Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak laminovat


ketchup

Recommended Posts

No dobře, ale když budeš přidělávat prahy taky je nenalepíš silikonem ne? Každý chce svoje... Pokud o má opravdu držet a nemá to praskat na přechodech tak tu musíš jedině přelaminovat celé. Když už bych to dělal ( svářečku na plasty mám , takže dost těžko... ) tak bych bych postupoval následovně.

- vzal bych měděnou, hliníkovou nebo nerez síťku ( pletivo )

- v místech kde chceš dodělat některé části bych síťku okrajem zatavil do plastu a ze síťky naohýbal cílový tvar

- místa bych lokálně přelaminoval silnější tkaninou

- přebrousil do roviny s plastem

- celé zdrsnil a celé ( opravdu celé ) bych to přetáhnul velmi jemnou tkaninou. V tomhle případě bych použil asi tu punčochu, protože je nejjemnější.

Tím budeš mít 100% zajištěno, že to bude pevné ( ovová mřízka zatavená v plastu ) a nebude to na přechodech praskat ( bude to přelaminované celé ).

Následně lehce přebrousit, vytmelit polyesterovým tmelem a stříknout. Práce cca na 2x půlden ( přec noc to schne ). :papa

[upravil dne 4/9/11 09:32 od koblih69]

a ještě mě napadlo co třeba vyplnění těch mezer třeba pěnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teoreticky proč ne, mohl bys to vyfouknout pěnou, nahrubo ořezat a zabrousit do roviny. Já bych to nedělal jednak proto, že trvá než vytvrdne uvnitř, jednak, že bych nechtěl kvůli ptákovině otvírat novou. Ale použitelný to asi je. Nicméně protože nebudeš mít ty místa provázané s tím plastem ( jako když je tam zalaminovaná ta síťka ) tak bych dal nahoru 2 vrstvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teoreticky proč ne, mohl bys to vyfouknout pěnou, nahrubo ořezat a zabrousit do roviny. Já bych to nedělal jednak proto, že trvá než vytvrdne uvnitř, jednak, že bych nechtěl kvůli ptákovině otvírat novou. Ale použitelný to asi je. Nicméně protože nebudeš mít ty místa provázané s tím plastem ( jako když je tam zalaminovaná ta síťka ) tak bych dal nahoru 2 vrstvy.

no uvidím jak to dopadne nakonec:) pustim se dotoho během týdne v úterý ještě mám amturitu takže do té doby se nebude nic konat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p9030156.jpg

No tak o víkendu se snad pustím do té masky. Jka jsi tedy říkal do tech označených míst bych teda měl dát tu mřížku jo? a vytvarovat to do požadovaného tvaru + přitavit do plastu? na těch roháh to dát tu mřížku mezi ty dva kusy do té mezery? pak tedy vzít tkaninu a tu prositit pryskyřicí? a tu tkaninu(1 vrstvu??)? mám dát jakoby jen na tu mřížku? nebo jsi jako myslel celou masku?pak teda zbrousit jo? do hladka aby to dalo ten tvar a pak jak jsi říkal ty silonky(mám natahovat nebo jen položit?)? a ty pak prositit pryskyřicí jo? takhle by to tedy mělo jít za sebou jo?

[upravil dne 8/9/11 10:36 od ketchup]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pletivo ( mřížku ) použij co nejhustší, pak na ně polož suchou tkaninu a zhora jí prosyť pryskyřicí. Pak totéž udělej zespoda té mřížky ( mřížka bude prostě z obou stran mezi tkaninou. Okraje tkaniny rozprostři pro nahrubo obroušeném plastu - prostě to orajbuješ 120tkou smirkem okolo míst kde končí ta mřížka. A až to bude tak to úplně celý ( nejne ty docělávaný místa ale celou mřížku ) z čelní strany pokryješ jednou tenkou vrstvou tkaniny a prosytíš. Veškerá místa, která přelaminuješ musí být zdrsněná smirkem ( lak... musý být dole a struktura musí být hrubá ) aby to dobře drželo.

[upravil dne 8/9/11 11:47 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud dáš pěnu a zarovnáš do roviny tak nebudeš mít v tom místě snížení pro další vrstvu látky jako s mřížkou, takže použij na přelaminování něco silnějšího a nebo více vrstev. Větší vrstvy budeš tmelit polyestrerovým tmelem se skelnými vlákny, na závěrečné začištění už jenom jemný polyesterový tmel. Nedávej ho nikdy na hlubší nebo větší místa - má tendenci praskat a propadat se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já nevím nedovedu si to představit ve finále, ale asi mi tam bude chybět něco uprostřed ( jako by o bylo připravené na znak ), ale nevím. Co se mi ale nezdá je ta mezera uprostřed pod mřížkou, já bych jí trochu stáhnul dolů aby tam byl stejná mezera jako pod světly.

PS a ještě mi vadí to zaoblení u horních okrajů vedle světel - mělo by to určitě dělat stejnou spáru okolo světla.

[upravil dne 23/9/11 15:11 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím nedovedu si to představit ve finále, ale asi mi tam bude chybět něco uprostřed ( jako by o bylo připravené na znak ), ale nevím. Co se mi ale nezdá je ta mezera uprostřed pod mřížkou, já bych jí trochu stáhnul dolů aby tam byl stejná mezera jako pod světly.

PS a ještě mi vadí to zaoblení u horních okrajů vedle světel - mělo by to určitě dělat stejnou spáru okolo světla.

[upravil dne 23/9/11 15:11 od koblih69]

nevím no taky s emi to nezdálo na rpvní pohled když jsem to tam dal:Dtřeba to bude něco jiného když to bude v barvě:) jinak ta mezera veprostřed byla i když tma byla origo maska. Jinak tam do těch děr asi dám tahokov..nebo tak něco..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Protože už máš hotovo tak už je to bezpředmětný ale výbornej postup pro dělání plynulých přechodů je vzít dámskou punčochu vyšponovat jí přez tu díru a \"poťupkovat \"štetcem s epoxy. Oříznout okraje a přelaminovat podle předchozých návodů.

Jinak co se výsledku týče tak si myslím že by bylo hezčí kdyby si vyplnil i tu mezeru mezi nárazníkem a tou maskou, avy to navazovalo.

Jinak good work!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Protože už máš hotovo tak už je to bezpředmětný ale výbornej postup pro dělání plynulých přechodů je vzít dámskou punčochu vyšponovat jí přez tu díru a \"poťupkovat \"štetcem s epoxy. Oříznout okraje a přelaminovat podle předchozých návodů.

Jinak co se výsledku týče tak si myslím že by bylo hezčí kdyby si vyplnil i tu mezeru mezi nárazníkem a tou maskou, avy to navazovalo.

Jinak good work!

Jinak dík za radu i punčochu jsem používal ale nejdřív jsem laminoval vlákno a pak punčochu jak mi radil myslím Kobliháh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on tím myslel to, že místo pěny nebo té mřížky dáš napřed punčochu a na tu natupuješ pryskyřici, tím po vytvrdnutí získáš podklad. Což je dobrý způsob, ale ne vždy to lze použít ( na různých okrajích... ), ale to už po nějakém čase budeš vědět sám...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on tím myslel to, že místo pěny nebo té mřížky dáš napřed punčochu a na tu natupuješ pryskyřici, tím po vytvrdnutí získáš podklad. Což je dobrý způsob, ale ne vždy to lze použít ( na různých okrajích... ), ale to už po nějakém čase budeš vědět sám...:papa

jo takhle:)..jasný no uvidíme člověk se učí tak i já:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem to myslel...samozřejmě že na kraje bez ohraničení se to nedá použít. Pokud se ti nechce kupovat a plácat montážní pěnu tak se stačí poptat kdekoli ve stavebninách na odřezek z tvrzenýho polystyrenu. Epoxy ho nerozežere, krásně se tvaruje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...