Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neuvěřitelné zkušenosti s autoservisem


razor

Recommended Posts

Zdravím.

Věřím,že mnozí z vás si řeknou,že tohle téma sem moc nepatří,já si ale přesto myslím že ano.

Už jsem četl nespočet negativních zkušeností s přístupem a znalostma některých servisů,proto jsem se rozhodl napsat sem moje dosavadní negativní zkušenosti.

:bacha:bacha

Spei servis Praha Prosek.

Auto - 406 coupe 3l 140KW

Když bylo auto na zvedáku,tak pod něj zalezlo několik \"techniků\" a z podauta se ozvalo : \"Hale,to auto má dvě olejový vany!\" když jsem se zeptal \"COŽE?\" pán mě přizval pod auto,ukázal na převodovku a na olejovou vanu a řekl \"No tady a tady\"

K spei servisu by ale bylo fér napsat,že výfuk,který jsem si u nich nechal dělat(duplex),je naprosto geniální,má super zvuk,nárazník vyřízli perfektně a trvalo to pouze dopoledne..

Takže ve speii už pouze výfuky..

Pak jsem se setkal s reakcí

\"no jo,žabožrouti-z toho ten olej poteče pořád\"

A pak \"ježíš,takovej velkej motor,tady je hrozně málo místa,to dělat nebudem,to radši uděláme tři octávky\"

Tato věta zazněla po mém příjezdu i přes to,že jsme byli po telefonu domluvený a pán věděl jaký to je auto a tvrdil že uplně v pohodě to udělá..

to bylo zase na čerňáku (přímo na hlavní - Chlumecká) je tam pneuservis a autoservis.

No i přesto,že podobné zážitky nikomu nepřeju,si myslím,že máte taky něaké podobné příhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu do kolen:D:D:D:D

Pry tri ochcavky......to umi kazdy druhy garazmistr:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik

Hlaska dve olejove vany z jejich pusy musela vyznet silene prekvapive.

A za zabozrouty jim asi prijedeme vyklepat zelene sipy(znak skoda......az se to spatne pise) do kostky

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,..

Myslím, že dobrý nápad.

Já byl ještě se svoji 307kou v servise Peugeot Nový Jičín. Jednání fajn, ale mechanik, to bylo pako... První mi auto ze všech stran zkritizoval a pak vychválil, ale o to nejde.. Je tam takový blbý vjezd a co se nestalo. Nabídl se, že mi s autem najede na rampu, která je hned nalevo od vjezdu a vjezd do té garáže je strašně úzký, takže to chce pomalou a precizní jízdu... Já řekl, že to zvládnu. Oprava byla taky zajímavá, jednou tvrdil, že kola jsou podhuštěné, podruhé, že teď jsou dobré a nakonec je dotlakoval, skvělé, že? Dále nebudu rozebírat, bylo by to na dlouho.... Moje nervy potřebovaly občerstvit. Zašel jsem si na kávu a to byla chyba. Mezitím měl vše hotové a chystal se vycouvat ven... Já řekl, že už jdu, ale když seděl za volantem, jen zahulákal \"já vám vyjedu, to je hned\"... A bylo to hned, protože ten pitomec začal točit už na rampě a při sjezdu auto \"spadlo\", spíše sjelo jak nemělo, místo toho, aby šlápl na brzdu, tak stále couval a..... Gumy zahvízdaly, málem snad ukroutil volant jak se snažil vybrat zatáčku do vjezdu a? Netrefil se, kompletní bok mi odřel o roh stěny. A zastavil? Néééé, pokračoval ve škrkání laku až ven.. Pak se zastavil, zamyslel, vyskočil a začal plácat rukama... Já myslel, že mu jebnu po kebuli. Sice škodu zaplatili, ale..... Už nikdy víc.

K RAZORovi: tohle jsem taky zažil, s moji 206kou. Kdy jsem jel do servisu přes kaluže a borec na mě začal na zvedáku hulákat: \"Pane! Teče vám motor, to je špatné!!!!\" A přitom to stékala voda,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám,že nejsem sám..

Jako dlaší příhoda(sice né moje,ale byl jsem u toho)

Opět spei servis prosek.

Auto renault megane(kámošův \"žabožrout\")

běžná výměna brzdových destiček dopadla naprosto nečekanou výměnou komplet celého brzdového systém,protože si kámoš nechal nakecat ty jejich chytrý porady..

Když všechno vyměnily a kamarád zaplatil za destičky,kotouče a jakousi \"opravu elektroniky\" skoro 20 000kč,tak se vracel domů a ve 120km/h vypadly destičky z levýho předního kola,načež se kolo zablokovalo (ňák se to tam prej zkřížlo či co) a on se na dálnici otočil o 180..naštěstí nikdo nejel a tak s autem natvrdo i přes zablokovaný kolo vypálil alespoň do odstavnýho..

Potom jiný mechanik zjistil,že tam jsou kotouče,který tam vůbec nepatřej a destičky byly taky jiný,prej obroušený aby se tam vecpaly...Jako bonus mu tam odstříhaly čidla(V AUTĚ !!! - né na destičkách) aby to auto nepoznalo,že je něco jinak..

Kdybych to na vlastní oči neviděl,tak neuvěřím..

Ještě dnes to se servisem řeší,prozatím sice marně a tak se rozhoduje,jestli to dát k soudu nebo co dělat dál..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem ukazoval v servisu zaměřeném I NA PEUGEOTY kontrolní šroub množství oleje v převodovce ML5T (406HDi80kw)

furt ho hledal na levé straně převodovky...:roker

Tohle se furt ještě dá zkousnout,protože alespoň rozeznali převodovku od ostatních motorových částí :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nebudu raději rozepisovat, to bych tu strávil celej večer a stejně bych vám neřekl všechno....

Ale jednu perličku vám k tomu povím, jednomu mechanikovi co ode mne bere pravidelně jsem prodal čepy řízení(byl to nějaký větší renault,už nevím přesně), za dvě hodiny mi volá co jsem mu to prodal, že čepy namontoval, ale furt tam něco bouchá, tak jsem všechno ještě dvakrát kontroloval(jestli má správné) a nakonec jsem se sebral a jel jsem se tam podívat(myslel jsem že jsou vadné), když jsem přišel k autu a koukám na to, tak jsem zůstal úplně opařenej, ten chytrák ty čepy namontoval obráceně.... :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kráso... Tohle bych hnal k soudu hned, žaloval snad za všechno, za ublížení z nedbalosti, demenci a já nevím za co ještě :D ale není to k smíchu, hlavně, že se mu nic nestalo... Ale, jak můžou tak hloupí lidé dělat takovou důležitou práci? Ještě, že neměnili třeba kola, aby ho náhodou nějaké kolo nepředjelo za jízdy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veto Veselíčko ( Písek ) - koncesionář Peugeot - pane podle dokumnetace se geometrie na Vašem autě vzadu seřizuje v nezatíženém stavu.

a ještě jedna taky odtud - DAM ? Co to je? To není žádný kód Peugeotu... !

a vlastně ještě jednu o opravě 607... no máte pravdu ten pravej zadní blatník je na lemu zbroušenej dokulata, no vypadá trochu jinak než ty ostratní 3 lemy, no vy s tím zase přijedete a tak vám to pak zdarma opravíme ( nutno dodat, že tuhle část auta stříkali za poslední půlrok 3x... a za 2 mněsíce to bylo odřený znovu a opravili to )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kráso... Tohle bych hnal k soudu hned, žaloval snad za všechno, za ublížení z nedbalosti, demenci a já nevím za co ještě :D ale není to k smíchu, hlavně, že se mu nic nestalo... Ale, jak můžou tak hloupí lidé dělat takovou důležitou práci? Ještě, že neměnili třeba kola, aby ho náhodou nějaké kolo nepředjelo za jízdy....

Oni v tom spei maj strašný hafo brigádníků,takže to bude nejspíš ten pravej důvod všech problémů-já chápu že se musí člověk někde zaučit,ale zřejmě by bylo lepší se zaučovat pod dozorem..Nicméně,to že to dělali brigádníci nikoho neomlouvá...

Navíc to není žádnej malej servis,je to velká firma.

Nesou za to zodpovědnost..

Jak jsem psal nahoře-ve spei jedině výfuky...

Na to jsou fakt machři,ale jinak už nic!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me jednou v Bosch servisu ve Starym Plzenci vymenovali prasatka v zadnich brzdach, pritom bylo nutny vymenit trubky co do nich vedou a navic jsem je varoval at ani nezkousi povolit odvzdusnovaky vepredu (405 hlinikovy brzdice, zarezly)

Dopadlo to tak, ze odvzdusnovaky utrhli, navrtali do toho postupne 7 az 10 mm diry a jeden z brzdicu prasknul. Na ty brzdovy trubicce nebyl mechanik schopnej udelat ten konec pro zasroubovani holendrama, to delal snad tri hodiny jeden, pokazdy se mu to zkroutilo do strany, pak se zeptal jeho kolegy, proc mu to nejde. Ten mu rekl, ze na tom pripravku, kterym to dela, ma neco ulomenyho a poslal ho ven do kontejneru at si najde jehlicku z neceho z favorita a da ji do toho pripravku. To udelal a trubka se povedla napoprve. Nakonec se vsechno povedlo, brzdice jsme nasli venku na dvore jiny pekny na nakym vraku. Horsi to bylo s placenim, protoze jsem jim rekl, ze tohle cely platit nebudu (13 hodin prace!!), ale nechali se presvedcit. Pritom tam meli na zemi celkem dobrej sajrajt, voda, olej, blato, brzdovka z myho auta, rez, utrhany sroubky, dratky...

V jinym servisu jsem zase videl, jak mechanik nechat natect vodu z chlazeni do lampy, kterou si svitil, pak na to sahnul a dostal ranu, ze se skoro posadil do toho, co uz bylo vytekly na zem.

No a jednou jsem prijel se starym autem do servisu, kde jsem uz predtim byl mockrat a mechanik mi rika: Tohle auto snad jeste nikdy nebylo v servisu. Tam jsem mu na to rekl: Neco na tom bude, jezdim sem uz pet let a jeste jsem tu nevidel zadnyho automechanika.

[upravil dne 23/8/11 22:50 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu do kolen:D:D:D:D

Pry tri ochcavky......to umi kazdy druhy garazmistr:blicismajlik:blicismajlik:blicismajlik

Hlaska dve olejove vany z jejich pusy musela vyznet silene prekvapive.

A za zabozrouty jim asi prijedeme vyklepat zelene sipy(znak skoda......az se to spatne pise) do kostky

:D

S těma dvěma vanama mě fakt dostal.V prvním okamžiku jsem hrozně znejistěl,auto jsem v podstatě neznal,takže jsem dával tak 5% šanci,že je to něaká specialita peugeotu,ale 95% mi jasně říkalo,že ten člověk se učil asi kuchařem...

Musel jsem se na to jít podívat.

No,když mi ukázal tu převodovku,tak jsem i jako laik šel opravdu do kolen.To bylo fakt moc. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu příhodu mám napůl zprostředkovanou. Jeden programátor, někde jsme se bavili, autům vůbec nerozuměl, že prý musí do servisu, auto že mu občas táhne na stranu. Vyptal jsem se, co to přesně dělá, když udělá tohle a támhleto, dokázal to popsat, takže jsem diagnostikoval vadný zadní silentblok pravého ramene. On sice neměl ani tušení, co to je, ale že prý to v nejhorším použije. No a zbytek znám jen z jeho vyprávění:

dojel do servisu, popsal jim chování auta úplně přesně jako mně, a začalo vyprávění pohádek, jó, pané, to se musí vyměnit tohle, a tohle, a ještě tohle, a s tím jste určitě někam vletěl, a bude to celý hnutý, no začali ho obkládat neuvěřitelně. Dotyčný se posléze naprdl a rozhodl se všechno vsadit na jednu kartu. Rozkročil se, dal ruce v bok a řekl: \"je to zadní silentblok pravého ramene, tak jej vyměňte!\". Rádobymechanici se zarazili, milé auto zvedli, zjistili, že je opravdu volný, vyměnili, a auto přestalo tahat na stranu. Od té doby byl prý v tom servisu ještě několikrát a už si dávali znatelně pozor. Jo, a musel jsem mu vysvětlit a namalovat, co to vlastně bylo a jak jsem na to přišel, když jsem to auto nikdy ani neviděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám,že je to všude stejný-za každou cenu toho \"pitomce\" vojebat.....

to je zřejmě obchodní strategie hodně servisů.

Bohužel,pokud jim to u 70% lidí vyjde,tak se není čemu divit.

A to že tam občas přijede i někdo,kdo tomu rozumí,to jim nevadí.

Řeknou jenom-pardon,máte pravdu..

Pak dorazí blondýna a z opravy za 1500kč je najednou zase 20 000 doma

(a to né,že by něco opravdu udělali,stačí to jen dobře vysvětlit)

ACH JO........ :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mate pravdu, kdyz jim to u lidi prochazi tak proc ne.. :D kamarad mi vypravel jak jeho tata ma nejakou malinkou dilnu a jednou mu tam prijela pani s VW caravelle a stezovala si ze ji auto netahne tak jako driv... tak se a to kouknilul, auto protahnul v cca 160 po dalnici, nauctoval si cca 3k za vycisteni turba a pani u nej byla znova jak to ted krasne frci :D jinak ja jsem rad ze jsem nasel jednoho kluka co ma pneuservis a dela i mensi opravy.. neskutecne sikovnej, dela mi vse temer zadarmo a za cenu nahr. dilu... oprava kontaktu u starteru a prezuti kola za 200kc.. :) vzdycky pri praci pokecame a ja vzdycky od nej odjizdim stastnej jako blecha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se snad ani rozepisovat nebudu:roll Všechno, co se mi stalo v servisech a opravnách je ještě moc čerstvý na to, abych se tomu zasmál :bacha:aut

Každopádně vloni pomyslný pohár přetekl a od té doby už jezdím jen do \"night ferry-devils servisu\", popř. servis přijede za mnou:aut :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...