Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 - GRI s karburatorem?


Jirka_405

Recommended Posts

vazeni,

stal jsem se hrdym majitelem 405-ky v combi verzi (1989, OAK M1, motor DFZ) a zacinam se rozkoukavat..a prvni na co jsem prisel ze je v technicaku napsano 405 1,9 GRI, coz by melo znamenat vstrikovadlo, ale nekdo z predchozich majitelu na to narval karburator. Takze bych se s dovolenim zeptal jestli s tim nekdo ma zkusenosti a je to provozovatelny a vyladitelny - nebo jestli lepsi skopnout ze strane, obrecet vyhozeny penize a koupit neco jinyho..

dik, jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to jezdí a jsi s tím spokojený, tak to neřeš. ;)

Vysvětlení proč GRI je jednoduché. Jestli to auto bylo dotaženo ze zahraničí a v té době už byl povinný říyený katalysátor S2, tak prostě ty střelci z toho museli udělat papírově stříkačku. Jediný problém je v tom, že až budeš obnovovat technickou a nemáš známé nemusel by jsi projít.(předpokládám že v TP máš napsaný řízený katal.) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to je docela sranda. Cos za to dal? A v jakém je to stavu? Jestli to vypadá pěkně, slušně to jede a příliš nežere, asi bych to zas tak moc neřešil. Jen bude trošičku problém na emisích a technické...

Jinak není třeba to hned házet ze stráně, i kdyby to nebylo OK, 405 GRI combi se kdyžtak dá koupit proclená do 30tis, ve velmi pěkném stavu - postavíš to na současné papíry a tuhle rozebereš na díly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove diky,

jak rikam, teprv se rozkoukavam. koupil jsem to v bazaru v libni pod mostem a zaplatil 56. ma asi 140 tisic a celkovej stav docela slusnej, par neduhu s vekem souvisejicich, nejhorsi asi vykloktany spojkovy lozisko a tekouci prevodovka. zatim jsem s tim moc nenajezdil takze spotrebu tezko presne sledovat, odhadem kolem 8. karburatoru chybi ruzna perka a tahla a mirne to cuka pri prechodu z volnobehu do vyssich otacek (podobne jako kdyz se seka lanko od klapky)-hadam ze neotvira poradne druha komora. zatim se v tom hrabem a shanime dily..a prichazime na ruzny dalsi prekvapeni.

co presne je v TP nevim, takze ocekavam ze pri technicky si trochu zasportuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Ma to jeste starej technicak a je vyplnoval ho nekdo, kdo si libuje v grafologii, takze jsem to slovo spatne rozlustil. Myslel jsem, ze "GR" oznacuje jako u Citroenu jeden z nejsilnejsich motoru (Grand tuRismo).. GR bude asi nejmensi vybava, ze? Nema sibr, okna ani zrcatka v el. ani central.. . Ale i tak jsem velice spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...