Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LPG-spotreba


buboman1

Recommended Posts

ahojte.mam 80kw 1,6-tku a dal som si tam plyn.vsetko je ok len mam spotrebu bezmala 10 litrov.po 2000 mam ist na prehliadku a dostelovanie len dufam ze mi to niak upravia.chcem sa spytat kto ma aku spotrebu pri lpg.lebo toto sa mi zda strasne vela.na benzin mi to islo na normal-cca 7,2.dik za kazdu reakciu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi, v jakem rezimu jsi to najezdil, ja ted dlouhodobe s 1.8 16V 81KW jezdim kolem 9-10 litru

Kdyz jezdim okresky bez vetsiho provozu, na tempomat a do 90km/h tak se vejdu do 8-8.5l, pri jizde po dalnici na tempomat cca tech 140km/h je to kolem tech 10.

Ve meste pri castych pruznejsich rozjezdech na semaforech klidne 11

(nejvyssi a nejnizsi rekord mam 14.5 - 600km po nemecke dalnici, tempomat na 190km/h a 6.7 - vecerni poklidna jizda po silnicich II.tridy s rychlostmi do 70km/h :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když montovali LPG, tak mi řekli, že z počátku bude spotřeba větší a bude postupně klesat. To se potvrdilo. Začal jsem na 12.5 a postupně to šlo dolu až na 9.6. Palubní počítač mě ukazoval spotřebu, jakou jsem měl podle měření dotankováním. Nedávno jsem byl na první servisce po 3000km. Tam mi řekli, že je směs chudá, a že to musí doladit. Dělá se to vždy, protože při montáži to nastaví jako na benzín. Teď po servisce mě palubní počítač ukazuje spotřebu 8.2. Myslím si, že teď už mi to bude ukazovat spotřebu jako by to jelo na benzín. K tomu musím připočítat těch 10 až 15 % LPG. Po servisce jsem ještě netankoval, jelikož jsem moc nejezdil. Neděs se a počkej si, vše se ustálí, uvidíš, jak budeš za čas chrochtat blahem. Mě to dva dny po montáži i dvakrát chcíplo. A od té doby to šlape, nacuká, otáčky nekolísají, startuje na drc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvorrom: Tak to jsi mě uklidnil, když jsem tu někde četl spotřebu 1,6 na LPG lehce přes 10 litrů, tak mě to zarazilo. Ve všech mých vozidlech byl na plyn nárůst oproti benzínu minimální (max okolo těch 10%), tak se mi zdál 30% nárůst docela divoký. Chystám se teď taky na přestavbu, Tak zjišťuju informace. Jaké systémy jste si vybrali a proč, jestli se můžu ptát? Zatím co jsem zjišťoval, tak všichni vybírali pouze podle referencí na kvalitu montáže a bezproblémovost následujícího provozu. Přitom systémů je v nabídce hodně a každý servis preferuje jiný systém.(ikdyž tohle už je na samostatné téma asi :) )Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechtělo by to šoupnout - přesunout do alternativních paliv?

Myslím si,že když má auto spotřebu 6-8l/100km nemá ani cenu uvažovat o LPG,podle mě to má význam okolo 10l/100km a výše...když nejezdíš opravdu těch 20 000km, protože přestavba je dosti nákladná věc a hlavně se ti může stát,že ti to začne blbnout,protože při jízdě na benzín nepoznáš nějaké neduhy,ale na LPG se veškeré neduhy projeví a tím tě potom servismani můžou ukecávat...to je plynem a nemusí to tím bejt...to jen na okraj.

nevím jakej mám nárust a nevěřím,že to ví někdo u svého auta,protože nikdo nejezdí stejně(stejným stylem) když bude mít přestavbu na LPG....vydržíš možná 100-200km,ale potom si řekneš vždyt to nemá cenu a začneš úplně jinak jezdit.Taky jsem si říkal že je to chujovina,ale jo,začal jsem jezdit úplně jinak...prostě s**u na spotřebu...stejně už s tím nic nenaděláš...

na benzím jsem jezdil od 8-14l/100km průměr 11l/100km

lpg 8-14l/100km - průměr13l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, ja mam LPG na 307cc s RFJ motorom 2.0L 16v. Dokial mne doladili LPG tak som skoro zosedivel. Mam splinovac druhej generacie a ten by mal ist podla lambda a svstrekov na benzine. Trosku to tam dovrzali lebo nastavili hodnoty podla ich tabuliek co maju montery. Spotreba okolo 12-13 litrov v meste. Potom som si spustil cez PP2000 nastavenie autoadaptivnych hodnot motora na LPG a isiel osm na kalibraciu LPG riad. jednotky. spotreba klesla o 5 litrov !!! ale co bolo vysledkom zleho nastaveneho LPG, bolo to ze mi spalilo lambda sondy... nastastie mam flashlube a ventily su ok... DOPORUCUJEM montaz flashlube na dochladzovanie ventilov aby sa vam neprepalovali, lebo pri vysokej spotrebe sa tak moze stat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám systém STAG 3000. Od počátku bez problémů a mám na LPG najeto asi 50 000 km. Ve 40 000 km jsem měnil vstřikovače LPG. Samozřejmě filtry. Autem jezdím do práce denně asi 20 km tam a 20 km zpět, mám také hodně pojížděk po městě. Celkem se držím na spotřebě asi 8 - 8,5 l LPG. Jsem naprosto spokojený. Všechny auta jsem měl s přestavbou naLPG a další auto bude taky na LPG. Pro obyč. člověka, který s autem chce jezdit a levně je to nejlepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém FLASHLUBE v podstatě přimazává ventily. Jedná se o kapalinu, která je totožná s aditivy, které nahrazují tlumicí (antidetonační) funkci olova, používaného dříve jako přísada benzínu. Rozdíl je pouze v několikanásobně vyšší ceně. Zasvěcený a nestranný montážník LPG (pokud z Vás nechce při montáži vytáhnout víc peněz) Vám řekne, že FLASLUBE je zcela zbytečný, vzhledem k našemu podnebí, zeměpisném pásmu atd. (např. v Austrálii, Africe vzhledem kvysokým teplotám se ventily běžně přimazávají).

Vyjímkou jsou vozy nebo spíše jejich motory, u kterých jsou ventily velmi tenké a široké jako např. Honda Accord. Zde je FLASHLUBE nutností. Na druhou stranu musím říct, že montáž FLASHLUBE určitě ventilům neuškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

ahojte.tak uz mam po prehliadke.prestavili mi prepinanie,takze teraz prepina zhruba pri 30stupnoch a upravili vstrekovanie-takze teraz som to odmeral a ide to na cca 8,2 litra.co je super.samozrejme normalna jazda.ale pri tejto cene plynu neni problem mat aj tazsiu nohu...uz len aby sa to nekazilo a bude to dobre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Měl jsem 406 2l 16V na LPG nejel jsem s tím 130 000 km v naprosté pohodě spotřeba okolo 10 litrů při těžší noze i 14 l .Teď mám 307 16V 80 kw spotřeba od 7,7 do 10 litrů pánové s tím plynem opravdu hodně záleží jak moc má kdo těžkou nohu. A hlavně ať nikdo neříká,že se ten plyn nevyplatí vezměte cenu benzínu a cenu plynu opravdu jste i při spotřebě kolem 10 litrů na poloviční ceně Mám auto 6 měsíců najeto 25 000 km naprostá spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...
  • O 7 měsíců později...
  • O 3 týdny později...

P307 sw 2.0 16V 103kW mám dlouhodobou plynu 8.95 a benzinu 0.65l/100km. https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1194991.html

 

Na 406té 99kW jsem měl dlouhodobý meně, tady se mi to zatím nedaří. https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/206407.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...