Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 2.1TD si pridáva sám otáčky.


sedliak

Recommended Posts

Mám taký problém s P406 2.1TD. Lucas Epic.

Občas sa stane že si motor začne sám pridávať otázky do cca 2000 z voľnobehu a naspať. Tak že pridá, uberie, pridá, uberie. Niekedy to robí pár sekúnd, niekedy aj vyše minúty. Potom prestane a už je to OK.

Neviem kde mám začať.

[upravil dne 28/8/11 20:36 od sedliak]

[upravil dne 30/8/11 13:15 od sedliak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže práve sa objavila nová závada, pravdepodobne súvisiaca s hore uvedeným dotazom.

Naštartoval som auto, začali kolísať otáčky ako som popísal. Vypol som motor, znova naštartoval, šiel normálne asi minútu a potom naraz vyleteli otáčky na 5000, to som radšej vypol motor. Po opätovnom naštartovaní už bežal ako má.

Som z toho pako. Nemám rozobrať a vyčistiť ako prvý ten potenciometer na pridávanie plynu?

[upravil dne 30/8/11 13:44 od sedliak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čerpadlo

zkus zadat do vyhledání,je to tu mraky...jinak už to kluci zvládaj sami to opravit když se jedná o elektrickou část...jinak stolice přeěsnit a min od 12 000kč výše počítej tak 25 000kč,kdyby jsi to chtěl ok...j

inak můžeš předělat na bosch,ale tam ti otáčkoměr spadne na 0 po přesáhnutí 3 000.A jestli máš,,kalkulačku,,tak tu musíš odpojit.

[upravil dne 30.8.2011 13:52 od John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cav tak ti pisem na tvoju vyzvu. Ako pises cerpadlo mas po repase. Ako dlho ho mas po repase a co ti presne na nom robily. Co sa tyka pritomnost vodz v pal. systeme. samozrejme ovplivnit to moze ale to by si tej vody musel mat vela.

Kontrolka diagnostiky sa ti rozsvieti ked lietaju otacky? ci uz kolisaju alebo vyletia na 5000.

Co sa tyka kolisania otacok: Bud za to moze snimac teploty motora je oznaceny zelenym konektorm a nachadya sa na boku hlavy. Potom by to mohlo byt netesnostou vnutornych segmentov cerpadla a na zaver spatnymi vstrekovacmy.

Potom ma este napadla take mala drobnost. Neviem kto ti to robil a ako cepradlo cestovalo a neviem ani rok tvojho auta, ale je dost mozne ze mas poskodeny kabel do cepradla. tu treba brat na vedomie ze aj ked ho zmerias ze je dobry tak opak je pravdou.

Najlepsie ked ho nechas prehnat cez OSC a hlavne tie kde su napojene skupina snimacov piny 2 az 6. pin 1 je tienenie. Ten potenciometer sa da aj zmerat a nemusis ho rozoberat. Popis dodam do mojho temata aj s jednoduchym nastavenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...