Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klapka uzavírající vnitřní/vnější přívod vzduchu


Vincent1

Recommended Posts

  • O 11 měsíců později...

Zdravím, našla by se hodná duše, která by našla v servisboxu el. schéma motorku ovládání klapky přívodu vzduchu? Vymýšlíme jak omezit proud na motorku a trochu je problém, že je motorem obousměrný. Potřeboval bych vědět, zda je motůrek ovládaný přímo z bsi nebo odjinud. Díky za případnou pomoc. Určitě se pak podělím o řešení, už mě to pěkně štve. Nechci se smířit s tím, že motůrek je stále přetěžovanej a může se kdykoliv zlomit ta osa nebo ožvejkat kolečko.

V knize Jak na to, je jen schéma s motůrkem, co má 3 dráty, já mám pouze 2.

[upravil dne 20/8/12 15:03 od Jirka.budejovice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se to tu řešilo mikrospínačema, ale hlavně na starých modelech, kde asi funguje vypínání trochu jinak a motůrek se vypne až při zatížení motůrku v krajní poloze kolečka. Mě se motůrek i bez zátěže na dorazu sám vypne, nevím dejme tomu, že za 15 sekund. Na motůrku jsme naměřili při dorazu kolečka proud 400mA, při otáčení motůrku bez koleček tam je pouze 20 mA. Takže to zkoušíme vyřešit tím, že když se kolečko zastaví v krajní poloze, tak tomu dovolíme dát max proud 50mA a napětí spadne možná na 1V. A to ty kolečka vydrží v pohodě.

Nemyslím si, že je to stářím plastových koleček, prostě to někdo zprasil a nepřemýšlel při výrobě.

Nejvíc mě rozesmálo, když jsem na krabičce našel VALEO CZ :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím jak to dopadne, hlavně je to úprava v řádu desetikorun, takže lepší než shánět motůrek někde na vrakáči za 500. Hřídelku jsem sice s kolečkem prošrouboval a slepil, ale jestli by to udrželo tu sílu to nevím.

[upravil dne 21/8/12 13:04 od Jirka.budejovice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...