Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Praskání žárovek


dawra

Recommended Posts

Hledám jak blbec, ale nemůžu najít nic o problému s praskáním žárovek. Ať tam dám jakékoliv, tak mi vydrží max 2měsíce. Kolik má jít V do světel? Zdá se mi že přes 14V je moc. Dá se stím něco dělat? Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavní je kupovat kvalitní žárovky. Taky jsme s tím bojoval u posledních 2 aut a od té doby na tom nešetřím. Pokud dám Osram nebo Philips jednoznačně se mi to vrátím protože neodcházejí. Jinak třeba ve škodovce koupíš normálně odporové kabely které vřadíš před žárovku, ale jak píšu, není to třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nno nic, jen že se nepoužívají odpory, ale odporové kabely, pokud to znáš tak OK :papa

Jo teď koukám, že jsi asi reagoval na mojí poznámku s přebíjením. Chtělo by to změřit při plném plynu. Mělo by tam být cca 14,4 při plném plynu. Víc doma bohužel asi nezměříš.

[upravil dne 28/8/11 19:34 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som teraz daval Hella long life svietia pekne a uvidim kolko vydrzia predtym tam boli osrsamky s tymi som auto kupil a vydrzali skoro dva roky ,ono nieje dobre svetla pouzivat ked stojite na mieste hoci mate i nastartovane lebo za jazdy sa chladia naporom vzduchu ked stojite tak nie to skracuje ich zivotnost lepsie je to prepnut na parkovacky ak stojite dlhsie

[upravil dne 29/8/11 10:10 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledám jak blbec, ale nemůžu najít nic o problému s praskáním žárovek. Ať tam dám jakékoliv, tak mi vydrží max 2měsíce. Kolik má jít V do světel? Zdá se mi že přes 14V je moc. Dá se stím něco dělat? Díky za pomoc.

Noměl jsem docela podobný problém. Zkoušel jsem různé žárovky ale vždy max 5 měsíců a konec.. Nakonec poslední jsem kupoval žárovky Hella a to bylo už před více jak rokem.. zatím drží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se docela divím, že zrovna u 406 je problém s žárovkama. :myslim

Co jsem měl sedana (6let) tak jsem na přední žárovky nesáhnul, pominu-li cca 2 roky co tam byly do modra svítící ťamanský žárovky, který po těch 2 letech praskly resp. jedna z páru. Vrátil jsem tam původní a s nima i auto prodal.

Kupé cca 2 roky jezdilo na žárovkách co tam byly než jsem je vyměnil za xenony.

A to u obou aut bylo (je) denní svícení přes relátka, která rožnou světla hned po nastartování. Žádný LEDky apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem měl 406 předtím tak vše taky v pohodě. Co mám tuto, tak od začátku to praská jak na běžícím pásu. Automatický svícení je přímo přes jednotku. Bylo tam původně pouze noční svícení, ale nechal jsem to přepnout na celodenní. Hudbu mám origo. Zkusím ten odporový drát. Praská to ať tam dám philips, osram i šmejd starline. Uvidíme jestli to pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám Origo H7 pro VW-SEAT-ŠKODA-AUDI. (Zkusil jsem nafotit krabičku, ale foťák to nepobral) cena 207,- Kč a vydrží mi cca rok při každodenním provozu v průměru 5-6x zhasnutí a rozsvícení. Problém přepětí jsem vyřešli zenerovými diodami typ 8NZ70/12,8V (vlákno proti kostře). Soudím, že tímto omezením (regulací napětí) by stejnou dobu vydržely i méně cenově nákladné typy H7.

P.S. těch 12,8V je hodnota, kterou jsem zrovna měl po ruce. Do 13,5V by neměl být problém. Stejně tak typ diod, důležitá je zatižitelnost min. 10W bez chlazení jinak půjdou \"do kopru\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...