Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Starej mazlík 405


Háček

Recommended Posts

Aktualizace..

Zatim jsem se k ničemu nedostal, bohužel, motor stále čeká na složení začal jsem od spodu, přetěsnil jsem 1 a poslední most kliky (gufera, těsnění a trochu silikonu) jinak jsem zatim na nic neměl čas, na 106ce se mi z ničehoš nic začal ozivat nakej divnej zvuk, neměnící se s rychlostí ani otáčkama tak laboruju, do toho práce a melouchy, no tak asi tak .. :D  ale nebojte pomalu se dělá nad 405kou přístřešek snad to všechno do zimy stihnu aspon zastřešit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po nějaký době dopíšu jenom že kola cyclone jsou na louhování, budou tak cca za týden až 14dní,  přemýšlím do jaké barvy je dát, budto originální stříbrná nebo grafitová šedivá , fakt nevim, mam dilema 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Vyčištěný setrvák ,Prasklé svody, namontovaný setrvák se spojkou, vyčištěné dosedací plochy přídub a potrubí, .. 

Svody jsem ted sehnal starší přijsou snad příští týden, zkusim sehnat i novej reozonator ale asi ho spíš zaslepim, moc těhle dílu se sehnat už nedá .. 

Ještě mam trochu obavy z čerpadla, jestli sehnat jiný nebo sehnat někoho kdo je dělá, repas bude ale drahej jako prase .. takže uvidim jak se s tim poperu, jak je to s kompatibilitou z jinejch aut s timhle motorem 51kw ? 206,partner berlingo atd .. ? těch je celkem dost na díly všude možně

DSC_0166.JPG DSC_0276.JPG

DSC_0277.JPG

DSC_0278.JPG

DSC_0280.JPG

DSC_0281.JPG

IMG-20191026-WA0004.jpeg IMG-20191026-WA0006.jpeg

IMG-20191026-WA0009.jpeg 

IMG-20191026-WA0014.jpeg IMG-20191026-WA0018.jpeg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

tak jsem si konečně udělal čas a zajel na vrakač, sehnal jsem z praskle hlavy (poslední snad široko daleko ) mosty vacky, vsechny 3 za 500,- .. vačka už je na mistě, ventilové víko taktéž, ještě pár drobností a motor je komplet. jen dokončim motor a pokud bude přát počasí vlítnu na ten motorovej prostor , ten chci pořádně vyčistit případně ošetřit proti korozi atd, ale je to pořádně promaštěný tak to snad bude OK :D ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Špatné zprávy ve spolek, dneska jsem sundal nápravnici a doodstrojil předek .. začal jsem čistit kastli a zjistli jsem stav kastle a neni to nic pěknýho, nosník všude popraskanej a vyrezlej, šavle taky nic moc, podběhy ko .. a ja to vzdavam, pokud se tu najde nějaký odvážlivec auto je k dispozici za přepis, nebo jako dárce, motor si asi zatím s převodovkou nechám, třeba se na něco použije. Bohužel se mi ted v osobním životě dějou změny a nějak na to nemam energii .. 

Interier prední sedačky mi16, zadní přešitý kombík na mi16 design, volant 205gti otřesně potaženej kuží, jinak je toho tam spousta použitelnýho :) 

jinak u starejch aut chci zustat , takže se mi doufam časem zadaří a ulovim nejakej dobrej kousek, 106ka taky neni zrovna hitparada ale co by kdo čekal za buro ;) 

Tak kdyby někdo něco , pište do zprav nebo sem do vlakna , hned jak budu moc tak odepíšu. :(  v garaži k tomu mam spostu nahradních dílů, ceny po domluvě, přidám to ještě do inzerce at je to podle pravidel 

DSC_0100.JPG

DSC_0101.JPG

DSC_0102.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0106.JPG

DSC_0107.JPG

DSC_0108.JPG

DSC_0109.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0111.JPG

DSC_0112.JPG

DSC_0113.JPG

DSC_0114.JPG

DSC_0115.JPG

DSC_0116.JPG

DSC_0117.JPG

DSC_0118.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Svítá naděje, v patek se přijede mrknout kamarád klempíř, ja pomohl jemu a on možná podle stavu pomůže mě, oficiálně prohlašuji že naděje ještě nevyhasla a do konce období povinného ručení nějaký čas zbývá 🙂

 

Přiznám se že jsem v autě seděl o vikendu a fakt mi ten starej pekáč chybí a chci ho zase slyšet chrochtat a jezdit s nim 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Žádná hitpáráda , ale motor je tam :super nosník od motorové části byl zakonzervován olejem, takže se tahle strana nemusela opravovat , vyčištěno a zastříkáno antikorozním základem, až to bude hotové tak to dostříknu dodatečně barvou na podvozky do černa, asi, ještě nevím . Každopádně motor je na svem místě a zítra jdu pokračovat , musím připravit a naohýbat brzdové trubky podle původních , pozapojovat a připravit. do pátka snad udělám hdoně práce 😛

IMG-20200526-WA0010.jpeg

IMG-20200526-WA0005.jpeg

IMG-20200526-WA0007.jpeg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Asi hodinu jsem laboroval odkud jsem vytah kterou u hadici a jestli mam jeji novou nahradu, skoro vsechny jsem dal nove, nektere musim jeste doobjednat ale vsechno je na svem miste, rozhodil jsem nahrubo svazek motoru a zitra to možná už naštěknu :papa

IMG-20200609-WA0004.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno zapojeno, baterka na svem mistě, nafta pres filtr nacupaná  , dneska jsem vyzvedl jiný starter když je ten muj KO , bohužel se dneska do garaže asi už nedostanu, venku je zase hnus , zitra tam už ale musím mam tam jinou praci, ale starter tam vrazím a zkusims tim zamotat  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem něco udělal, zjistil jsem že pravděpodobně odešlo teplotní čidlo, neukazuje mi na budikach teplotu .. Zatím bez brzd jen ručka jakš takš funguje, musím dodělat potrubí k zadní nápravě a mam objednané hadice destičky a opravné sady na brzdiče :mrk

Tak tady to celou dobu stálo :D                                                                    

 1239630560_WhatsAppImage2020-06-14at10_17.40(1).thumb.jpeg.a1f7c13455790c78685303e4f34063d5.jpeg   59480170_WhatsAppImage2020-06-14at10_17_40.thumb.jpeg.9005acf2fdd404156e5ee24f5ac5002b.jpeg   2091498963_WhatsAppImage2020-06-14at13_41_44.thumb.jpeg.223f335ba928fb1bfa3e2b9b88f23b97.jpeg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem to byl projet a nemam z toho moc valný pocit.. Nasel jsem další korozi a tahle je opravdu rozsáhlá.. Na autě jsem dodelal brzdy, odvzdusnil ale nebrzdi to tak jak bych chtěl, asi vyradim omezovak, ale i tak, kastle je v dezolatu, motor se ohral podezrele rychle na diesel a skoro porad běžel větrák na chladici, teplota stale neukazuje, vstupni hadice horká ale měkká vystupni byla chladnější, předpokládám ze jsem všechno poskladal dobře, kdyby to tlakovalo tak nezmacknu hadici, expanzka ani neodfukuje takze asi gut :-), ale jak rikam ta koroze je pruser.. Jo a z peugeotu jsem vyzvedl hadici co mi chyběla 

DSC_0001.JPG

IMG-20200619-WA0028.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jako já bych to hodil do šrotu už dávno. Jako chápu že tyhle kočáry mají svoje kouzlo ale obávám se že za ty prachy co už jsi do toho napumpoval by bylo o dost mladší a hlavně v excelentní kondici.  Jedině snad zkusit sehnat jinou kastly a zkusit to na ní přeskládat ale otázkou je aby se sehnala v takové kondici aby to mělo smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako prachy jsou otazka no, zatim do nej padlo,, jen" kolem 15tis.. Coz zase neni tak moc.. Nadruhou stranu jich moc neni, ale asi to skončím.. Zamerim se na neco jinyho.. Jen je skoda ze to nikdo nechce, ani dily z toho, to mě mrzi asi nejvic. Auto mam cca 7 8 let. Predemnou ho měl deda a je to dlouhej pribeh no 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem nasadil novou hadici z klikový skříně do sbernýho koše , ubral naftu a upravil předvstřik, pak jsem to šel projet a jde to sice ne tak za plynem ale jede si to v klidu , jako to má jet :) .. brzdy jsou pořád takový moc nic ale ty u tohodle peklostroje stály vždycky za prd . Objednal jsem nové čidlo teploty a olej do serva. :) .. zatím se do šrotu nechystáme :P 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...