Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pechyho 407 2.0 HDi - jsem zpět!


Pechy

Recommended Posts

:papa Ahoj všem, již delší dobu přemýšlím, že bych si založil téma o svém autě a až nyní jsem se k tomu konečně dostal. Rád bych to pojal jako deníček a zároveň servisní knihu auta do které bude možno nahlédnout třeba při prodeji :)

Koupě:

Delší dobu jsem přemýšlel o vhodném nástupci mé 605. Poměrně dlouhou dobu jsem koukal po 607. Po hledání informací, zkušeností majitelů a pročtením sekce 607 zde na fóru jsem se byl na pár autech podívat, ale žádné mě svým stavem neoslovilo. Nakonec mi moje hledání nového auta zjednodušil kolega z práce, zde známý pod přezdívkou Nanux, který se rozhodl pro BMW a prodával svou 407. Po zvážení všech aspektů jako že jsem měl celou dobu auto na očích, že vím jak s ním zacházel a jak o něj pečoval a že znám kompletní servisní historii (servisováno u pp205) jsme se dne 20.5.2011 dohodli na ceně a já už z práce odjížděl ve 407 :)

Historie auta:

Jedná se o Peugeot 407 2.0 HDi ve stupni výbavy Dynamic. Rok výroby je 12/2004. Auto bylo prodáno jako nové v DE. Poté dovezeno do ČR. Aktuálně má najeto 143.000 km dle dia a servisní knihy poctivých.

Za dobu co auto vlastnil kolega Nanux provedl níže uvedené úpravy.

Dodělal sadu HID xenonů

Dodělal RT3

Provedl výměnu turba

Výbava:

Dle ServiceBoxu označovaná jako AA (Dynamic), doplněná o RT3 a HID xenony. Více o výbavě probíráno zde

Zjištěné závady:

Auto má pár šrámu na zadním nárazníku od parkování a prasklý přední nárazník u pravé (u spolujezdce) mlhovky. Dále chybí lišta (lízátko) pod předním nárazníkem. Rozlámaný kryt motoru. Nefunkční polohování bezpečnostního pásu spolujezdce. Postupem času a dle financí se budu snažit výše uvedené šrámy a závady odstranit.

Servis po koupi:

Po koupi jsem provedl výměnu oleje, olejového, naftového, vzduchového a kabinového filtru. Nechal zkontrolovat a doplnit klimatizaci. Dokoupil jsem nový kompletní kryt motoru a nechal odstranit FAP.

V dohledné době chci nechat vyměnit EGR a ve 150.000 km nechat udělat rozvody.

Do budoucna bych rád dodělal parkovací senzory s couvací kamerou. Vyměnil sedačky za polokožené s el. posuvem a zkusil sehnat origo JBL sestavu.

Foto: ;)

IMG001.jpg


IMG002.jpg


IMG003.jpg


IMG004.jpg


IMG005.jpg


IMG006.jpg


IMG007.jpg


img0544hb.jpg

Díky za zkouknutí :papa




[upravil dne 22/2/2012 12:27 od Pechy]

[upravil dne 28/2/2012 13:07 od Pechy]

[upravil dne 5/3/2012 09:47 od Pechy]

[upravil dne 8/3/2012 18:56 od Pechy]

[upravil dne 2/4/2012 19:21 od Pechy]

[upravil dne 1/6/2012 10:16 od Pechy]

[upravil dne 4/6/2012 19:50 od Pechy]

[upravil dne 23/6/2012 08:00 od Pechy]

[upravil dne 20/7/2012 19:39 od Pechy]

[upravil dne 25/2/2013 20:18 od Pechy]

[upravil dne 21/2/2014 16:18 od Pechy]

Upraveno uživatelem Pechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Po delší době dopíši servis, který proběhl: :)

23.5.2011

zakoupeno nové pouzdro klíčku - 490 ,- Kč

27.5.2011 ve 137.000 km:

montáž kompletního spodního krytu motoru (origo peugeot) - 4074 ,- Kč

[upravil dne 14/1/2012 09:48 od Pechy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Podařilo se mi sehnat kompletní a dle fotek pěknou kůži do 407. Má výhřev i el. posuv.

Jen jsem se vás chtěl zeptat, zda se dá nějak ověřit, jestli jsou skutečně v sedačkách airbagy a nejsou tam nějaké odpory, aby auto nehlásilo chybu airbagu? :myslim

2088143750.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

nevím jak u 407 ale podle mě to bude samé jek u 406.Pomačkej na boku sedačky tam kde má bejt airbag.Bude li tvrdá tak tam bude.Hlavně kdyby byl vystřelenej tak poznáš že je to opravované

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, mám ty samé co jsi měl ty. Ještě jsem narazil na inzerát kde prodejce nabízí polokůži, ale je bez výhřevu.

Teď výhřev sice mám, ale u řidiče mi nefunguje, tak přemýšlím, jestli to neoželit a mít jen polokůži za nižší cenu a navíc daleko snadnější dopravu. :myslim

[upravil dne 23/2/2012 15:42 od Pechy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, mám ty samé co jsi měl ty. Ještě jsem narazil na inzerát kde prodejce nabízí polokůži, ale je bez výhřevu.

Teď výhřev sice mám, ale u řidiče mi nefunguje, tak přemýšlím, jestli to neoželit a mít jen polokůži za nižší cenu a navíc daleko snadnější dopravu. :myslim

[upravil dne 23/2/2012 15:42 od Pechy]

Můžeš mi do SZ napsat odkaz na tu polokůži:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...