Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P206 chybí pojistka proti blbosti :-(


Cyklon

Recommended Posts

Bohužel často se stává, že když předávám manželce peugeotka mám nastartovaný motor a když zasedne za volant znovu nastartuje a ozve se strašný zvuk jak jdou přes sebe zuby :grr:grr:grr

Vím, že s tím asi nic nenadělám, ale např. u Renaultu (Megane, Twingo, Laguna atd.) to mají ošetřeno, že se dá startovat pouze 1x, pak se musí opět do polohy 0.

Je pojistka alespoň u dražších modelů Peugeot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čistě teoreticky by taková pojistka mohla jít vyrobit, teoreticky by stačilo na spínání starteru přidat rele které by rozpojil třeba dobíjecí proud z altíku... když dobíjí nejde startovat. Ale nakolik je to reálné a řešitelné by měl asi vymyslet nějaký autoelektrikář nebo aspoň elektrikář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápal jsem, proč se třeba u takovýho Twinga musí vrátit klíček do polohy 0 když to nechytne na první našlápnutí. Teď už to teda zatraceně chápu :D

Mimochodem - žádné přidělat relé apod. - je to jen věc mechaniky spínací skříňky, kterou bohužel pan Peugeot pro tuto funkci nevymyslel.

PS: výměna manželky mě už také napadla, ale mám tak nějak podezření, že by to jiná dělala taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše P406, jednou se mi stalo že sem zkoušel startovat již běžící motor.. ale po otočení klíčku do polohy start naštěstí se nic nedělo.. jen se něco rozsvítílo na palubce (už nevím co, je to dlouho) ale startér byl se nerozběhl... víckrát sem to už nezkoušel :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...