Jump to content
Nová verze fora, prosíme o trpělivost, ladíme ×

2,2HDi - hvizd turba

Recommended Posts

Chci se zeptat, je u 2,2HDi normální že je při jízdě slyšet hvízdání, zřejmě od turba? Je to první turbo auto co mám, takže nevím, jak by se to mělo chovat. Jinak šlape dobře, táhne, ale při otevřeném okénku je slyšet hvizd podle přidání plynu.

Mě ten zvuk také není nepříjemný, ani se nic jiného neděje. Dneska jedu delší cestu tak zkusím vypozorovat od jakých otáček je to slyšet, ale já se často pohybuju od 1600 až 2500ot tak počítám že od dvou tisíc je to slyšet, dnes to ještě zkouknu. A hadici kterou? Respektive jak se k ní dostanu.

A pak ještě jedna věc, všiml jsem si, že z vejfuku jde takovej divnej smrad - nekouří, jen je to jinej šmak než nafta. Už se mi i pár lidí ptalo co do toho leju místo nafty. To je taky normální, nebo ne?

Aj mne hvizda, ale kym nezerie olej tak to neriesim. To hvizdanie moze byt hadicami ako pisu chlapci, ale aj loziskami v turbe, alebo samotnou turbinkou.

Ten inaksi smradek z vyfuku mam aj ja. Je to proste tak ked mas auto s FAPom.

• 2 weeks later...

Ten smrad je oproti normálnemu dízlu vlastne vôňa, v zime na snehu, keď necháš naštartované auto, neuvidíš pod výfukom čierne sadze ako u iných dízlakoch, ale niečo jemne žltkasté. Ja to vlastnosť áut s FAPom. Ocenia to hlavne autá za tebou, keď vyhulíš do kopca, žiadny čierny kúdol sa nekoná a nakoniec to uvidíš pri emisnej, keď budeš mať hodnoty emisií pomaly 100x lepšie ako sú povolené :)

Zdravim zrovna ted jsem podobne resil,a bylo to tesneni pod vyfuk.svodem.

Delal to kamos a docela nadaval ze tam neni moc mista a predevsim to neslo moc dobre povolit.

Jinak Turbo asi trosku slyset je a musi nic mene pokud to rve jako \"sirena\" je neco spatne.

Ty hadice a vyfuk muze klidne byt.....

Me bylo citit spaliny v mot.prostoru a poslechem bylo turbo v poradku.

Jen pro poradek mam to v 406