jede 3x za den :bacha ) a cena benzínu je šílená.

John_Ice : jsem rád , že máš klid , já aspoň párkrát promažu a zchladím vstřiky benzínem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ptali se na ni,jestli by mi něco dali,kdybych tam ji neměl neví :myslim.

Se nediv,že přibejvá...když už člověk to dá na přestavbu zaplatí a jenom potom na úřad to ohlásí za 50kč.

CO si pamatuji tak otěcko to v roce 2000 dával tranzit do plynu a to bylo obškrukcí...nejdřív ti to tam dali a potom se muselo jet na výzkumák a nebo obráceně??to teď nevím,možná mě upřesní Ferry,ale vím,že jsme s tím jeli do pardubic a docela fotřík byl nesvůj jestli mu to tam klepnou do techničáku či nikoliv a ještě uctivá poklona.Ted si nejsem jistej,ale výzkumák stál něco přes 10 a přestavba něco okolo 20(má tam nádrž na 110l takže nějakou 140l)takže v té době to stálo hafo,tak si to člověk rozmyslel ještě víc a to nemyslel na to,že nemůže jezdit do podzemek,které v té době nebyly jenom Kotva :D a když v dnešní době to stojí vlastně méně než před 10lety tak to je jasné řešení.A k tomu to teď propagují v Subaru,že benzínák když si koupíš tak přestavbu máš grátis,tak to nemá vůbec cenu šahat po naftě...auto levné o proti naftě a k tomu i pohonné hmoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....., já aspoň párkrát promažu a zchladím vstřiky benzínem :D

to jako kdy,jako při rychlé jizdě?to si myslím,že to nemá cenu protože by jsi musel v určitých intervalech přepínat.Určitě když pojedeš na LPG a budeš to chtít ochladit tak to přepneš stačí chvilka,ale co potom,vždyt když to opět přepneš na plyn,tak to budeš mít opět ,,rozpálené a suché,,.to si myslím že je to zbytečnost.To spíš si tam nechat namontovat tu sračku co by to mělo promazávat,ale důmyslnější systém ne kterej většinou inzerují,že ti to dává podtlakem do sání a kdy je největší podlak,když je neutrál(nešlape se na plyn)-teda alespoň co si tak trochu pamatuji,abych tu nekrmil,a taky když jsou 4vstřiky tak si to veme 1,2 možná 3,ale 4 už jde stejně naprázdno.Prostě něco ohledně elektriky,co ti to sere přímo jednotlivě do vstřiků,ale to bude zas palice...cca 5 000kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...