Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jezdíte bez katalyzátoru?


ozzy56

Recommended Posts

Vyjma toho, že je to prasárna, tak je blbost to dělat. Konkrétně na RHZ ti to sice neřeknu, ale na 1,9TD kdysi dávno vyzkoušeno jedním známým, v době, kdy jsem tu měl dílů na výběr, takže se dal vyměnit kus za kus. Efekt to nepřineslo vůbec žádný, jen jde z výfuku větší sajrajt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56: Ja jsem z RHZ katalyzator vyhodil, protoze jsem jej mel ucpany a auto vubec nejelo. Kat se vyraboval a prazdny navaril zpatky. Auto jelo, jako drive, ale pokud ted nemas zadne problemy s katem, tak jej tam nechej. Odstranenim si nijak nepomuzes, jen s nejvetsi pravdepodobnosti neprojdes na emisich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za reakci, katík mám v bezvadném stavu, spíše jen zjišťuji, co to udělá s chodem motoru,zda se pak nezahřívá atd., že po demontáži bude ve výfuku více sajrajtu je mi jasné, samozřejmě nepředpokládám nějaký nárůst výkonu,toč. momentu atd. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mňa vyberať kat je nezmysel, aj keď som sa už zamýšľal nad tým, akú má asi účinnosť na diesloch, keď aspoň u mňa auto vie aj pekne zakúriť pokiaľ chcem (mám chip) a potom je tu tá otázka, ak je kat celý zasvinený od sadzí, aká je jeho účinnosť. A sadze vo výfuku som mal vždy, aj keď som tam ešte nemal chip a auto viditeľne nekúrilo. Je možné že sa na tej mriežke katu sadze nezachytávajú?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak. Ozzy56 myslíš že to bude nějaký podstatný rozdíl u benzinu nebo nafty? Prostě to tam asi dali z nějakého důvodu a patří to tam...

díky za objasnění :),přesto příště reaguj prosím na dotaz--ptal jsem se na motor RHZ,RHY--děkuji předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

zdarec mám 2,2 hdi po chipu a prej když se vyhodí kat tak auto pojede líp fap už nemám dlouho tak přemýšlám zda vyhodit kat nebo ne má někdo zkušenost že vyhodil kaz z 2,2 hdi???kámoš ho tam na 2,2 hdi nemá a nijak to nesmrdí ale pěkně voní a spotřeba mu šla důle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam motor RHZ kat. mam vymontovany pretoze sa mi pri vadnej vahe vzduchu upchal spalinami... auto jazdi rovnako a vobec nehuci ako niekto spominal.. smrad ti to urobi trochu iny ale ak mas motor OK takna EK prejdes ako nic... ja som bol na EK a spaliny som mal mensie ako pred tym ked som mal kat.:D

ale ak to nemusis vyberat tak to nerob.. mne to tak urobili v servise a navarili mi namiesto neho trubku pretoze som nechcel davat prachy za novy ktory by stal u nich kopu prachov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na 1.8 16V LFY jsem jezdil přes měsíc kat off :D nevěděl jsem o tom, že tam vůbec není. Páč mám holku tři týdny a neměl jsem ji zvedlou. Včera jsem dal Kat on. Osobní spokojenost když tam je, neřve tolik a nesmrdí. Když už jednou byl tak proč ho tam nemít.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...