Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pořízení Partnera


Jajda

Recommended Posts

Dobrý den, mám na Vás prosbičku.

Chci si v brzké době koupit Pežotka Partnera.Už jsu na 99% rozhodnutej pro 1,6 Hdi popřípadě 2,0 hdi od roku 2004 nahoru. Potřebuju jej hlavně kvůli rodině skrz pohodlí s naložením kočárku atd. A chci se zeptat na co si mám dát pozor při výběru nějaké už Vámi zjištěné mušky protože už jsem se jednou spálil při koupi minulého auta a nerad bych koupil nějakou mrdku do které budu sypat jen peníze. Přemýšlím také nad dvojčetem o Citonů jako Berlingo tak mohli by jste mi prosím poradit? Předem děkuji Jajda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Partner OK, moc povedené auto, i pro rodinu. Vyzkoušej si předem, jak padne kočárek do kufru, on ten kufr není moc dlouhý. Rozhodni se, jestli dveře nahoru, nebo do stran. Nahoru asi lepší, poslouží jako deštník, do stran zase lepší pro rychlé naložení nákupu.

Nezapomeň na klimu. Nezapomeň na počet dveří - šoupačky vlevo.

Partner a Berlingo je totéž, Berlingo je trochu levnější, z neznámých důvodů.

Je otázka, kdo a proč prodává Partnera. Koupí se do firmy a pak slouží - není důvod ho prodávat, až do doby, než se posmolí. Od nás z firmy odchází po půl milionu, nicméně v dobrém stavu. Benziňák by asi nebyl tak olítaný.

Zeptej se u koncesionáře (Citroen), na cenu fungl nového, anebo na odkoupení předváděcího, anebo na přeprodej \"z první ruky\", až tam někdo přijde pro nové auto.

Dobló je ještě levnější - to už záleží na tvém rozhodnutí. Jestli náhodou nekoupit např. Dobló se slabým benzinovým motorem, ale zato fungl nové.

[upravil dne 21.8.2011 od P607Olda]

[upravil dne 21.8.2011 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též zvažuji partnera tak něco okolo 120 tis aby už to bylo něco mladšího...Ale když jsem se koukal po netu tak už od 120 tis se prodávají P 807 r.v. 2003.. Takže mám v hlavě velkýho brouka...

Hlavně se v tom projet a pokud máš nějakýho kamaráda mechanika tak ho nechat se na to podívat a projet a popřípadě nechat napíchnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Oldou :)

My jsme taky sháněli Partnera/Berlingo nový model v naftě. Pár jsme jich viděli a nic moc, hlavně jak věřit km, když to bylo třeba z Itálie. Nakonec jsme narazili v Autosalonu Auto Vondrák v Jičíně, čtyřleté auto se 160tkm, pán si tam bral nové auto. Dle dokumentů, co u toho byly, šlo odečíst, že roční nájezd byl 40tkm. Byly tam nové rozvody, sice bez faktury, ale známej v servisu se na ně díval a opravdu byly nové.

Důvod koupě Berlinga? Je to vyšší, lépe se nasedá, lépe je vidět ven, občas je třeba odvést něco většího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kočár tam vejde perfektně to jsem už zkoušel v Berlingu ale jak víme jsou to stejná auta, šoupačky chci určitě na obou stranách zadek je mě vcelku jedno ale raděj výklopy.Právě že je to takový složitý s těma kilometrama atd.Slyšel jsem že se člověk už ani nemůže spolíhat na VIN kod a co se týče interiéru tak dnes to auto různí prodejci vypucují tak jako by vyjelo z fabriky, spousta lidí mě doporučuje nechat si je dotáhnout z německa,skrz podvozek že jsou u nich lepší cesty a že tam prý nestáčí km protože jim hrozí veliké pokuty a odebrání licence, ale to podle mě nezaručuje že to nestočí někdo u nás, je to dnes hroznej problém kápnout na opravdu solidní auto. Nevím jak můžu věřit inzerátům kde má auto r.v.2004 najeto 98000km.Navíc mě příjd estrašně moc 125000,-kč za auto z roku 2004 někteří to buď zkouší nebo nejsou soudní.Moje představa je že je chci koupit do 120000,- a to už musí být top Jo a u prodejců jsem se ptal na výkupy aut když si od nich starej zákazník bere nový ale nejsou.:( Jo a jinak při koupi mýho stávajícího auta jsem měl sebou automechanika ale vcelku mě byl k ničemu není nad to se zeptat někoho kdo s tímto autem jezdí a ví do čeho se vráží peníze atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupoval Partnera ako 9 rocneho s cca 150000km, 2.0HDI.Auto bolo z vnutra ako nove,predchadzajuci majitel v nom vozil len svoju manzelku ktora je na voziku. Teraz mam 210000km,vymenil som akurat remenicu,remen a dve kladky na motore.Jedine co ma serie na tomto aute je naprava,ci predna alebo zadna, zadnu som musel menit,strhany tisichran na ramene,dali mi komplet po repase .Na prednej naprave su nestastne kovane ramena,neda sa vymenit len cap za 15€,ale cele rameno za 70€,tycky menim po zime automaticky,teraz som dal drahsie,uvidim ci preziju zimu.Auto budem mat cca3 rok a moja priatelka neda dospustit na velke zrkadla a vyssi posed.Co mozem pochvalit je aj plecharina,11 rok a ziadna hrdza,akurat od kamienkov.Vyfuk vydrzal do minulej zimy(10 rokov).Inac velmi vydarene auto.Kufor sice nieje az taky velky ako ma tatkova octavia(nevojde mi tam tolko vercajchu na plochu,musim dat na seba) ale vysoky,velmi jednoducho sklapacie sedacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne do Partnera vošiel v pohode kočík pre dvojčatá:super.

A to nebol minimalistický model kočíka,aké sa predávajú dnes.

Tiež mi na zadnú sedačku vošli 3 detské autosedačky-čo tiež nie je samozrejmé v každom aute.

Daj si pozor na zadnú nápravu,aby nebola zrelá na repas.:bojim

v Partnerovi odveziež takmer čokoľvek,a to nemám ťažné zariadenie.

Kedže chceš voziť kočík,je lepšie mať výklopné dvere,pri manipulácii v batožinovom priestore slúžia ako ochrana pri nepriaznivom počasí.Delené dvere sa mi osvedčili na pracovnom Berlingu-pri nakladaní eropalety vozíkom-čo ti pri rodinnom aute netreba.

Ja nemám za vodičom posuvné dvere-a chýbajú mi.Klíma by mala byť samozrejmosťou

Tyčky stabilizátora-,,sem-tam,,je potrebná výmena.To je daň za ťažšiu prednú nápravu.

Auto je citlivejšie na bočný vietor,ako bežné vozidlá.Pojazdíš,a za chvíľu to nebudeš ani vnímať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Oldou :)

My jsme taky sháněli Partnera/Berlingo nový model v naftě. Pár jsme jich viděli a nic moc, hlavně jak věřit km, když to bylo třeba z Itálie. Nakonec jsme narazili v Autosalonu Auto Vondrák v Jičíně, čtyřleté auto se 160tkm, pán si tam bral nové auto. Dle dokumentů, co u toho byly, šlo odečíst, že roční nájezd byl 40tkm. Byly tam nové rozvody, sice bez faktury, ale známej v servisu se na ně díval a opravdu byly nové.

Tak od tohohle pána Vondráka mají rodiče C4 Picasso a PP205 by mohl mluvit jak tam bylo vše nové a jak se suprově auto opravovalo a kolik to nakonec stálo. Pana Vondráka z Jičína bych ze své vlastní zkušenosti vůbec nedoporučoval :bojim:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punkac: My máme pozitivní zkušenost. Zatím se nic neměnilo, krom alternátoru. Interiér byl špinavý, prostě jako když se z něj vyleze ... sem tam šroubek, hadřík, prach, špína ...

Vondrovi to auto stálo chvíli na place a neměl to pojištěné, proto nám psala kancelář pojistitelů, odkázali jsme je na Vondára - cca 3500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Partner není špatná volba. Máme 1,6 HDi - viz.podpis již nějakou dobu a zatím spokojenost. Jako rodinný vůz má svá jistá specifika :), ale je to o zvyku ( před tím jsem měl 406 2,2 HDi ). Auto je pohodlné. Po dlohé cestě není člověk unavený, dobře se parkuje ( poměrně krátký, ale vysoký ). Přední náprava trpí na opotřebení tyček, ale to u těchto vozů není nic neobvyklého ( oprava je v řádu stovek korun ).

Jinak jsem ti poslal SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...