Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna motoru


sekal

Recommended Posts

Ano, dá, jsou vnějšími rozměry shodné. Rozdíl je pouze mezi starým a novám modelem - a to v převodovce (stará má zpátečku vedle jedničky, nová vpravo dozadu), a pak taky novější typy mají EGR ventil a jinou expanzku (aby se tam vešla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal taky, ale dával jsem tu 1.9D z 205tky r.v. 1992. Musíš vyměnit celej agregát včetně všeho jako je filtr sání, ten starej tam nejde, taky si dej bacha na řazení musíš mít převodovku včetně kulisy a řadící páky, je to tam trochu jiný. U starýho modelu se dává zpátečka k sobě a dopředu přes kroužek jako třeba u opelů kdežto u novýho se dává od sebe a dozadu jako u škodovky. Taky expanzka je jiná, tu starou tam nedostaneš. Ono to vypadá jednoduše, ale je s tím práce jak na kostele já to dělal tři dny v kuse. Třeba čidlo na zpátečku taky nepasuje ze starý převodovky do nový takže jen tak říct že je všechno stejný je sice jednoduchý, ale v žádným případě to není pravda :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. filtr sání - proč by tam něměl jít??? Mám doma oba modely - starý i nový, a celá krabice filtru je stejná.

2. čidlo zpátečky je skutečně jiné - ovšem nechápu, jak může někdo koupit převodovku bez čidla, to jako aby ušetřil???

3. expanzka je jiná, kvůli EGR ventilu, který je u novéhu typu, kdežto u starého nebyl. Nicméně, je účelnější dát na ten motor sací a výfukové potrubí (tzv. parohy) z toho původního špatného motoru, stejně by tam ten EGR ventil byl na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ten filtr sání je skutečně jinej, ten novej má ve spodu takovou plošku, když jsem chtěl nacpat ten starej do novýho, tak tam nešel, prostě nedosed kam měl a koukal asi 10 cm nahoru. A já jsem koupil převodovku s čidlem, ale nefungovalo, tak jsem předpokládal, že vo vyměním z toho starýho, ale bohužel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...