Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

malý technický průkaz


LadaJ307

Recommended Posts

Ano minulý majitel je ten od kterého jsem to koupil. Už mám od něj slíbené, že mě pošle plnou moc abych mohl auto přepsat na sebe. Jedná se mě jen o to jestli můžu do té doby s autem jezdit. Povinné ručení, kupní smlouvu i velký techničák mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty data štípou až když to minulý majitel odhlásí na nového kupujícího (tebe) tím pádem pak od něj už ani nepotřebuješ plnou moc. Nějak mi to nehraje, viděl si velký TP, není to odhlášeno v březnu na někoho jiného? Vidím co píšeš, ale stejně to nehraje...

Ještě neměl RZ v depozitu a kvůli technické mu vydali omezený malý tp a on se po technické už nestavil pro nový?

A poslední odpověď na tvůj dotaz, pokud to má platnou technickou a emise + pojištění a ty máš kupní smlouvu, tak se s tím jezdit dá, maximálně když trefíš na hodně velkého vola, tak schytáš nějakou stokorunu... Ono se dá pokud máš vše výše napsané OK, zapomenout OTP doma a před \"orgánem\" vyrukovat, \"počkejte, ale kupní smlouvu mám tady\" a vytáhnout ji z kastlíku.

[upravil dne 24/8/11 22:20 od tadom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty data štípou až když to minulý majitel odhlásí na nového kupujícího (tebe) tím pádem pak od něj už ani nepotřebuješ plnou moc. Nějak mi to nehraje, viděl si velký TP, není to odhlášeno v březnu na někoho jiného? Vidím co píšeš, ale stejně to nehraje...

Ještě neměl RZ v depozitu a kvůli technické mu vydali omezený malý tp a on se po technické už nestavil pro nový?

A poslední odpověď na tvůj dotaz, pokud to má platnou technickou a emise + pojištění a ty máš kupní smlouvu, tak se s tím jezdit dá, maximálně když trefíš na hodně velkého vola, tak schytáš nějakou stokorunu... Ono se dá pokud máš vše výše napsané OK, zapomenout OTP doma a před \"orgánem\" vyrukovat, \"počkejte, ale kupní smlouvu mám tady\" a vytáhnout ji z kastlíku.

[upravil dne 24/8/11 22:20 od tadom]

Dnes jsem byl na úřadě a právě kvůli té chybějící plné moci mě to nepřepsali. Ve velkém TP je v březnu odhlášení na toho pana od kterého jsem to koupil. Ale v malém techničáku je zapsaný ještě předchozí majitel. Měl to původně na firmu a v březnu to odhlašoval na sebe. Takže malý TP je pořád psaný na tu firmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO jasný, pán to po koupi nepřihlásil, a od března je to v polopřevodu. Nejspiš to bude muset na sebe přihlásit. Vidim v tom vyhybaní se Eko dani

[upravil dne 24/8/11 23:17 od Radek Hurvajz]

Je to rok výroby 2006 takže pokud se nepletu tak se žádná eko daň neplatí. Navíc na úřadě mě dnes řekli že mám sehnat jen tu plnou moc a přepíši to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já když jsem kupoval svoje HDičko, tak jsem koupil taky auto, které mělo v TP udělaný polopřevod. Nepotřboval jsem pak už žádnou plnou moc, stačila mi kupní smlouva a auto bylo na mě přepsáno hned. Nevím, proč dělají caviky, když je polopřevod už uzavřen. Stačí mít kupní smlouvu od toho člověka, na kterého je odhláška udělaná a hotovo. Plná moc se vystavuje proto, když není udělaná odhláška právě zatím účelem, aby jí mohl udělat nový majitel bez účasti původního majitele. Když je odhláška udělaná, tak už není co řešit a úředník je asi blbej, když to neví. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou zkušenost jako Stifer. Táta kupoval Berlingo z autosalonu (výkup). Odhláška byla na salon, ale nebylo to dohlášené. To vůbec nevadilo, na základě smlouvy to na tátu přepsali ... žádnou plnou moc neměl. Snad jedině, že by se změnila legislavita za tu dobu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...