Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Orig JBL zesilovač pro 307 (6560HQ)


tommm

Recommended Posts

Nemáte někdo? S origo kabelem k rádiu (RD4)? :D

Chtěl bych trochu vylepšit muziku a nechci dělat větší zásahy v interiéru. Tak mě napadlo, že bych použil origo zesík, na který je tam přímo místo. :myslim

Díval jsem se, že se tu na fóru nabízí pár JBL zesilovačů do 406, ale co jsem koukal, to je jiný model. Nebo neví někdo, jestli by se dal použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zesilovač ještě není, šel jsem zatím jenom do lepších repráků (kvalita originálních je mírně řečeno strašná) abych nemusel tahat novou kabeláž. ;-) Měl jsem trochu strach, jestli nebude problém se zástavbovou hloubkou ale v pohodě.

Takže jsem zatím dal dopředu tohle:

JBL GTO6508C -byly za dobrou slevu

a dozadu tohle: :-)

JBL GTO528- taky hezká sleva

Abych nemusel stříhat origo konektory koupil jsem ještě 2x repro redukci (pro přední a zadní).

Kvalita zvuku z origo rádia RD4 MP3 se zlepšila asi o 80%!

Ještě mám v plánu, až bude čas, distanční dřevěné kroužky a přidělat repro přes ně přímo k plechu dveří - snad se mi to tam vejde tak, aby nebylo nic vidět. K tomu samozřejmě vytlumit dveře. Tapecírung je udělaný tak, že nové repro vůbec netěsní a je tam akustický zkrat, takže basy se trochu ztrácí. :-(

[upravil dne 5/9/11 09:28 od tommm]

[upravil dne 5/9/11 09:29 od tommm]

[upravil dne 5/9/11 09:36 od tommm]

[upravil dne 5/9/11 09:42 od tommm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tweet tam jsou, jsou to přeci komponentní repra. ;) Chtěl jsem je dát do palubky místo původních, aby nebylo vůbec vidět, že mám jinou muziku. Přeci jen, parkuju na ulici a nechtělo se mi přijít ráno k rozbitému okýnku.

Ale dal jsem výhybku do dveří a nakonec se mi nechtělo tahat dráty zase zpátky do palubky (je k tomu přístup jak k penězům :D), tak jsem je přidělal oboustrannou lepící páskou nahodu na tapecírung, do rohu, až za zrcátko (je tam rovná plocha).

Jinak musím pochválit JBL (nevím jak je to u ostatních výrobců) jsou tam asi 4 možnosti jak přichytit tweetry (shora do díry, zespoda do díry, do kulaté díry s naklápěním a klasicky do samostatného kalíšku) takže si každý vybere.

Tie GTO6508C plánujem aj ja dávať.. Sú k nim aj tie tweeteri? Ak áno dali sa ti namontovať do palubovky kde sú tie pôvodné?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám hudbu origo od JBL takže dám miesto pôvodných.. Uvidíme ako to bude hrať s tým origo zosíkom keďže som sa nikde nedopátral k špecifikáciam :myslim .. Tie reprá by mali mať len 2 ohm? Aby sa im niečo nestalo keď ich dám na ten zosík :D Do audia sa až tak nevyznám :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, v 307SW basy inak ako subwooferom asi nedostanem. Rozmyslam ponechat povodne repro aj radio, na radii stiahnut basy na minumum (stredy a vysky tie origo reproduktory hraju celkom obsojne), tak aby tie reproduktory \"stihali\" a pridat do kufra subwoofer. Keby som mal kratku 307, tak by som dal do zadneho plata nejake ovaly a bolo by to ok. Myslite ze nieco taketo by mohlo zlepsit basy? Nepotrebujem nic velke, len aby to trochu lepsie basovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tyhle JBL mají 2 ohmy. Ale na krabici píšou, že se to dá použít i pro rádia které mají 4 ohmy.

Taky jsem se toho trochu bál, dokonce jsem chtěl i změnit i objednávku (musel bych vzít repro z nižší řady JBL), abych si neodpálil koncák v rádiu.

Ale vyzvedával jsem si je z eshopu osobně a borec, co mi je prodával a montuje je i do aut tvrdil, že se vůbec nemusím bát, že to dávají bez problémů všude.

No, zatím to hraje :-D

P.S. Když dáš k zesíku, který to umí, repro s nižší impedací, tak dává vyšší výkon ;-) Třeba ten JBL co jsem chtěl kupovat dává na 4 ohmy 55 wattů a na 2 ohmy až 70 wattů na kanál.

Ja mám hudbu origo od JBL takže dám miesto pôvodných.. Uvidíme ako to bude hrať s tým origo zosíkom keďže som sa nikde nedopátral k špecifikáciam :myslim .. Tie reprá by mali mať len 2 ohm? Aby sa im niečo nestalo keď ich dám na ten zosík :D Do audia sa až tak nevyznám :roll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam máš původní repráky, tak se nediv! Nah***, jak píšeš, hrajou \"kvalitní\" origo repráky s plastovým košem, s papírovou membránou a s magnetem o velikosti desetikoruny! :blicismajlik

Mě s novými JBL repráky (viz výše) hraje origo RD4 rádio hodně slušně. A to mám nastavené korekce všude na \"0\" včetně toho vestavěného equalizeru (voice, jazz, rock...), jen loudness jsem nechal zapnutý.

Jediné, co mě trochu vadí, že basy a hlubší tóny se ztrácí při jízdě, proto bych možná pokračoval nějakým subwooferem ;-)

fuu tak to preto hraje tak nahov... :D som tam chcel pridat nejaky subac, ale ked je to takto mozem to rozno vymenit vsetko a pridat zosilovac:myslim

[upravil dne 7/9/11 12:28 od tommm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplňuju o článek zabývající se 2ohm reproduktory JBL

http://www.harmanshop.cz/tipy-a-triky/jak-to-je-s-2-ohmovymi-reproduktory-jbl-a-infinity

Ano, tyhle JBL mají 2 ohmy. Ale na krabici píšou, že se to dá použít i pro rádia které mají 4 ohmy.

Taky jsem se toho trochu bál, dokonce jsem chtěl i změnit i objednávku (musel bych vzít repro z nižší řady JBL), abych si neodpálil koncák v rádiu.

Ale vyzvedával jsem si je z eshopu osobně a borec, co mi je prodával a montuje je i do aut tvrdil, že se vůbec nemusím bát, že to dávají bez problémů všude.

No, zatím to hraje :-D

P.S. Když dáš k zesíku, který to umí, repro s nižší impedací, tak dává vyšší výkon ;-) Třeba ten JBL co jsem chtěl kupovat dává na 4 ohmy 55 wattů a na 2 ohmy až 70 wattů na kanál.

Ja mám hudbu origo od JBL takže dám miesto pôvodných.. Uvidíme ako to bude hrať s tým origo zosíkom keďže som sa nikde nedopátral k špecifikáciam :myslim .. Tie reprá by mali mať len 2 ohm? Aby sa im niečo nestalo keď ich dám na ten zosík :D Do audia sa až tak nevyznám :roll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

zeptám se.. dával jsi tam ty dřevěný distanční podložky pro uchycení do dveří a vešlo se ti to tam aniž bys musel stříhat do plechu ?

Repro mají hloubku 160 tak proto se ptám. Nechci stříhat plechy.

A hele ten zesilovač se dá v krátký verzi umístit kam ? nějak nevim kde je na něj \"místo\" jak píšete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprav mě, jestli se pletu, ale bavili jsme se o originál JBL zesilovači z Peugeot HiFi packu. Bohužel, nevím přesně kde je originál umístěný, nakonec jsem to nerealizoval a nechal jsem repro připojené jenom na rádio. Ale třeba ti to někdo, kdo ví, poví. :) Nicméně, HiFi pack byl v ceníku jenom u krátké verze, co si pamatuju, takže by to do krátké mělo jít.

Ohledně montáže repro: jsou namontované zevnitř na tapecíru, takže když je chceš přidělat na dveře, můžeš je vypodložit cca na šířku kapsy ve dveřích. Podívej se shora na kapsu a pochopíš to. Samozřejmě tloušťku vypodložení musíš odladit tak aby to nedrnčelo o původní uložení repro. Pak by mělo následovat vytlumení dveří s uzavřením všech otvorů směrem k tapecu, aby jsi udělal ozvučnici...

Nic jsem nestříhal, to by mě přišlo jako slušná prasárna ;)

[upravil dne 5/12/13 18:54 od tommm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasný takhle..

Dveře a vylepení jich nechci řešit.. to už mám.. jde mi o to.. ten repro je originálně uchycenej v tapecu takže když nasadíš takhle tapec s reprem musí za ním být nějaký prostor (jinak by se repro tahalo magnetem ke dveřím).. Nevím kolik tam je prostoru právě..

Spousta lidí mi psalo že musíš do dveří vystříhat díru aby jsi zapustil repro níž a šel ti nasadit tapec ale teoreticky to stříhat vůbec nemusíš.. když se to tam vejde uchycený na tapecu tak se to tam musí vejít i když tam dáš ty kroužky a přichytíš to na dveře přece no nemam pravdu ?

Možná to bude \"tak tak\" ale nebude to rezonovat o ty plasty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...