Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hledám šikulu z prahy


sphire

Recommended Posts

Ahoj, zítra nebo pozítří budu měnit palivové čerpadlo v mé 406.

Hledám někoho z prahy (ideálně praha 10) kdo by byl ochotný mi při tom asistovat, nebo spíš pomoct, abych na tom nic nezmrvil. ideálně někdo kdo už třeba tuto výměnu dělal, najdu se tu někdo.

předem dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s připrav nůžky na plech,protože jinak čerpadlo nevyndáš je tam menší díra než je průměr čerpadla teda alespon u breaka,jedině sundat nadrž spodem auta a pak vytáhnout,a pak si nejdřív koupit nový utahovací kroužek s těsnením,protože ten starej většinou je tak zalehlej že ho nepovolíš a praskne,je plastovej,nejlepší je udělat si přípravek na povolování a utahování jinak je to pakárna,dělal jsem to!ale za hodinu to máš hotový,ničeho se neboj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphire bude mit u toho staryho modelu jeste misto toho utahovaciho plastoveho krouzku jen takovou plechovou kulatou sponu, ta se povoli sirokym sroubovakem a kladivem vcelku bez problemu.

Cerpadlo jde taky vyndat i bez strihani plechu, na svym aute jsem to delal, kdyz jsem si delal nasavani benzinu pro nezavisle topeni a delal jsem to i na nekolika dalsich autech pri rozebirani na dily. Prace to neni kdovijak zdlouhava, ta hodinka na to fakt bez problemu staci. Chce to mit po ruce vysavac, vetsinou byva kolem cerpadla dost bordelu, tak aby to zbytecne nenapadalo do nadrze.

Klidne bych ti s tim pomohl, ale nevim jak casove (vzdyt uz me znas, jak to se mnou je :D ) zrovna zitra nebo pozitri budu pracovne mimo Phu, jedine pak snad nekdy navecer, kolem 6, kde presne na te P10 bydlis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to přesně jak píše ferry, pod sedačkou byl přinýtovaný plech, (nýty sem urazil šroubovák + kladivo) podtím je gumové kolečko, to jde sundat ručně, pak tam je už samotné čerpadlo připevněné takovým utahovacím železným kruhem - ten drží na šesti \"rádobyšroubcích) ten kruh se musí pootočit cca o 20stupňů, tak se nadzvedne a už by mělo jít vyndat i čerpadlo. Pravde je, že je tam hodně bordel.. tuším že to místo je volně přístupné ze spoda auta (teda rukou asi ne). V příručce jsem četl, že po vyndání čerpadla se má nějak měnit nějaký těsnění či co, protože se vyndáním čerpadla stane nepoužitelným. Také nechci při instalaci čerpadla nějak poškodit plovák a nebo si naházet ten bordel co je na nádrži do nádrže :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphire bude mit u toho staryho modelu jeste misto toho utahovaciho plastoveho krouzku jen takovou plechovou kulatou sponu, ta se povoli sirokym sroubovakem a kladivem vcelku bez problemu.

Cerpadlo jde taky vyndat i bez strihani plechu, na svym aute jsem to delal, kdyz jsem si delal nasavani benzinu pro nezavisle topeni a delal jsem to i na nekolika dalsich autech pri rozebirani na dily. Prace to neni kdovijak zdlouhava, ta hodinka na to fakt bez problemu staci. Chce to mit po ruce vysavac, vetsinou byva kolem cerpadla dost bordelu, tak aby to zbytecne nenapadalo do nadrze.

Klidne bych ti s tim pomohl, ale nevim jak casove (vzdyt uz me znas, jak to se mnou je :D ) zrovna zitra nebo pozitri budu pracovne mimo Phu, jedine pak snad nekdy navecer, kolem 6, kde presne na te P10 bydlis

a u novýho modelu 1.8 16V 85kW to jde i bez stříhání plechu,jak to čerpadlo pak vyndáš bez stříhání?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta železná spona (železný kruh co přitlačuje čerpadlo) se po uvolnění dá z čerpadla posunout stranou a čerpadlo pak už vytahneš ven. Ano ta železná spona je širší než ta díra k němu, ale čerpadlo už je užší. samosebou než to protáhneš musíš odpojit od čerpadla hadičky a kabely..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolem koh-i-nooru jezdim z prace z Kobylis, ted jak je zavrena krizovatka na Edenu, tak se mi nechce cekat v kolone a beru to tamtudy ;) hele tak mi posli do SZ telefon na sebe (nevim jeslti jsem si ho ulozil) a nejak se domluvime, zatim to vypada, ze zitra budu jeste v Pze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...