Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukani HDI při 1000-2000ot.


Michal.B

Recommended Posts

Zdar. Tak dnes som menil olej (Total Quartz 9000 5w40) aj s filtrom a pri zohrievani oleja pred vymenou som trochu auto povytacal na neutrali na 3500 otacok. Po vymene sa idem previest a co sa nestalo. Cukanie zmizlo. :o Skusal som vsetky stupne (vascinou to robilo na 3-tom a 4-tom) a auto ide plynule aj pri pomalom pridavani. Uvidim kolko to vydrzi, ale netusim co mohlo mat nato vplyv, ci vymena oleja alebo to vytacanie do otacok alebo som pohol nejake kable okolo filtra.

Ahoj chci se zeptat, jestli vymena oleje 5w-40 skutecne pomohla, nebo to je jen chvilkova zalezitost???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to vypada zrejme na nejaky hydrostel.... Jak casto menis olej a kolik to ma najeto ta tvoje kara?

auto mam len asi 2 mesiace a olej som menil na nom 1. krat. Na displayi ukazovalo do vymeny este okolo 10000 km ale pre istotu som ho vymenil. Auto ma najazdenych poctivych 107000 km (kupoval som, ked malo cca 102000 km). Auto vyzeralo, ze sa predchadzajuci majitel on staral. Menil som aj vzduchovy filter a ten bol ako novy.

[Edited on 19/9/11 12:46 by jojosavi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mu zavolal znova a říkal, že tato vada se na diagnostice neprojeví.. ale je prý jednoduchý způsob jak to zjistit sám.. Postup:

1. sundat kryt motoru

2. vpravo, zezadu za motorem, pod vstřikováním je plochá koncovka( vede do ní 5 drátů), prý by snad měla být šedá

3. odpoj ji

4. nastartuj, sice se ti rožne porucha motoru ale ERG ventil se vyřadí z funkce, pokud ti otáčky zase blbnou, bude to něco jiného a pokud je vše OK(otáčky nekolísaj), tak musíš vyměnit ten ventil

5. všecko vrať zpět a porucha motoru ti zhasne

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se s ním bavil o vyřazení(odpojenim hadicky) erg na 407 tak řikal že je tam pak otravna chyba,ale o odpojení jsme se nebavili... Takže teď nevím jestli to může být trvale odpojene, ale ráno mu zavolám a zeptám se ho... Každopádně jsem rád ze to pomohlo.. snad to půjde s tím odpojenym erg.. fakt ti auto nerve žádnou poruchu? :) p.s. taky už mi občas pocuka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No někdo mi psal že by se měla rozsvitit až se motor zahřeje na 90 že až pak je egr v činnosti. Ja jsem to zkoušel a měl okolo 70 a nic nesvitilo. No a kdyř by to teda nešlo jinak než vyměna tak po montaži noveho egr se to musi nějak seřidit přes diag co jsem tady někde četl na foru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...