Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz na odborníky BMW (možná i jiné)


Dadadavid

Recommended Posts

Ahoj,táta si chce kupovat BMW 325 TDS r.v.1994 105kw v6,ale vím,že tyto vozy jsou pověstné tím,že jim často praskají hlavy válců,ale je to zapříčiněno tím,že lidi to nezahřejou a jdou do vysokých otáček..No a mě by zajímalo,když to bmw dejme tomu bude ve skutečně dobrém stavu,tak jestli hrozí prasknutí hlavy když s tím bude jezdit často krátké trasy (10km) i v zimě,ale nebude tomu dávat vůbec do otáček,prostě starší člověk kterej ví,jak se k autu chovat..

[upravil dne 30/8/11 13:16 od Dadadavid]

[upravil dne 2/9/11 14:19 od Dadadavid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozumíš,nabízí se nám to za dobrou cenu a je to na přejíždění v zaměstnání...Na nějakou dobu,na tom místě kde jsou teď,tak tak budou ještě tak půl roku,potom s tím bude dojíždět až do Polska... Já v tom právě moc nevidím důvod,proč by to mělo prasknout když tomu nenaloží... Prostě se to jen neohřeje,ale nevyznám se v tom tolik a tak si neumím představit,proč by to prasklo,proto to potřebuju od někoho vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kratke vzdialenosti, a este taketo su pre kazdy viac valcovy motor nedobree....a uz tym duplom pre diesel a este takyto stary ;)

auto by zle nemusi, ale obavam sa ze ten motor uz tak dost stary toto neprezije

PS: Ak chces fundovanejsiu odpoved, tak vies ake forum hladaj ;)

nie ze nam by to vadilo, ale tam su zrejme vacsi odbornici na BMW ako my tu :P

[upravil dne 30.8.2011 13:52 od Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to píše,ale taky ...nabízí se nám za dobrou cenu = výhodná koupě=zachovalé málo najeto aspoň podle mě...

je to ročník 94 a k tomu V6 sorry,ale to bude x-tý majitel a půl mega najeto,jestli bude ,,motor,, ok tak bude vše okolo určitě na výměnu

[upravil dne 30.8.2011 14:15 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No koukněte samy,prý nám ke všemu dá stvrzenky a staré díly... Hlava je tam nová z roku 2005 http://www.tuningbazar.cz/inzerat-53732/

Jinak koukám,to jsem se zase na něco zeptal co... ty připomínky kolem... Vím že nejsem na BMW fóru,ale taky vim že plno z vás se tu ptalo na audiny atp... tak prosím se vší slušností na příspěvky k věci,dík :papa

[upravil dne 30/8/11 14:23 od Dadadavid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pul mega to podla mna malo tak 10 rokov dozadu :D

Dadadavid, je to uplne jedno, od koho to je, co to je, jak to je ... Proste na takovehle trasi se nukupuje 6 valcovy turbo dieslovy motor, ktory ma navyse 17 let provozu za sebou !!! Ten motor mal dle meho pul mega za sebou hodne davno ...

Kamarad to ma v 5 tke, ktera je z roku 98, a teda nic moc, a sere se furt vsechno okolo motora ... Keby mu mama nepozicavala kazdu chvili auto, tak snad nema ani jak chodit ... Ale zase, prodat to neproda, lebo to je predsa BMW !!!

Vyhodne kupy nemusia byt vzdy vyhodne, myslim, ze si sa o tom uz aj tu presvedcil, a proste to auto bych nebral, nech by to bolo na jakekolvek trasi ... Nech kupi neco mladsi a jednoduchsi ... A na to tu nepotrebujes ani odbornika na BMW ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ved sme ti vsetci slusne odpovedali ;)

nemusis to hned stahovat na seba :P

ja tiez riesim audiny, medvede a BMW, obcas tu tiez sa nieco spytam, ale ovela ovela viac sa docitam prave na tych forach...takze to ber odo mna iba ako radu nie ako utok na teba :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Y2K,jo v poho,mě jde jen o to aby z toho zase nevznikla světová diskuze která bude uplně mimo,znáš to :D ... Takhle,musí to být diesel a na tento je plno dílů levnějších než na 406ku,stačí zabrousit na autokelly... Ještě mě napadá 318tds,tam už to není tak žhavý ty hlavy ,hm? Investovat můžeme max 40 000Kč

[upravil dne 30/8/11 14:33 od Dadadavid]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to prostě dadadavid...a jsme u toho...zase hned,že neradíme a děláme si srandu

..máš nadpis odborníky...tady určitě moc jich není ba jestli jeden na bavoráka...a jestli je levnější náhradní díly než na 406 tak to asi záleží co tím myslíš

[upravil dne 30.8.2011 14:36 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 24tis se dá koupit celkem slušné kolo, na 10km trasy tak akorát.

Co si tak asi myslíš o autě, které je téměř 20 let staré, má najeto milión, z toho přes polovičku za velmi pochybné údržby, je napadené \"ťůnerem\" (už jen tohle je důvod k nejvyšší obezřetnosti!) a prodává se za cenu průměrného kola? Že ti o tom podle fotky někdo řekne, jak je to super kup a jak to bude ještě x-let sloužit s další ještě pochybnější údržbou???

Tyhle auta se kupují na dojetí a následné vyhození. S tím, že tuto hru na Černého Petra hrálo předtím už mnoho jiných majitelů, a pravděpodobnost výhry Černého Petra se tak velmi zvyšuje.

Já bych si to auto úplně klidně koupil. S tím, že stálo jen 24 + nutný servis, a že až se rozsype, že jej prostě vyhodím. A že je moje riziko, že se tak stane třeba za měsíc a že mě tak jeden km vyjde o mnoho dráž než v taxíku. Ten, kdo tohle riziko nést nehodlá, nechť si podobně staré křápy nekupuje. Easy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo,oddie má pravdu,akorát můj táta jakožto starší člověk na kolo už nesedne... Samozřejmě to auto nekupujem za účelem že bychom ho chtěly ještě někdy prodat... Ale rpostě koupit za 24 + nutný servis a jezdit dokud se nerozpadne... může to vydržet 100 000 nebo taky jen 1000km... Mě šlo spíše jen o vysvětlení z fyzikálního lediska proč by měla tepelně nenamáhaná hlava prasknout.. Já se hlavně bojím toho,že motory 2.5 od bmw jsou snad nejhorším počinem této firmy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...