Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 307 2.0 HDI 79 kw- motor nemá tah


Bojsan

Recommended Posts

ak sa ti to prejavuje tak ako mne , ze auto netoci nad 2500 otaciek , tak je to EGR ventil , FAP musis mat mam presne ten isty model auta :)

EGR ventil stoji original 150e nenechaj sa nahuckat na polsku alebo madarsku nahradu za 30€ je to dost dolezita vec v aute

[upravil dne 10/9/11 16:01 od Štolfy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, až při 2800 citim turpoefekt. Takže předjíždim a až když jsem pomalu před nim tak se teprve dostanu na 2800 a turbo jede jak má. Do tý doby jedu jak s nějakou 1,2 fábkou. U octávky 2,0 TDI sice s více koňmi šlápnu a efekt tam mám hned .. Je přece blbost jezdit v jinem rozmezi otáček a podřazovat si i když je to vysokootáčkový motor ne? Jezdit by se mělo 1500-2500 rpm ne?

Mám úplne rovnaký problém. U mňa sa to vyskytuje sporadicky, jeden deň to blbne, potom je zase pár dní pokoj. Nezistil som žiadnu súvislosť, takisto diagnostika je OK. Keď som bol v servise, tak to akurát neblblo a nevedeli povedať, čo je za problém. Keď mi to blbne, skúšam párkrát naprázdno vytočiť motor na maximum, mal som pocit že niekedy to zaberá, ale nie vždy.

Ešte som zistil, že keď sa to deje, tak pri zrýchľovaní mám plyn na podlahe, ledva to ide ale na compe sa spotreba nemení, až potom keď sa chytí turbo okolo tých 2800-3000 ot. tak vyskočí aj okamžitá spotreba. Ako keby neťahalo palivo ale filtre by som mal mať v poriadku.

Ročník 2003, najazdených 155 tis. km

[upravil dne 7.9.2011 11:50 od solaris]

To schválně omrknu taky,já si toho nevšiml protože tam mam nastavenou pořád průměrnou spotřebu. Jinak mi to taky nedělá pravidelně.. Mam stejnej ročník a najeto podle tachometru stejně jako ty, jelikož jsem realista tak věřim tomu,že má nalítáno min. 250 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepodceňujte ty filtry, hlavně palivový a vzduchový. Dobrý chod motoru HDi je závislý na správné dodávce paliva. Dopravní čerpadlo v nádrži musí vyvinout správný tlak jinak to nefunguje správně. Určitě prověřit filtry, čerpadlo v nádrži až pak vstřiky a vysokotlaké čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak sa ti to prejavuje tak ako mne , ze auto netoci nad 2500 otaciek , tak je to EGR ventil , FAP musis mat mam presne ten isty model auta :)

EGR ventil stoji original 150e nenechaj sa nahuckat na polsku alebo madarsku nahradu za 30€ je to dost dolezita vec v aute

[upravil dne 10/9/11 16:01 od Štolfy]

Ak netoci nad 2500 otacok tak to neni isto chyba EGR ventilu, chyba EGR ventilu sice vyhodi hlasku antipolution fault ale nehodi motor do nudzoveho rezimu. To ze je motor v nudzovom rezime moze ma vela pricin ale nie EGR ventil, skor FAP, vahu vzduchu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové to co popisujete je vcelku normální proces, kdy probíhá regenerace FAPu. Já se toho poprvé lekl když se mi to stalo na dálnici, akorát jsem předjížděl a šlapu a nic. Akcelerace nikde, tak jsem se trapně vrátil do pomalého a přemejšlel co se děje. Po asi 2-3 minutách se vše vrátilo do normálního stavu. A auto letělo jako kamen.Po asi 600 km se to opakovalo. Najeto 160 tis. Km, akorát byl čas dolití aditiva do FAPu, po dolití a kontrole jsme provedli zkušební jízdu ke zkalibrování ECU a FAP a diagnostika ukazovala regeneraci po cca 6OO km, ptal jsem se na to jak to probíhá a technik mi popsal přesně to co mi to auto dělalo. Při jízdě ve městě nebo na okrskách to není ani poznat, ale na dálnici je to cítit. Tzn. pokud to auto dělá cca po 400 až 600 km je fap celkem vcajku, pokud po 100-150 Km je fap plnej a brzo příjde hláška o jeho nefunkčnosti a pádu jednotky do nouzového režimu. Pokud nebylo dolité aditivum bude FAP nenávratně plnej, pak pomuže buď novej nebo FAPOFF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to slysim porve ze je poznat ze probiha regenerace ja mam fapoff tudiz sem bez problemu ale na jinejch vlaknech se to tu resilo ze to jde poznat jen kdyz sledujes PP a pri jizde se zarazenym kvaltem bez plynu ukazuje neco malo spotrebu tak a ted babo rad kde je pravda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jedeš v běžném provozu a není potřeba výkon tak není poznat vůbec nic, ale pokud je výkon potřeba tak bohužel v tu dobu není, páč ECU přitápí do výfuku (přivstřikuje naftu do horkých plynů při výfuku, a při jejím hoření se FAP dostane na teplotu kolem 55O-600 stupňů) aby došlo ke shoření sazí na sitech FAPu a pokud by byl průtok plynu moc prudký tak by se regenerace neprovedla. Jak se diferenční tlak před a za FAPem dostane do normálních hodnot ECU začně opět funges dle standartní mapy. Tak mi to bylo vysvětleno v servise P. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je mi podivny ze by auto kdyz regeneruje mohlo tratit vykon kdyz ho potrebujes :roll to by bylo proti vsem pravidlum a myslim ze by si to ani automobilka nemohla dovolit protoze temer kazdy ridic potrebuje obcas predjet pomalejsi vuz a tudiz spoleha na vykon sveho vozu .... neni mozny sledovat zaplneni filtru ( zadne upozorneni pred ani po regeneraci :bojim ) podle me by to ani do aut nemohly montovat :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
  • O 2 měsíce později...

Taky se přidávám k tomuto problému když nastartuju motor je studený po cca pětistech metrch musím do kopce auto normálně jede pak jako vypne turbo a motor přestává jet po 8 sec. opět naskočí na několik vteřin a udělá to znovu nahoře se snažím jset pohodově a už to zase funguje. Při ohřátým motoru to nedělá. Fap filtr jsem dával nový koncem června ( žádný polsko apod.) i tu srajdu na regeneraci jsme doplnili diag. vymazali. Ale při tomhle porblemu nic diag. neukazuje. Čím by to mohlo bejt poradí mi někdo díky.

Motor 2.0 /79kw RHS

Upraveno uživatelem viktorpe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Teď jsem řešil obdobný problém, zkusím se podělit o zkušenost, třeba to někomu pomůže, při studeném motoru do ohřátí vody na 65°C auto netáhlo, turbo tlakovalo, diagnostika krom teploty oleje čistá... nakonec jsme přišli na to, že to dělala škrtící klapka za intercoolerem, nevím proč, ale než se auto ohřálo, tak se klapka plně zavřela a auto netáhlo... Oprava: vytahnutí podtlaku zaslepení hadice a klapka nechána plně otevřena... Máme to jako dočasné auto na stavbu.. tak nebudu řešit z jakého důvodu se klapka uzavírá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...