Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dlhé štartovanie + vypínanie rádia


Guest mikhayl

Recommended Posts

Guest mikhayl

Zdravím, mám 2 rýchle otázky :

1. Pri štartovaní auto chytí asi po 1,5-2 sekundách. Možno je to na 12 ročné auto normálne, len mám chrobáka v hlave odkedy som sedel v maminej fabii, ktorá naskočila v momente :) Pomohla by výmena žhavičov?

2. Po vypnutí zapaľovania sa vypne aj rádio. Niekedy to ocením, no inokedy mi to lezie na nervy. Dá sa to nejako ošetriť?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad 1) Měl jsem stejný problém - pomohla výměna starteru. Možná je to divné, ale je to tak. Pokud starter točí \"Pomalu\" nevytovoří se dostatečný tlak na vstřiky a múže se stát, že ani nenastartuješ.

Ad 2) Tady je to \"Buď A nebo B\" já jsem si to upravil tak, že se rádio vypne až po vytažení klíčku ze spínací skříňky. Je to rozebrání palubky:grr aby ses dostal ke kabelům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netřeba rozebírat palubku. Ke kabelům se dostane za rádiem a natáhnout jeden drát se dá odkudkoli (jde jen o to vědět jakej). Ale je to divný, já jsem nic neupravoval. Jen jsem vyměnil rádio, překontroloval zapojení (teď nevím, jestli se nemusej dva dráty přehodit) a rádio se mi vypíná až po odčasování po zamčení a zapíná se po odemčení.

U origo rádia má vypínání na starosti nejspíš sběrnice. Ale to fakt netuším, jak je. Nový rádio na sběrnici nemám.

[upravil dne 25.8.2011 18:50 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mikhayl

pokiaľ je to na 100% štartér, tak je tu otázka či zohnať nejaký z vrakoviska (otázna história) alebo ho nechať repasovať? Čo môže stáť taký repas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem sehnal dobrý srarter tady na foru z 1.000,- Kč a spokojenost. Jinak nový se dá pořídit od cca 3000,- Kč záleží na typu výkonu a výrobci a somozřejmě i prodejci. Nicméně je také možné ho rozebrat vyměnit uhlíky. Ale tady je výsledek nejistý chyba může být ve vinutí a pak je to ztracená investice. Ideální by bylo mít možnost zapůjčení ověřeného starteru na zkoušku a ověřit si že to oravdu starterem je. Výměna je tirviální záleřitost na cca 2 hodiny práce.

Nový např. tady http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;16;145728;148458;1506075;1506076;1506077|CT=4|PCT=16|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem, aby sa po vypnutí motora vyplo aj rádio. Áno, chcem ho vypínať ručne:papa

neviem aku mas spinacku ty ale umna ma 3 polohy 1-zasvieti kontroka baterky 2-svietia aj ostatne kontrolky mazania,dobijania diag,airbeg atd 3-startujes ja ked vypnem motor cize spinacku otocim do polohy 1 tak radio si hraje dalej az ked otocim do polohy 0 tak radio zhasne ps mozes to napojit aj priamo od baterky pritiahnes si kabel +12v a hotovo budes ho vypinat rucne

[upravil dne 27/8/11 10:26 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...