Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvody 2.0 100Kw


Eon

Recommended Posts

Zdravím, máte někdo nějáký postup jak na co nejjednodušší výměnu rozvodů u tohoto motoru v 206ce? :) V příručce co, mají kluci v servisu se píše, že motor se má sundat ze silentbloků a celý posunout kousek k levému kolu, aby bylo na rozvody dostatek místa.. Musí se to dělat takto, nestačí motor jen svěsit? Je tam fakt málo místa a nechce se mi to celé rozdělávat, tak se ptám, jestli to třeba někdo nedělal trošku jinak.. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam u rozvodu fakt malo mista. Meli jsme dilensky jerab. Jednou jsme to museli prizvednout, jednou svesit. Meli jsme asi povoleny jen hlavni silentblok. Bylo to ale jak jezek v kleci. Zvlast, kdyz se meni i pumpa a kladky. Nakonec nam stacilo jen to posouvani nahoru a dolu. Posunout si motor doleva asi neni spatny napad, hodne by se vymena urychlila. Ale to by se asi museli vyhodit poloosy, aby sel motor posunout doleva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za tip. No prý když se to posune jen trochu, tak poloosy nemusí ven, ale nechce se mi sundávat vše okolo silentbloku převodovky.. Právě chci vyměnit tu pumpu, mno tak uvidíme :) Zkusím nejdřív jen ten jeden držák :)

[upravil dne 29/8/11 20:15 od Eon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted si nejsem jisty, ale mozna jeste naky silentblok pod motorem je treba sundat, aby s tim slo posouvat. Ale zkusil bych nad tim posunutim doleva popremyslet. Jinak asi padne hodne sprostych slov pri vymene:).

Mozna kdyby se vyrazily tehlice ze spodnich ramen, tak by slo motorem posunout doleva. Poloosy zustanou v prevodovce, tehlici. Cas, ktery se vynalozi na posunuti doleva se asi vrati pri rychlejsi a pohodlnejsi vymene.

Popremyslet nad tim. At se dari

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, idem menit rozvody na 2.0 100KW.

Mozete mi povedat, co sa este doporucuje vsetko vymenit v okoli rozvodov pri aute co ma 110 000km?

Idem menit remen, napinaciu a vodiacu kladku, vodnu pumpu. Co este k tomu, nech mam klud? Co tie ostatne kladky a remenice, napr. alternatora? Treba aj klinovy/drazkovy remen+jeho casti? (nevyznam sa v tom)

Poradte pls cim skor, lebo mi to tam píska, tak nech nedojde k nejakemu urazu motora :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...