Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záměna dveří 405


Kasi

Recommended Posts

Ahoj, chtěl jsem si vyměnit moje pobouchané dveře za jiné a naivně si myslel, že když není na pantech žádné štelování, tak že to mají z fabriky tak přesně naladěné, že jakékoliv dveře padnou do jakékoliv kastle. Ale to je holt opravdu blbost - druhé dveře nepasují. Jak se toto řeší? Musím ze starých dveří uřezat panty a navařit je na ty \"nové\"? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odlišnost není starý/nový model, ale přelom byl někde v r.90. Zhruba do půlky toho roku, jestli dobře pamatuju, byly staré úzké panty s vložkou, které se hodně vyčvachtávaly, od půlky 90 je nahradily širší panty s jiným (větším) šroubem/čepem. Od nového modelu (92-) pak už přibyla jen trubková výztuha. Úzký a široký typ pantu je navzájem nezáměnný, dveře druhého typu můžeš leda hodit do sběru, předělávat to je hovadina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Díky za rady, že se liší panty jsem předtím nevěděl. Dveře už mám vyměněné ;-). jsou to tedy holt ty staré s úzkými panty, ale stačilo uříznout polovinu pantu se závitem pro čep, ten přeříznout na M9 a zpět přivařit asi o 4mm dál. Dveře bez problémů pasují, takže ta půlhodinová práce navíc s převařováním se, myslím, vyplatila :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...