Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Starej mazlík 405


Háček

Recommended Posts

Tak mám další menší zádrhel :D vývěva posilovače brzd ..... nejdřív hvízdala jako hnízdo vrabců  tak jsem do ní dolil olej (zjistil jsem že má nalejvák tak sem tam prdnul asi 2 a pul decky hydraulickýho oleje ) ale rachtá jak kdyby v ní poskakoval šroubek :D ale po rozborce sborce jsem nenašel co by bylo kde uvolněnýho nebo vychozenýho. Nevíte někdo co to muže zpusobovat ? mam ted v jednání jinou podtlakovku ale nevim jak to dopadne, dneska ty prodejci z vrakovišt jsou ochotný jako prodavači u bláhy ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 4. 9. 2018 at 18:40, Háček napsal:

Tak mám další menší zádrhel :D vývěva posilovače brzd ..... nejdřív hvízdala jako hnízdo vrabců  tak jsem do ní dolil olej (zjistil jsem že má nalejvák tak sem tam prdnul asi 2 a pul decky hydraulickýho oleje ) ale rachtá jak kdyby v ní poskakoval šroubek :D ale po rozborce sborce jsem nenašel co by bylo kde uvolněnýho nebo vychozenýho. Nevíte někdo co to muže zpusobovat ? mam ted v jednání jinou podtlakovku ale nevim jak to dopadne, dneska ty prodejci z vrakovišt jsou ochotný jako prodavači u bláhy ... 

Ložisko? Hranatý kuličky, prostě ohryzaný, pak takhle rachtají

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 9. 2018 at 18:40, Háček napsal:

Tak mám další menší zádrhel :D vývěva posilovače brzd ..... nejdřív hvízdala jako hnízdo vrabců  tak jsem do ní dolil olej (zjistil jsem že má nalejvák tak sem tam prdnul asi 2 a pul decky hydraulickýho oleje ) ale rachtá jak kdyby v ní poskakoval šroubek :D ale po rozborce sborce jsem nenašel co by bylo kde uvolněnýho nebo vychozenýho. Nevíte někdo co to muže zpusobovat ? mam ted v jednání jinou podtlakovku ale nevim jak to dopadne, dneska ty prodejci z vrakovišt jsou ochotný jako prodavači u bláhy ... 

má tam jít MOTOROVY olej, třeba ten, co dáváš do motoru, jak tě proboha napadl hydraulický olej?? :mrk

jinak ten nalévací otvor je i kontrolní, takže na namontované vývěvě nalít olej a počkat, až přebytek vyteče :) (dával jsem pod vývěvu hadr)

tříská v té vývěvě volná ojnička membrány na klikovce--však si ji rozeber--ale je to v normálních domácích podmínkách neopravitelné, leda bys měl kamaráda nástrojaře-- soustružníka-- frézaře--ti se s tím umí vypořádat, odešlo ti to proto, že tam byl špatný olej--hydraulika není určena k mazání :bojim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako vyveva byla vzdycky mazana olejem z motoru, ale to jsou ty primo mazany olejem. A do nedavna tam asi nic nebylo proto se to vys#alo. Hydraulika tomu nepomohla. Ted to nak neresim. Mam rozjednanej motor s prevodovkou z novyho modelu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor co sem chtel je fuč i s celým autem.. A dneska jsem chtel delat ty axialní tahla rízení, ale zjistil jsem ze je vychozený řízení. Má vakl na výstupu pravé strany. A jeste jedna technická. Mam mírnou vuli na kříži na volantove tyči. Da se sehnat jen ten křížový kloub nebo ne? Pokud ne budu ji muset nechat udelat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, z dlouhý chvíle jsem si vzal domu starej zámek dveří (Nedržel na něm už ten plastovej blbinec co drží táhlo) mam ve dveřích polskou repliku a proto jsem zkusil opravit (vytunit :D ) ten starej originál , protože co ty poláci vyplodily to je katasrofa .. no přejdu k projektu .

Plán byl následující : 

Vyvrtat díru do zední části zámku kde drží ten blbinec 

Vytvořit závit 

Přišroubovat blbinec šroubkem a zajistit závit Lepidlem na závity.

Abych řekl pravdu, asi se mi to povedlo :D Nemám ten plastovej blbinec měl jsem náhradní zámek ale nevím kde je , tak použiju ten plast ze stávajícího polského zámku. 

Pokud bude všechno fungovat dám sem další info a foto :) 

Použil jsem vrták 2mm a nějakej šroubek z pc nebo notebooku už nevím odkud je, podle mého měření je to cca 2,5mm šroubek, ale dal by se tam dát jakej koliv jinej co tam pásne . Závit jsem vytvořil opatrným zašroubováním šroubku do díry.

 

PS: Opravoval jsem ho z toho duvodu že nechci kupovat sadu zámků když mi odešel jeden .. 

IMG_20180930_110456.jpg

IMG_20180930_110658.jpg

IMG_20180930_110714.jpg

IMG_20180930_110719.jpg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

moc se mi nezdál stav rok starýho rozvodovýho řemene tak jsem dneska dal nový :)

PS: oprava zámku se nezdařila, polskej plast ze záýmku nepasoval, nebo pasoval ale měl moc dlouhý chod takže nezamykal. 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dědeček má nové pneumatiky se staršíma plecháčema v krasnym stavu. Chtěl jsem zkusit celoroční (navíc s nim bude jezdit mlada co má čerstvě papíry takže moc km ted nenajezdí . Nazul jsem nexen nbluee 4 season 175/75 R14 dle TP. Zatim jsem byl mile překvapen na morku, držej dobře, auto nikam neplave a pohodlíčko je taky parádní (ono na profilu 75 se neni čemu divit :D ). ještě mě čeká křížový kloub na volantové tyči (popřípadě celá starší volantovka)  má vakl a po výměně s tím pojedu i na sbíhavost, táhne to mírně doprava. 

Jinak zatím vše funguje, voda už nemizí , vše svítí takže dobrý :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak novinky, odešla vodní pumpa, a to stylem teču jako prase :D .. v pondělí by měla dorazit nová takže se bude konat výměna vodní pumpy, nevim no, ale od výměny rozvodu auto najelo tak 35tis... nojo holt INA je prostě super značka :) ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Dneska započla generálka, motor po 4 hodinách venku, všude bordel, všude olej :D prostě starej diesel no .. :D , budu objednávat komplet sadu těsnění plus těsnění pod hlavu, rozvoďák je tak pul roku starej, vodni pumpa taktež. budu shánět vodní hadice pokud někdo ví o nějakem shopu kde je splašit tak mi napište, na tyhle káry toho už nikde moc nemaj 🙄. Spojka je dobrá jediné co dám tak asi ložisko a pokud seženu tak přetěsnim i převodovku když už to mam venku, ještě bych rad někde sehnal repasovaný čerpadlo ale těžko říct jestli něco seženu za dobrou cenu, nehodlám dávat deset tis. za repas čerpadla .. pravdě podobně budu davat i novou vanu, protože aktuální je celkem zkorodovaná a nechci riskovat že rez někde povolí a bude za mnou čára .. když mam motor venku tak samozřejmě příjde na řadu motorovej prostor kterej je totál od oleje, hlavně na zadní stěně u řízení, sou tam stoletý nánosy čehosi černýho mazlavýho a neumytelnýho :D , dokdu bude motor venku tak se bude dělat i na kastli asi ji hodim na bok a začne vyvářka podběhů , nosníků atd. však to znáte kde tyhle duchodci hnijou , nerad bych o něj přišel najezdil jsem s nim nemálo km a mam v plánu ho po dokončení vrátit dědovi, od kterého jsem ho po vyučení dostal , má ted sice 307mičku ale co si budem povidat na 405ku to nemá :D 

DSC_0010.JPG DSC_0011.JPG DSC_0012.JPG

DSC_0013.JPG DSC_0014.JPG DSC_0015.JPG

Háček v akci s otcem :D tahali jsme to žebříkem :D ... 

20190720_212803.jpg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Včera jsem se pustil do mytí a rozebírání motoru, 2 litry carlanu asi 3 litry vody, vapka, kartáč a štětka do zachodu a výsledek nevypadá vubec špatně, až na to že sem byl celej saprasnej :D , při bližším ohledání hlavy jsem anšel několik prasklinek , tak počítám s nejhorším (na bazosi jsem našel hlavu na xud9 nastrojenou, udajně otlakovanou tak uvidim), ale nechám hlavu otlakovat a potom se uvidí 🙄, každopádně těsnění bylo za pět dvanáct jak je na fotkach vidět , ale vodu to nebralo, jen z toho všude tek olej no :D 

Ještě dodam že jsem objednal hadice co jsem kde sehnal podle fotek co jsem si nafotil tak snad budou všechny pasovat .. :D

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0052.JPG

DSC_0053.JPG

DSC_0054.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0057.JPG

DSC_0058.JPG

DSC_0060.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0062.JPG

DSC_0064.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0066.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dneska jsem si něco přitáh z vrakáče :P  buďto pujdou po renovaci (po renovaci kol i auta :D )na 405ku nebo na prodej  :P 

Ještě dodám že jsem teprve dnes psal na tlakování a případné srovnání hlavy tak uvidíme. :) 

DSC_0091.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Hlava otlakovaná a srovnaná 👍 , hlava není prasklá, jedna komurka byla prý o desetinu vystouplá a mohlo to tam brát vodu, jinak prý trochu zkroucená tak jí srovnali až budu skládat dám fotky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...