Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukani HDI při 1000-2000ot.


Michal.B

Recommended Posts

ahoj byl jsem se taky podívat ale nic žádné bubliny, myslím si že ti to přisává někde vzduch ,nemělo by to může to být ono!

Dik že jsi to vyzkoušel :) i když si hraješ s plynem tak nic jo ?

ne nic je to bez bublin může být i prasklá nádobka filtru-měl to známí na citroenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeji všem hezký den, už jednou jsem tu o tomto problému psal.Zkolaboval mi notebok a ted mám nový \"nick\"..... Při rozjezdu na trojku v mírném tahu okolo 1800ot/min dochází ke znatelné vibraci,která se přenáší do volantu a vlastně i do celého vozidla.Když je rozjezd prudký, vibrace nejsou. Není to cukání jak tu popisujete, spíše takový projev jako u podtočeného motoru-prostě vibrace, která mě dost vadí.Dostane-li se motor nad 2000ot/min tak je chod motoru klidný.Mám Pegu 407 1,6HDi rok výroby 2009 a koupil jsem jí jako předváděcí s 256km najeto.Poprvé jsem si vibrací v mírném tahu na trojku v otáčkách okolo 1800ot/min všiml při 30000 km.Dnes mám najeto 42000 km.Před rokem ještě jako\"Pežin\" jsem zde problém uvedl a někteří kolegové mi odpověděli, že půjde o načatý dvojhmotový setrvačník.Ten to snad není,neboť při pomalém vytáčení na neutrál ani se spojkou ani bez spojky k \"převibrování\" okolo 1800ot/min nedochází.Všiml jsem si při cestě do Chorvatska,při tankování v Rakousku a pak ještě v Chorvatsku(došlo snad k úplné výměně nafty v zásobní nádrži),že vibrování ustalo. Po návratu do ČR a dvojím tankování (beru vždy nejméně 50l najednou) se vibrace objevila znovu. A to i při trvalém používání superdieseladitiv Vif...ZÁVĚREM TEDY : Mám si myslet,že vstřiky jsou natolik citlivé,že jim vadí v tuzemsku prodávaná né příliš kvalitní nafta Diesel Tech u AGIPu?Jiné vysvětlení,než ,že je palivo nekvalitní nemám...Prosím máte-li někdo podobnou zkušenost napište.Jinak chystám se k experimentálnímu přečištění vstřiků ultrazvukovou metodou už jen proto,že jsem zvědavý co se s \"převibrováním\" 1800ot/min bude dít potom.Díky za pozornost a mnoho šťastných kilometrů s těma našima Peginama:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se byl na to kouknout a koukam a při přidavani plynu vidim jak od filtru přes tu pruhlednou hadičku do čerpadla litaj bublinky,je to normalni ? Nemuže to zpusobovat třeba i tohle ?

heh aj ja som si vsimol bubliniek v priesvitnej hadici, behaju tam aj na volnobehu.... ale motor ide dobre, bez akychkolvek problemov. Su tam dve hadice medzi vzduchovym filtrom a krytom motora a jedna z nich je priesvitna...

video:

http://www.youtube.com/watch?v=ZisI6CP39hQ

nechapem, co to moze byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj byl jsem se taky podívat ale nic žádné bubliny, myslím si že ti to přisává někde vzduch ,nemělo by to může to být ono!

Dik že jsi to vyzkoušel :) i když si hraješ s plynem tak nic jo ?

ne nic je to bez bublin může být i prasklá nádobka filtru-měl to známí na citroenu

A dělalo to něco znamemu když ji měl prasklou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo houpal se mu chod motoru, škubalo někdy i zdechlo a blbě po víkendu startoval. Dobře mu to jelo jen když to honil na plnej. Řešil to dlouho až vyměnil komplet filtr tak od té doby nic. Je to už 5měsíců a říká že pohoda....

Po tydnu to chyti pěkně,a to mu někde i prosakovalo ? A neviš kolik ho to stalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo houpal se mu chod motoru, škubalo někdy i zdechlo a blbě po víkendu startoval. Dobře mu to jelo jen když to honil na plnej. Řešil to dlouho až vyměnil komplet filtr tak od té doby nic. Je to už 5měsíců a říká že pohoda....

Po tydnu to chyti pěkně,a to mu někde i prosakovalo ? A neviš kolik ho to stalo?

to nevím co to stálo jen mě řekl že měl prasklej filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michal.B na 2.0 HDI sa mení len filtračná vložka a gumené tesnenie (O krúžok), je súčasťou balenia filtra. Skús vymeniť to tesnenie alebo pozri či ti niekde nepresakuje nafta na spojoch hadíc, ešte ma napadá odvzdušňovací ventil na filtri (ten na vrchu filtra) či je dobre dotiahnutý a aj ten má tesnenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michal.B na 2.0 HDI sa mení len filtračná vložka a gumené tesnenie (O krúžok), je súčasťou balenia filtra. Skús vymeniť to tesnenie alebo pozri či ti niekde nepresakuje nafta na spojoch hadíc, ešte ma napadá odvzdušňovací ventil na filtri (ten na vrchu filtra) či je dobre dotiahnutý a aj ten má tesnenie.

Filtr s těsněnim jsem měnil a když se odvzdušnuje tak s nastarotvanym motorem nebo chciplim jen balonkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Tak dnes som menil olej (Total Quartz 9000 5w40) aj s filtrom a pri zohrievani oleja pred vymenou som trochu auto povytacal na neutrali na 3500 otacok. Po vymene sa idem previest a co sa nestalo. Cukanie zmizlo. :o Skusal som vsetky stupne (vascinou to robilo na 3-tom a 4-tom) a auto ide plynule aj pri pomalom pridavani. Uvidim kolko to vydrzi, ale netusim co mohlo mat nato vplyv, ci vymena oleja alebo to vytacanie do otacok alebo som pohol nejake kable okolo filtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Tak dnes som menil olej (Total Quartz 9000 5w40) aj s filtrom a pri zohrievani oleja pred vymenou som trochu auto povytacal na neutrali na 3500 otacok. Po vymene sa idem previest a co sa nestalo. Cukanie zmizlo. :o Skusal som vsetky stupne (vascinou to robilo na 3-tom a 4-tom) a auto ide plynule aj pri pomalom pridavani. Uvidim kolko to vydrzi, ale netusim co mohlo mat nato vplyv, ci vymena oleja alebo to vytacanie do otacok alebo som pohol nejake kable okolo filtra.

Mě to vždycky přestalo po odpojeni baterky ale vždycky se to po chvilce vratilo. Zajima mě co se funguje od volnoběhu až do cca 2100 ot že muže zpusobovat to cukani a nebo při sešlapnuti plnej to taky nezacuka nejvic to děla za studena a na nejnižši kvalty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl včera u Přemy na diag. a podle ni vypada že je všechno v pořadku ale koukali jsme na ty bublinky co jdou od filtru do čerpadla a lita jich tam docela dost tak to nejspiš někde přisava vzduch a snad to zpusobuje teda to cukani jen tohle,neměl někdo taky takej problem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto klapky se překlápějí hlavně při regeneraci FAPu. Už jsem zkoušel jejich funkci, jsou OK. Jsou ovládány elektroventily umístěnými pod alternátorem, které pouštějí patřičný podtlak na tu kterou klapku. Jedna klapka je by-pass (obtok intercooleru), jinak také teplý vzduch a druhá je klapka EGR - studený vzduch.

[upravil dne 9/9/11 10:52 od HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto klapky se překlápějí hlavně při regeneraci FAPu. Už jsem zkoušel jejich funkci, jsou OK. Jsou ovládány elektroventily umístěnými pod alternátorem, které pouštějí patřičný podtlak na tu kterou klapku. Jedna klapka je by-pass (obtok intercooleru), jinak také teplý vzduch a druhá je klapka EGR - studený vzduch.

[upravil dne 9/9/11 10:52 od HonzaZ]

A jak je vyzkoušim,že odpojim ty hadičky nebo zase jen přes diag ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohyblivost klapek jsem vykoušel odpojením hadiček od el. ventilu a vytvořením podtlaku. Potom jsem odpojil hadice a i fyzicky zkontroloval. Elektroventily jsem postupně vyzkoušel náhradou za nový. Nakonec jsem ještě odpojil podtlakové hadičky od vakuové pumpy a vyzkoušel, zda drží podtlak. Samozřejmě při vypnutém motoru. Vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...